کد خبر 455861

عضو کمیسیون انرژی مجلس

خاموشی‌های مکرر مردم را کلافه کرده است

عضو کمیسیون انرژی مجلس، فرسوده شدن تجهیزات، عدم توسعه زیرساخت‌ها، عدم فرهنگسازی مصرف بهینه برق به‌ویژه در کلان شهرها و... را ازجمله دلایل خاموشی‌های اخیر عنوان کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، حسین حسین‌زاده، با اشاره به افزایش خاموشی‌ها در سراسر کشور در پی گرم شدن هوا، گفت: گرم شدن هوا، فرسوده شدن تجهیزات، عدم توسعه زیرساخت‌ها با توجه گسترش شهرها، صنایع و جمعیت خانوارها، عدم فرهنگسازی مصرف بهینه برق به ویژه در کلان شهرها و... را ازجمله دلایل خاموشی‌های اخیر به شمار می‌آیند.  

نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی وزیر نیرو تابستان 99 را بدون خاموشی پیش‌بینی کرد که خاموشی‌های مکرر در مناطق جنوبی کشور مردم را کلافه و معترض کرده است به همین دلیل وزارت نیرو باید یکبار برای همیشه به اصلاح زیرساخت‌ها اقدام کند.

وی افزود: اگرچه ایران در تولید برق در شرایط مناسبی قرار دارد اما در انتقال و توزیع به دلیل فرسوده بودن قطعات با مشکلات متعددی رو به رو است و همین سبب شده برق‌رسانی به نقاط مختلف کشور با سختی امکان پذیر شود.

به گفته حسین زاده نوسانات برق در طول روز باعث وارد شدن آسیب به وسایل برقی مردم شده و این مهم در شرایط نامناسب اقتصادی کنونی مشکلات بسیاری برای آن‌ها ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چندمیلیون کولر آبی و گازی در کشور وجود دارد که گرید مصرف انرژِی آن‌ها بیش از استاندارد جهانی است، اضافه کرد: همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ دولت طی سال‌های اخیر نیروگاه‌های تولید برق نسبت به میزان مصرف کشور را افزایش نداده است به همین دلیل هدررفت برق در تاسیسات برق کشور بسیار بالا است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری