کد خبر 416361

تلاش برای برقراری برق بیش از ۹۰هزار مشترک در گیلان

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه هم اینک برق ۹۰هزار مشترک استان به دلیل بارش برف و حوادث ناشی از آن قطع است ،گفت: تلاش برای راه اندازی دوباره پست‌های برق از مدار خارج شده و برقراری برق مشترکان شهری و روستایی همچنان با حضور اکیپ‌های امدادی ادامه دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عظیم بلبل آبادی سه شنبه شب افزود:  پست های برق لاهیجان، لنگرود، رودسر، چمخاله، املش، رحیم آباد، سیاهکل و صومعه سرای 2 از ساعت 6 صبح امروز به علت بارش سنگین برف از مدار خارج شده اند.

وی عنوان کرد : همچنین چهار خط 230 کیلوولت و یک خط 400 کیلوولت نیز به علت بارش سنگین برف از مدار خارج شده است که ۵۴ اکیپ عملیاتی و اجرایی شرکت برق منطقه ای گیلان با استعداد ۱۹۵ نفر نیروی انسانی به صورت شبانه روزی از ساعت اولیه بارش برف در تلاشند تا هر چه سریع تر مشکلات و چالشها را حل کنند.
بلبل آبادی در خصوص علت قطعی برق بیان داشت: بارش شدید برف و ایجاد پدیده گالوپینگ، همچنین برخورد خطوط فشار ضعیف با خطوط فشار قوی و برخورد درختان مجاور دکل های برق با سیم های خطوط برق موجب از مدار خارج شدن خطوط شده است که قطعی برق را در مناطق شهری و روستایی در پی داشته است.
بلبل آبادی گفت : به منظور تسریع در خدمات دهی از استان مازندران نیز درخواست کمک شده است که با ملحق شدن اکیپ های عملیاتی استان مازندران هر چه سریع تر بر مشکلات و چالشها غلبه کنیم.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: در حال حاضر از حدود یک میلیون و چهار صد هزار مشترک برق،برق حدود 90 هزار مشترک قطع می باشد که در اسرع وقت تلاش خواهیم کرد تا همه مشکل این مشترکین مرتفع شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری