{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 363718

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از محکویمت ۶٠ میلیارد ریالی مدیرعامل یک شرکت به دلیل گرانفروشی مواد اولیه کفش خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سیدیاسر رایگانی روز دوشنبه گفت: با توجه به اینکه شهرستان تبریز در استان آذربایجان شرقی در زمینه تولید کفش یکی از قطب‌های کشور است و این امر زمینه سود جویی را برای افراد متخلف بیشتر می‌کند؛ نظارت و بررسی دقیقی در این زمینه انجام می‌شود.

وی افزود: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان تبریز به بررسی وضعیت یکی از شرکت‌های وارد کننده مواد اولیه کفش که تعداد ۲۳ فقره ثبت سفارش انجام داده بود؛ پرداختند و مشخص شد از این تعداد ۱۷ مورد آن طی اسناد ابرازی به مقدار ۸۸۰ کیلوگرم مواد اولیه صنایع کفش از انواع پلی اتیل، کاتالیزور و وایزوسیانات ترخیص شده و ۸۳ بشکه دیگر نیز به وزن ۱۸ هزارو ۵٠٠ کیلوگرم در انبار موجود بوده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات اضافه کرد: اقلام مورد نظر همه با ارز دولتی وارد کشور شده است و اسناد و مدارک گواه آن است که این مواد بدون رعایت ضوابط و مقررات حاکم عرضه شده و با نرخ‌هایی که تفاوت فاحش با نرخ‌های کارشناسی شده بر اساس ضوابط قیمت گذاری دارد؛ به فروش رفته است. بنابراین تخلف گرانفروشی و عدم رعایت ضوابط قیمت گذاری آن مسلم و محرز است.
سخنگوی سازمان تعزیرات افزود: شعبه هفتم بدوی تعزیرات حکومتی شهرستان تبریز، مدیرعامل این شرکت را به پرداخت ۶۰ میلیارد ریال جریمه معادل دو برابر میزان گرانفروشی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

ارسال نظر

  • عباس شفیعی
    ۰ ۰

    بار گران فروشی روی دوش مردم است و سود آن در صندوق دولت ! در واقع جلوی گران فروشی را نمی گیرند تا با جریمه ی آن صندوق خود را پر کنند . عجب مدیریتی !

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری