{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 390292

رییس اتاق تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح کرد؛

رییس اتاق بازرگانی تهران با پیش بینی ثبات اقتصادی تا پایان سال تاکید کرد: نرخ ارز نباید توسط دولت سرکوب شود و باید مانند بسیاری از کالاها در بازار قیمت‌گذاری شود.

اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ مسعود خوانساری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به ثبات نرخ ارز اظهار کرد: ثبات نرخ ارز در روزهای اخیر باعث آرامش بازار شده و دیگر خبری از التهابات سال گذشته نیست و این موضوع باعث می‌شود انتظار ثبات اقتصادی تا پایان سال را داشته باشیم.

او همچنین به نزدیک شدن نرخ ارز نیما و نرخ ارز آزاد اشاه کرد و گفت: این موضوع سفطه‌بازی را در بازار کاهش داده که البته امیدواریم این وضع ادمه‌دار باشد.

وی درباره دلایل کاهش نرخ ارز توضیح داد: اقدامات اخیر بانک مرکزی در راستای کنترل نرخ ارز و نیز صحبت‌های همتی که خبر از مازاد ارز در کشور می‌دهد، سیگنال‌های مثبتی به بازار داده و باعث روند نزولی نرخ ارز شده است.

به گفته خوانساری، اگرچه رییس بانک مرکزی اظهار کرده‌ که نرخ ارز را سرکوب و تعیین نمی‌کند اما به طور کل نرخ ارز در حال حاضر کنترل شده است؛ کنترل نرخ ارز همیشه خوب نیست و اگر ادامه‌دار باشد تولید و اقتصاد را دچار مشکل خواهد کرد، بنابراین ما همچنان تاکید داریم که نرخ ارز نیز باید مانند بسیاری از کالا‌ها در بازار و توسط عرضه و تقاضا تعیین شود.

رییس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به شرایط آرام اقتصادی پیش‌بینی کرد: انتظار ما این است که همین ثبات تا پایان سال ادامه‌دار است و مانند سال گذشته شاهد نوسانات بیش از حد ارز نخواهیم بود.

ارسال نظر

  • علی
    ۱ ۰

    این آقایان تجار شاید خواهان دلار بیست هزار تومانی هستن !!
    پس وظیفه ذاتی بانک مرکزی چیست که بایستی از ارزش پول ملی محافظت کند؟!!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری