{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 440419

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

درحالی مصرف برق کل کشور در روز گذشته رکورد ۴۵ هزار مگاوات را ثبت کرد که این عدد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴ درصد ی مصرف را نشان می‌دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، طی روند افزایشی دما در روزهای گذشته دوباره شاهد اوج گیری مصرف برق در کشور هستیم.

مطابق با آمار اعلامی، مصرف برق روز گذشته درحالی از چهل و پنج هزار مگاوات بیشتر شد که پارسال در همین بازه زمانی چهل و سه هزار و ۵۰۰ مگاوات مصرف به ثبت رسیده است.

این در حالی است که روز گذشته میزان ذخیره نیروگاه ها دو هزار و ۹۱۴ مگاوات بود. تولید برق از محل انرژی‌های تجدیدپذیر هم به رقم پنج هزار و ۴۷۹ مگاوات بالغ شد.

گفتنی ظرفیت تولید کلی نیروگاه های برق کشور به بیش از ۸۳ هزار مگاوات رسیده است.

همچنین براساس گزارش تازه شرکت مدیریت شبکه برق ایران، میزان مصرف برق توسط صنایع روز گذشته به چهار هزار و ۷۱۳ مگاوات افزایش یافت.

تابستان پرمصرف پیش روست

در این بین مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران روز گذشته با اشاره به اینکه تابستان امسال با وضعیت خاص و ویژه‌ای روبه‌رو هستیم، ادامه داد: بر اساس یک پیش‌بینی وضعیت ویروس کرونا به همین منوال تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت و ساکنان مناطق مختلف به ویژه اهالی مناطق گرمسیری که هر ساله در زمان تعطیلات تابستانه به مسافرت می‌رفتند، امسال در محل اقامتی خود باقی خواهند ماند و همین امر منجر به افزایش مصرف برق و استفاده هر چه بیشتر از سیستم‌های سرمایشی خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری