کد خبر 454482

نظرسنجی اقتصادآنلاین از پیامد خاموشی‌ها

قطعی ناگهانی برق همچنان آسیب می‌زند!

با ورود به فصل تابستان و گرم شدن هوا مانند سالهای گذشته، باز هم مصرف برق شدت گرفته است. به گفته حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، میزان مصرف برق در هفته اخیر به بالاترین رقم ثبت شده در تاریخ صنعت برق ایران رسیده که با توجه به پیش‌بینی های انجام شده مبنی بر افزایش بیشتر دمای هوا، روند تغییرات مصرف برق به ویژه در روزهای پیش رو، می‌تواند نگران کننده بوده و سبب نوسانات و خاموشی های مکرر در سطح کشور شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، این نوسانات و خاموشی ها سبب مشکلات زیادی برای شهروندان و اختلال در زندگی آنها شده است و پیامدهایی به دنبال داشته که از جمله آنها میتوان به وقفه در کسب و کارهای وابسته به برق، خرابی تجهیزات کارگاهی، خراب شدن دستگاه های برقی، ایجاد بی نظمی و تصادف در موارد خاموشی چراغ های راهنمایی و رانندگی، ایجاد مشکلات روانی و جسمانی در پی ماندن در تاریکی یا آسانسور، ازکار افتادن دستگاههای پزشکی و ... اشاره کرد.

از این رو اقتصادآنلاین بر آن شد تا با برگزاری یک نظرسنجی در کانال تلگرامی خود در ارتباط با برخی پیامدهای این خاموشی ها، به بررسی و مقایسه ی تجربیات مخاطبان بپردازد.

نتایج این نظرسنجی نشان میدهد که 40درصد از مخاطبان معتقدند خاموشیها بیشترین آسیب را به وسایل برقی آنها زدهاست. 21درصد بیشترین آسیب را در به خطر افتادن کسب و کار خود دیدهاند و 8درصد نیز دچار آسیبهای جسمانی به علت از کار افتادن دستگاه های پزشکی، گرمازدگی و ترس شدهاند. گفتنی است در این بین ۳۱ درصد باقیمانده از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اذعان داشتند آسیب خاصی را در اثر خاموشیها متحمل نشدهاند.

با توجه به آسیب ۶۹ درصدی این نمونه ی آماری از خاموشی های ناگهانی و بروز نوسانات برق، شاید وقت آن رسیده که متولیان این امر جدی تر به هشدارهای پیش از خاموشی برای کاهش میزان مصرف و جلوگیری از آسیب های ناشی از آن بیاندیشند و از شیوه‌های نوین بهینه سازی الگوی مصرف بهره ببرند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری