کد خبر 482974
با افزایش محدودیت‌های کرونایی؛

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت کاهش یافت، همانطور که افزایش موارد ابتلای COVID-۱۹ امیدهای به وجود آمده از کشف واکسن را تحت‌الشعاع قرار داد.

به گزارش رویترز، روز پنجشنبه معاملات آتی نفت خام ایالات متحده در معاملات اولیه سقوط کرد همانطور که افزایش موارد ابتلای COVID-۱۹ و افزایش تعطیلی‌ها باعث افزایش ترس در مورد تقاضای سوخت شد و اخبار خوش‌بینانه واکسن را جبران کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا، معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۳۹ سنت یا ۰.۹ درصد کاهش، به ۴۱ دلار و ۴۳ سنت در هر بشکه رسید، این در حالی است که روز چهارشنبه نزدیک به ۱ درصد رشد داشت. نفت خام برنت در روز چهارشنبه ۱.۴ درصد رشد کرد.

به گفته یک تحلیلگر ارشد: گسترش ابتلای ویروس کرونا و محدودیت های جدید در ایالات متحده و دیگر مناطق جهان بازار را تحت تأثیر قرار می دهد و تقاضای سوخت را مختل می‌کند. همچنین سرمایه‌گذاران از مجمع اخیر قبل از تعطیلات شکرگذاری ایالات متحده در اواخر این ماه سود خود را رزرو می‌کنند.

تعداد کشته های ایالات متحده از COVID-۱۹ نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر است، در این صورت بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک اعلام کرد بزرگ ترین منطقه مدرسه این کشور، یادگیری حضوری را در جدیدترین محدودیت اصلی برای جلوگیری از افزایش عفونت های COVID-۱۹، متوقف خواهد کرد.

موارد ابتلای روزانه ویروس کرونا در توکیو و کره جنوبی به اوج جدیدی رسیده است، همینطور دهلی نو آلوده با افزایش موارد دست و پنجه نرم می کند و استرالیا از یک سویه ی ویروسی بسیار مسری خبر می دهد که تعطیلی در سراسر کشور را اجبار می کند.

نگرانی ها در مورد خسارت اقتصادی مربوط به ویروس کرونا باعث خوش بینی واکسن در پی اعلامیه فایزر و بایو ان تک مبنی بر اینکه آنها می توانند مجوز اضطراری ایالات متحده و اروپا را برای واکسن COVID-۱۹ خود در ماه آینده بگیرند پس از اینکه نتایج آزمایش نهایی ۹۵ درصد موفقیت را بدون هیچ عارضه جانبی جدی نشان دهند.

اطلاعات دولت نشان داد: با روندی صعودی، موجودی نفت خام ایالات متحده هفته گذشته ۷۶۸ هزار بشکه افزایش یافت، که کمتر از انتظار تحلیل گر در نظرسنجی رویترز تا افزایش ۱.۷میلیون بشکه ای بود. ذخایر تقطیری، که شامل گازوئیل و نفت برای گرمایش است، ۵.۲ میلیون بشکه کاهش یافت، که بیش از حد انتظار است.

هنوزنگرانی های طولانی مدت در مورد اشباع عرضه جهانی، به ویژه با اقتصادهای آسیب دیده با COVID-۱۹، احتمالاً قیمت های صعودی نفت را محدود خواهد کرد، پیش بینی می شود که نفت خام وست تگزاس مدیت تا نشست اوپک پلاس در اواخر ماه جاری بین ۴۰ تا ۴۲ دلار در هر بشکه معامله شود.

ارسال نظر