{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 431659

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی امروز بورسی شد و آریا ساسول هم احتمالا هفته آینده چراغ فرابورس را روشن می کند. ضمنا وزارت اقتصاد وعده داده امسال ۲۰درصد از دارایی های دولت هم در چرخه اقتصاد قرار خواهند گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین، ورود شرکت های بزرگ به بازار سرمایه کشور، نقطه عطفی در این بازار است تا سرمایه گذاری در سهام شرکت ها کم کم جای سوداگری در بازارهای غیر مولد را بگیرد و نقدینگی به جای افزایش تورم، صرف توسعه بنگاه های اقتصادی گردد. عرضه های اولیه، شیرین ترین خرید فعالان بازار سرمایه بوده و انتظار می رود با افزایش عرضه ها، عطش خریداران مشتاق، برطرف شود.

جواد عشقی‌نژاد مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد در خصوص تاثیر عرضه شرکت های بزرگ بر وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: قطعا ورود شرکت های بزرگ به بازار سرمایه، اتفاق مثبتی برای این بازار محسوب می شود و اثر بلندمدتی هم بر اقتصاد و بازار سرمایه کشور بر جای خواهد گذاشت. 

ضمن اینکه یکی از دلایل رفتارهای هیجانی در شرایط فعلی، عدم تناسب بین حجم نقدینگی ورودی به بازار سرمایه و پاسخ به تقاضای این بازار است و بهترین راهکار برای این قضیه، پاسخ به تقاضای بازار سرمایه از طریق عرضه های اولیه بزرگ است تا این بازار با روند منطقی تری پیش رود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در برخی سهم ها، رفتار منطقی مشاهده نمی شود و با عرضه های اولیه این مشکل برطرف خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که "آیا نگهداری سهم های عرضه اولیه برای بلندمدت، توصیه می شود؟" گفت: نگهداری بلندمدت سهم های عرضه اولیه منطقی تر از آن است که سهم های عرضه اولیه شده را به محض رسیدن به قیمت مورد انتظار، عرضه کنند و فشار فروش ایجاد کنند. 

عشقی نژاد در خاتمه تصریح کرد: بجز برخی تک سهم ها یا گروه های کوچکی که نسبت به بازدهی شرکت، رشد غیر منطقی داشته اند، سایر سهم های بازار را برای سرمایه گذاری مناسب ارزیابی میکنم و هر سرمایه گذاری با توجه به بازدهی مورد انتظار می تواند گزینه مناسب را انتخاب کند. اما به سهامداران اکیدا توصیه می شود رفتارهای سرمایه گذاری شان مبتنی بر نظرات کارشناسی باشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری