کد خبر 302558

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

زنگنه: پیگیر موضوع کنترل کارت‌های سوخت برای جلوگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی از مرزها هستیم/نگرانی از بابت کمبود سوخت نداریم

وزیر نفت در خصوص قاچاق سوخت از مرزها با اشاره به این موضوع که متاسفانه مقداری از تولید داخلی به دلیل اختلاف شدید قیمتی بین نرخ سوخت در داخل و خارج کشور قاچاق می شود، گفت: باتوجه به اینکه میزان قابل توجهی از قاچاق از طریق مهاجرت کارت‌های سوخت مناطق مرکزی با استان‌های مرزی صورت می پذیرد، تمهیداتی برای کنترل این موضوع و جلوگیری از ادامه روند سوءاستفاده از کارت‌های سوخت در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین ؛ زنگنه در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه ایران پلاست و در گفتگو اختصاصی با خبرنگار اقتصاد آنلاین ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک با توجه به اقدامات صورت گرفته از سوی وزارت نفت، سطح قاچاق سوخت از مرزها کاهش یابد.

وی همچنین با اشاره به این موضوع که در حال حاضر میزان تولید و مصرف در نقطه سر به سر است گفت: باوجود مصرف بالای سوخت، هم‌اکنون هیچ مشکلی از لحاظ تامین فرآروده وجود ندارد چراکه با پایان یافتن شهریورماه پیک مصرف نخواهیم داشت.

وزیر نفت در ادامه تاکید کرد کمبود بنزین تنها در حد شایعه و فرافکنی بوده و هم اکنون ذخایر فرآورده‌های نفتی در سطح قابل قبولی قرار دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر