کد خبر 425736

صادرات ۳ برابری کالای ایرانی نسبت به واردات در اسفند با وجود کرونا

با وجود نگرانیها از فراگیری ویروس کرونا و توقف فعالیت برخی مرزهای کشورمان با همسایگان تجارت خارجی کشور همچنان ادامه دارد و صادرات سه برابر واردات از لحاظ وزنی انجام شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، از آغاز شیوع کوید 19 در کشور و از ابتدای ماه اسفند تا 25 ماه جاری ، بیش از هفت میلیون و 73 هزار تن کالا به ارزش دو میلیارد و 237 میلیون و 564 هزار و 418 دلار کالای ایرانی به مقاصد صادراتی از مرزهای  باز کشور که عمدتا دریایی بود صادر شد .

لطیفی سخنگوی گمرک در این رابطه گفت: در رویه  واردات نیز در این بازه 25 روزه به میزان دو میلیون 405 هزار تن  به  ارزش سه میلیارد و 63 میلیون و 955 هزار و 111 دلار کالا وارد کشور شده است .

سخنگوی گمرک ایران  ادامه داد: با وجود اینکه در این مدت فعالیت  مرزهای زمینی ما با ترکیه و عراق  دچار فراز و نشیب شد اما  همچنان صادرات از لحاظ وزنی در این بازه زمانی نزدیک به سه برابر واردات است .

لطیفی در پایان افزود: گمرک ایران  ضمن تشکر از تولید کنندگان و تجار در این شرایط خاص کشور  ، با همکاری سایر دستگاه ها در حوزه تجارت خارجی، سلامت و مرز  درتلاش است تا ضمن توجه به مسائل سلامت کالا به تسهیل تجارت با سایر کشورها به ویژه همسایگان بپردازد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر