کد خبر 576962
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

هزینه پوشش بیمه درمانی بیماران نادر در بودجه۱۴۰۱ لحاظ می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در جلسه‌ای با حضور رییس مجلس شورای اسلامی مقرر شد در بودجه ۱۴۰۱ هزینه مورد نیاز برای پوشش درمانی بیماران نادر در نظر گرفته شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  صداوسیما، حجت الله عبدالملکی درباره تصمیمات گرفته شده برای کمک به بیماران نادر در جلسه مشترک با رییس مجلس شورای اسلامی افزود: این جلسه برای کمک به بیماران نادر برگزار شد و ضمن تحت پوشش قرار گرفتن بیماران نادر در بودجه 1401، برای ماه های باقیمانده 1400 هم مقرر شد در شورای عالی بیمه مسیله پوشش بیمه ای درمان این بیماران در دستور قرار بگیرد و پوشش بیمه ای این بیماران قطعاً افزایش پیدا خواهد کرد.

عبدالملکی گفت: هر تصمیمی که شورای عالی بیمه در هر حدی برای پوشش هزینه های درمانی بیماران نادر در نظر بگیرد در سازمان تامین اجتماعی حتماً اجرا خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: سازمان بهزیستی را موظف کردیم تا شرایط تحت حمایت قرار دادن بیماران نادر بویژه افرادی که نیاز به توانبخشی دارند شناسایی کنند البته الان تعدادی از این بیماران تحت پوشش بهزیستی هستند و خدمات دریافت می کنند.

عبدالملکی تصریح کرد: این وعده را می دهم که در بودجه 1401 حتماً مسیله تامین بودجه لازم برای تحت پوشش قرار دادن بیماران نادر که احتیاج به خدمات توانبخشی دارند تامین کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی آمادگی کامل دارد که مصوبات شورای عالی بیمه در خصوص تحت پوشش قرار دادن درمان این افراد را به صورت کامل اجرا کند.

وی درباره زمان برگزاری جلسه شورای عالی بیمه هم افزود: ریاست شورای عالی بیمه با وزیر بهداشت است او موافق این کار است و ما هم به عنوان عضو کاملاً موافق هستیم و امیدواریم در هفته آینده این جلسه برگزار و طبیعتاً باید دستورالعمل هایی تهیه شود و به محض ابلاغ دستور العمل ها، اجرا خواهیم کرد.

ارسال نظر