{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 425736

با وجود نگرانیها از فراگیری ویروس کرونا و توقف فعالیت برخی مرزهای کشورمان با همسایگان تجارت خارجی کشور همچنان ادامه دارد و صادرات سه برابر واردات از لحاظ وزنی انجام شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، از آغاز شیوع کوید 19 در کشور و از ابتدای ماه اسفند تا 25 ماه جاری ، بیش از هفت میلیون و 73 هزار تن کالا به ارزش دو میلیارد و 237 میلیون و 564 هزار و 418 دلار کالای ایرانی به مقاصد صادراتی از مرزهای  باز کشور که عمدتا دریایی بود صادر شد .

لطیفی سخنگوی گمرک در این رابطه گفت: در رویه  واردات نیز در این بازه 25 روزه به میزان دو میلیون 405 هزار تن  به  ارزش سه میلیارد و 63 میلیون و 955 هزار و 111 دلار کالا وارد کشور شده است .

سخنگوی گمرک ایران  ادامه داد: با وجود اینکه در این مدت فعالیت  مرزهای زمینی ما با ترکیه و عراق  دچار فراز و نشیب شد اما  همچنان صادرات از لحاظ وزنی در این بازه زمانی نزدیک به سه برابر واردات است .

لطیفی در پایان افزود: گمرک ایران  ضمن تشکر از تولید کنندگان و تجار در این شرایط خاص کشور  ، با همکاری سایر دستگاه ها در حوزه تجارت خارجی، سلامت و مرز  درتلاش است تا ضمن توجه به مسائل سلامت کالا به تسهیل تجارت با سایر کشورها به ویژه همسایگان بپردازد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری