کد خبر 211778

رییس اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد :

ضرورت تعیین تکلیف نرخ سود بانکی و یارانه‌های نقدی / دولت از تفکیک وزارتخانه‌ها منصرف شده است

رییس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه دولت از تفکیک وزارتخانه ها منصرف شده و این جای خشنودی دارد، تصریح کرد: تعیین تکلیف نرخ سود بانکی، یارانه های نقدی و یکسان سازی نرخ ارز از مسائلی است که حتما باید در دولت آینده مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، مسعود خوانساری دربیست و نهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به اینکه کابینه بعد از گمانه زنی های مختلف به مجلس معرفی شده است و باید اظهار خشنودی کرد که وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت از جمله افراد شایسته برای این سمت هستند، گفت:دولت از تفکیک وزارتخانه ها منصرف شده و این جای خشنودی دارد.

وی با اشاره به اینکه بعد از توتال، موفقیت دیگری برای اقتصاد ایران در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی به ثبت رسید که بر اساس آن، قرارداد با شرکت رنوی فرانسه به امضا رسید تاکید کرد: انجمن ساخت تجهیزات دریایی ایران نیز در قرارداد توتال موفق شده دو سکوی نفتی را از آن خود کند که ارزش آن ۱۰۰ میلیون دلار است.

خوانساری با اشاره به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در حوزه یکسان سازی نرخ ارز، تصریح کرد: یکسان سازی نرخ ارز به رغم وعده های قبلی دولت، هنوز محقق نشده، اما با شروع کار کابینه دوازدهم می توان انتظار داشت که این کار در اقتصاد ایران نیزعملیاتی شود.

رییس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد:البته به نظر می رسد که کارهای اساسی همچون تک نرخی کردن ارز، یارانه های نقدی، تعیین تکلیف بانکها و سود سپرده ها، در دولت دوازدهم تعیین تکلیف شود.

بر اساس این گزارش جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران دقایقی قبل به منظور بررسی برنامه های محمد شریعتمداری، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت و مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی آغاز به کار کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  به کام دولت، به نام ملت:
  با وجود نگرانی دولت از بالا بودن نرخ سود سپرده های بانکی اما، در عین حال برای پرداخت مطالبات خود به پیمانکاران اقدام به انتشار اوراق خزانه کرده است، که نرخ موثر بازده آن به 30الی 35درصد نیز رسیده است!!!!!

 • اقتصادشناس
  ۴ ۱

  این همان موضوعی است که من و برخی از دوستان اقتصاددانم بیش از 4 سال است فریاد میزنیم و هشدار میدهیم و نامه و مقاله مینویسیم اما دریغ از کمترین توجهی از مسئولین. ظاهراً دولتمردان تازه متوجه عمق فاجعه شده اند. آنهم پس از تعطیلی هزاران کارگاه تولیدی و مغازه و حجره و به قیمت به گند کشیده شده بورس کشور و بیکاری میلیونها نفر!!
  با پول بدون زحمتی که بانکها به سپرده گذاران در 4 سال گذشته پرداخت کرده اند، هم نقدینگی بیش از سه برابر شده، هم مشاغل و کارخانجات نابود شده اند، هم بانکها ورشکست شده اند و هم اینکه احتمال بروز سونامی تورمی قطعی شده است. تورمی که احتمالا سه رقمی خواهد بود. اکنون این هشدار را باز هم به مسئولان و سپرده گذاران میدهم که همین لحظه و بدون فوت وقت، این روند را خاتمه دهید وگرنه ورشکستگی تمام عیار اقتصادی روبروی ماست تا جایی که احتمالاً به ونزوئلایی ها هم غبطه خواهیم خورد.