کد خبر 446275

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

تداوم عقب نشینی طلای سیاه/ بازهم پای کرونا در میان است

موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا به ویژه در آمریکا بعنوان بزرگترین متقاضی نفت در دنیا سبب افزایش نگرانی‌ها درباره آثار اقتصادی این همه‌گیری شده و به بهبود تقاضای سوخت آسیب خواهد زد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، در اولین روز معاملاتی هفته جاری بهای طلای سیاه در بازارهای جهانی کاهش یافت.

شاخص نفت خام برنت با کاهش بیش از دو درصدی از جمعه گذشته کار خود را آغاز کرد اما هم اکنون در محدوده ٣٨ دلار و ۸۸ سنت قرار دارد.

همچنین شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا نیز با آفتی مشابه بذنت هم اکنون در محدوده  ٣۵دلار  و ۴١ سنت قرار دارد.

گفتنی است قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز جمعه (۲۳ خردادماه) ۳۸ دلار و ۷۳ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۳۶ دلار و ۲۶ سنت بود.

تحلیلگران معتقدند احیای تقاضا برای نفت در یک روند بسیار آهسته قرار دارد و موج جدید ابتلا مطمئنا نگرانیها را نسبت به طولانی شدن روند احیای تقاضا برخواهد انگیخت.

در این بین تشدید شیوع کرونا در آمریکا به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده نفت خام جهان نگرانی‌هایی را در مورد چشم‌انداز تقاضای نفت به وجود آورد. تنها در روز یکشنبه بیش از ۲۵٫۰۰۰ نفر مبتلای جدید در آمریکا به ثبت رسید و ایالت‌های بیشتری شامل فلوریدا و تگزاس گزارش دادند تعداد مبتلایان جدید آنها رکورد زده است.

قابل ذکر است نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس روز پنج شنبه برای بررسی وضعیت بازار نفت و ارایه توصیه به گروه اوپک پلاس در زمینه کاهش تولید برگزار می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری