تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
با سیگنال های متفاوت از میزان عرضه؛

قیمت نفت کاهش می یابد؟

قیمت نفت امروز پنجشنبه در معاملات پیش از تعطیلات اندکی کاهش یافت چرا که معامله گران افزایش بیش از حد انتظار در ذخایر نفت آمریکا را در مقابل کاهش عرضه جهانی مورد ارزیابی قرار می دهند.

اقتصاد آنلاین – اکرم شعبانی؛ به گزارش رویترز معاملات آتی برنت با ۵۹ سنت یا ۰.۵ درصد کاهش به ۱۰۸.۱۹ دلار در هر بشکه رسید در حالی که معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۵۷ سنت یا ۰.۶ درصد کاهش به قیمت ۱۰۳.۶۸ دلار در هر بشکه رسید.

هر دو قرارداد در روز چهارشنبه از افزایش ذخایر نفت خام آمریکا برای پایان دادن به روز معاملاتی تقریبا ۴ درصد بالاتر جلوگیری کردند.

جفری هالی تحلیل‌گر OANDA در یادداشتی نوشت: خریداران آسیایی در معاملات امروز غایب بوده‌اند و به طور بالقوه حجم معاملات تا پایان هفته طولانی در بیشتر بخش‌های آسیا، اروپا و آمریکای شمالی کاهش می‌یابد.

آژانس بین‌المللی انرژی روز چهارشنبه هشدار داد که از ماه می به بعد عرضه تقریبا سه میلیون بشکه در روز نفت روسیه ممکن است به دلیل تحریم‌ها یا عدم عرضه داوطلبانه منتفی شود.

رویترز روز چهارشنبه گزارش داد که همزمان پایانه‌های تجاری بزرگ جهانی نیز در حال برنامه‌ریزی برای کاهش خرید نفت خام و سخت از شرکت‌های نفتی تحت کنترل دولت روسیه در ماه می هستند.

واندانا هاری بنیان‌گذار ارائه دهنده تحلیل بازار نفت واندا اینسایتس Vanda Insights گفت که احتمال موافقت اتحادیه اروپا با ممنوعیت نفت روسیه ممکن است تقریبا صفر باشد اما هیچکس نمی‌تواند یا تمایل ندارد این مساله را به وضوح بیان کند.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که با وجود سیگنال‌هایی مبنی بر تداوم اختلال عرضه جهانی، ذخایر نفت در ایالات متحده در هفته گذشته بیش از ۹ میلیون بشکه افزایش یافت که بخشی از آن ناشی از آزادسازی ذخایر استراتژیک این کشور بود. تحلیل‌گران در نظرسنجی رویترز تنها تولید ۸۶۳ هزار بشکه‌ای را پیش بینی کرده بودند.

ذخایر بنزین ایالات متحده در هفته گذشته ۳.۶ میلیون بشکه کاهش یافت که بسیار بالاتر از سطح برآوردها بوده است.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها