کد خبر 295358

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بررسی فروش ریالی نفت خام در بورس/ زنگنه بازهم در مجلس پاسخگو خواهد بود

در اولین هفته از آخرین ماه تابستان قرار است زنگنه در کمیسیون انرژی مجلس به سوال پنج تن از نمایندگان پاسخ دهد. همچنین در کارگروه تدوین اساسنامه شرکت ملی گاز ایران، بررسی عملکرد پنج ساله شرکت ملی گاز ایران و میزان کسری و هدررفت گاز تصفیه‌شده در سال‌های در دستور کار قرار گرفته است. بررسی فروش ریالی نفت خام در بورس نیز یکی از مهمترین جلسات کمیسیون اقتصادی مجلس در این هفته خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین در روز یکشنبه هفته جاری نمایندگان در کمیسیون انرژی به  بـررسی طرح یک‌شوری اصـلاح تبصره 14 قانون بودجه سال 1397 کل کشور با حضورمسؤولان و کارشناسان وزارتخانه‌های نفت و آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه کشور، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خواهند پرداخت.

همچنین در این روز کمیسیون انرژی در کارگروه  تدوین اساسنامه شرکت ملی گاز ایران، نمایندگان به بررسی عملکرد پنج ساله شرکت ملی گاز ایران و میزان کسری و هدررفت گاز تصفیه‌شده در سال‌های مذکور با حضور مسؤولان و کارشناسان وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی می پردازند.

در روز سه شنبه اما وزیر نفت پاسخگوی سوال پنج تن از نمایندگان ارومیه، شاهین شهر، تبریز، الیگودرز و زابل خواهد بود.

در کارگروه اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه نمایندگان به بررسی گزارش طرح‌های سرمایه‌گذاری حوزه‌های نفت و گاز در روز سه شنبه می پردازند.

همچنین در روز یکشنبه نمایندگان حاضر در کمیسیون صنایع و معادن در جلسه مشترک کارگروه های صنعت و پتروشیمی موضوع تأمین مواد اولیه مورد نیاز صنایع پائین‌دستی پتروشیمی را بررسی می کنند.

اما شاید یکی از مهم ترین جلسات این هفته کمیسیون اقتصادی مجلس، جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی با موضوع «فروش ریالی نفت خام در بورس» باشد که در روز دوشنبه برگزار خواهد شد.

نفت

بیشتر بخوانید
ارسال نظر