کد خبر 481429

رزنفت روسیه ۸۲۷میلیون دلار ضرر کرد

شرکت رزنفت روسیه اعلام کرد در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۶۴ میلیارد روبل (۸۲۷ میلیون دلار) ضرر و زیان خالص داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شرکت بزرگ رزنفت روسیه اعلام کرد رکود ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و ضعف روبل باعث شده این شرکت در سه ماهه سوم سال جاری میلادی 64 میلیارد روبل (827 میلیون دلار) ضرر و زیان خالص داشته باشد .

رزنفت دومین تولید کننده بزرگ نفت دنیا پس از آرامکوی عربستان از نظر میزان تولید است که مجبور شده تولید خود را طبق قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس پایین بیاورد تا به ثبات بازار نفت کمک کرده باشد .

تولید نفت و میعانات گازی این شرکت 3.2 درصد در سه ماهه سوم نسبت به سال قبل کاهش داشته و به 3.91 میلیون بشکه در روز رسیده است.

این شرکت همچنین مجبور بوده با بحران کرونا مقابله کند. دفاتر رزنفت هفته ای 30 ساعت فعال بوده‌اند و هزینه‌های مربوط به همه‌گیری در 9 ماه اول سال به 5 میلیون روبل (65 میلیون دلار) رسید.

ایگور سچین، مدیرعامل رزنفت که از متحدان نزدیک ولادیمیر پوتین است، مخالف کاهش تولید طبق قرارداد اوپک ‌پلاس بود ولی به دستور رئیس‌جمهور که خواهان همکاری سیاسی عمیق با خاورمیانه است، مجبور به قبول این قرارداد شد .

رزنفت اعلام کرد 27.4 میلیون بشکه نفت در سه ماهه سوم از بازار های جهانی خریداری کرده تا بتواند به تعهدات خود طی دوره محدودیت تولید عمل کند. این رقم 35 درصد بیشتر از سه ماهه دوم است .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر