کد خبر 433023

تشکیل جلسه ساماندهی ترخیص کالاهای اساسی در گمرکات

جلسه ساماندهی ترخیص کالاهای اساسی در گمرکات کشور به ریاست معاون اول رییس جمهوری برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در جلسه ساماندهی ترخیص کالاهای اساسی در گمرکات کشور که صبح امروز (دوشنبه) برگزار شد، «کاظم خاوازی» وزیرجهاد کشاورزی، «رضا رحمانی» صنعت، معدن و تجارت، «عبدالناصر همتی» رییس کل بانک مرکزی و همچنین رییس کل گمرک و مدیرعامل سازمان بنادر و کشتیرانی نیز حضور داشتند و در خصوص نحوه ترخیص کالاهای اساسی موجود در گمرکات کشور بحث و تبادل نظر شد.

پیش از این ستاد تنظیم بازار به دستور حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در خصوص لزوم ترخیص کالاهای اساسی موجود در بنادر کشور مصوبه‌ای صادر کرده بود.

برنامه ریزی برای انجام اقدامات لازم دستگاه های مرتبط دولتی و نیز ایجاد تسهیلات لازم برای صاحبان محموله‌های وارداتی از موضوعات مورد بحث در این نشست بود.

حجت الاسلام و المسلمین حس روحانی رییس جمهوری سه‌شنبه هفته گذشته در جلسه ستاد اقتصادی دولت با اشاره به وجود حدود ۴ میلیون تن کالای اساسی در گمرکات کشور و کالاهای روی کشتی‌ها، اظهار داشت:‌ با تلاش‌های انجام شده طی یک هفته گذشته، یک میلیون تن از این کالاها ترخیص شده است که در بازار تحول بزرگی را ایجاد می‌کند.
رییس جمهوی همچنین تصریح کرد: سه میلیون تن کالای باقیمانده هم تا هفته‌های آینده ترخیص می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد و شرایط خوبی را در بازار کالاهای اساسی به وجود می‌آورد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    باید تصمیماتی که گرفته میشود اجرا شود