میرکاظمی خبر داد:

موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست دولت برای برداشت از صندوق توسعه ملی

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: نامه‌ای از طرف رییس‌جمهور به رهبر معظم انقلاب ارسال شده و از ایشان اجازه خواستیم که اجازه دهند از ۲۰ درصد این درآمدهای در دو موضوع تملک و اشتغال استفاده کنیم که ایشان نیز با برداشت ۱۰ درصد موافقت فرمودند.

 موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست دولت برای برداشت از صندوق توسعه ملی

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، مسعود میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۱۷ آبان) مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش مشترک کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات و ویژه جهش رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر نحوه عملکرد دستگاه‌های مسئول در خصوص بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ کل کشور در صحن مجلس با بیان اینکه «امسال تنها سالی است که ۴۰ درصد از درآمدهای نفتی به حساب صندوق توسعه ملی واریز می‌شود»، اظهار کرد: خدمت رهبر معظم انقلاب نامه‌ای از طرف رییس‌جمهوری داده شده است و از ایشان اجازه خواسته‌ایم که اجازه دهند از ۲۰ درصد این درآمدها در دو موضوع تملک و اشتغال استفاده کنیم.

وی افزود: حتی در نامه‌ای که رییس‌جمهور تدوین کردند به هیچ عنوان موضوع جاری مطرح نشده و اجازه‌ای در این زمینه گرفته نشده است. ایشان نیز با برداشت ۱۰ درصد موافقت فرمودند.

منبع: فارس
ارسال نظر