کد خبر 445516

واحد آمونیاک لردگان به بهره برداری رسید/ تحقق جهش تولید در شلرد

با نهایی شدن بهره‌برداری از فاز یک پتروشیمی اوره لردگان، اکنون خبر از در مدار قرار گرفتن فاز دوم این مجتمع تولیدی می‌رسد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محسن محمودی مدیرعامل پتروشیمی لردگان از بهره برداری فاز دوم این طرح خبر داد و گفت: در سومین ماه از سال جهش تولید واحد آمونیاک پتروشیمی لردگان در مدار تولید قرار گرفت.  

محمودی با اشاره به اینکه این طرح با هدف تولید 677 هزار تن آمونیاک راه¬اندازی شده است، تصریح کرد: واحدهای تولید اوره و آمونیاک لردگان در سه فاز طراحی شده که فاز اول آن یوتیلیتی بوده وبطور کامل درمدار سرویس قرار گرفته است . فاز دوم تولید آمونیاک است که در مرحله بهره برداری قرار گرفت و در آخر فاز تولید اوره با ظرفیت حدود یک میلیون تن است که به امید خدا طی ماه آینده به بهره برداری میرسد.

 محمودی بهره برداری از پتروشیمی لردگان را از آن جهت حایز اهمیت دانست که این راه اندازی بدون حضور کارشناسان خارجی با همت و تلاش غیورمردان صنعت پتروشیمی و با ثبت رکورد27میلیون نفر ساعت کارکرد ایمنی بدون حادثه راه اندازی شده است.  

وی با اشاره به آثار مثبت این طرح در جهت توسعه اقتصادی منطقه بیان داشت: با افتتاح کامل این پتروشیمی 600نفر به صورت مستقیم و دو هزار نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهندشد که بیشتر آنها نیروهای بومی را شامل میشود.

گفتنی است، شرکت پتروشیمی لردگان یکی از شرکت‌های تابعه پترول است که در زمینی به مساحت100هکتاردرمنطقه فلارد( 55 کیلومتری شهر لردگان) شهرستان لردگان واقع در استان چهارمحال و بختیاری در حال احداث است

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • علی
    ۰ ۰

    دولت به جای افتتاح این پروژه ها بایستی روی کنترل ارزش پول ملی کار کند !
    هر چه بیشتر این طرح ها افتتاح میشود مردم قدرت خریدشان را از دست میدهند . پانصد درصد کاهش ارزش پول در سه سال !!!