کد خبر 501330

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت نفت افزایش یافت/ کاهش موجودی ذخایر آمریکا عامل اصلی صعود قیمت

به دنبال انتشار آمار موجودی نفت خام ایالات متحده که کاهش غافلگیرکننده‌ای را نشان داد و همچنین کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین، قیمت نفت در روز چهارشنبه افزایش یافت.

اقتصادآنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، بر اساس داده‌های صنعتی که نشان داد ذخایر نفت خام ایالات متحده در هفته گذشته به طور غیر منتظره‌ای سقوط کرده و همچنین به دلیل اینکه چین، دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت در جهان، کمترین افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا را در بیش از دو هفته گذشته ثبت کرده، قیمت نفت روز چهارشنبه افزایش یافت.

معاملات آتی نفت خام برنت با افزایش 39سنت یا 0.7درصد به 56.30دلار در هر بشکه رسید و به سود اندک خود در روز سه‌شنبه افزود.

معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا نیز 37سنت یا 0.7درصد افزایش یافت و با قیمت 52.98دلار در هر بشکه معامله شد و ضرر روز سه‌شنبه خود را جبران کرد.

موسسه نفت آمریکا گزارش کرد که موجودی نفت خام در ایالات متحده، بزرگترین مصرف‌کننده نفت در جهان، 5.3میلیون بشکه در هفته منتهی به 22ژانویه کاهش یافته است. با این حال، داده‌ها نشان داد که ذخایر بنزین 3.1میلیون بشکه افزایش یافته که بیشتر از حد انتظار بود.

همچنین آمار موسسه نفت آمریکا نشان داد که موجودی سوخت‌های حاصل از تقطیر نفت خام که شامل گازوئیل و نفت گرمایشی است، 1.4میلیون بشکه افزایش یافت.

فعالان بازار در حال حاضر منتظر هستند که ببینند وضعیت قرنطینه‌ها در هفته‌ها و ماه‌های آتی چگونه خواهد بود و کشورها در تولید واکسن کرونا تا چه اندازه به موفقیت دست پیدا می‌کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر