{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 428373

فرماندار قصرشیرین گفت: عراق اجازه تردد به رانندگان ایرانی کامیون‌های حامل سوخت که از مرز رسمی پرویزخان وارد این کشور شده‌اند، را به سمت مقصدشان برای تخلیه بار آن‌ها نمی‌دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مرادعلی تاتار افزود: کامیون های حامل سوخت که حدود یک هفته است، از مرز پرویزخان وارد عراق شده اند و تمامی تشریفات گمرکی و کارهای پذیرش آن ها از سوی گمرک کشورمان با گمرک مرز پرویزخان در عراق انجام شده اما به دلیل بحران کرونا، عراق مانع از تردد آن ها به سمت مقصدشان در سلیمانیه برای تخلیه بارهایشان شده و در مرز مانده اند.

وی اظهار داشت: با وجود اینکه این مشکل مربوط به داخل عراق است و به دلیل بحران کرونا و منع رفت و آمد در عراق ایجاد شده اما بازهم موضوع از طریق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشورمان، فرمانداری قصرشیرین، گمرک پرویزخان، استانداری کرمانشاه و کنسولگری ایران در سلیمانیه در حال پیگیری است.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: هم اکنون روزانه حدود یک هزار کامیون حامل کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به عراق صادر می شود و مشکلی در خصوص تخلیه و بارگیری کالاهای صادراتی وجود ندارد.

رانندگان کامیون های حامل سوخت که حدود یک هفته است در مرز پرویزخان عراق مانده اند با نشر کلیپ هایی در فضای مجازی از مسوولان ایرانی برای رایزنی باطرف عراقی حهت رفتن به مقصد و تخلیه بارهای خود در عراق با توجه به منع ترددی که هم اکنون وجود دارد و بازگشت به کشورمان کمک خواسته اند.

این رانندگان که حدود ۶۰ تا ۷۰ نفر هستند از نبود امکانات رفاهی و بهداشتی در مرز عراق با توجه به بحران کرونا ابراز نارضایتی کرده و نگران وضعیت سلامتی خود هستند.

شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.

روزانه ۸۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ دستگاه کامیون کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و همچنین ۵۰۰ دستگاه کامیون کالا از طریق مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی عراق (بخش مرکزی) صادر می شود.

همچنین روزانه به طور میانگین ۶۰۰ دستگاه تانکر سوخت رسان عراقی و ایرانی از مبدا اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان به مقصد بنادر جنوبی کشورمان، وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری