کد خبر 530495

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

یارانه‌ ای که تا هفته دیگر واریز می‌ شود

در خرداد ماه سال جاری قرار است دو یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ اردیبهشت امسال سه یارانه به حساب مشمولان واریز شد و حالا در خرداد ماه تعداد این یارانه‌ها به دو یارانه رسیده است؛ چراکه دیگر یارانه رمضان واریز نخواهد شد و خانوارها فقط همان یارانه معیشتی و یارانه نقدی 45هزار تومان را دریافت خواهند کرد.

یارانه معیشتی بنزین

اولین یارانه‌ای که در خرداد ماه امسال واریز می‌شود، یارانه معیشتی بنزین است که حدود 19 ماه از اولین پرداخت آن می‌گذرد و هفته دوم خرداد ماه مرحله نوزدهم آن واریز خواهد شد. این یارانه در پی افزایش قیمت بنزین، به حساب مشمولان واریز شد و مبلغ آن نیز برای هر خانواده بر حسب تعداد اعضای خانوار متفاوت است.

برای مثال خانوارهای یک نفره 55هزار تومان، خانواده‌های دو نفره 103هزار تومان، خانواده‌های سه نفره، 138هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره، 172هزار تومان و خانواده‌های 5نفره و بیشتر، 205هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد؛ مبلغ این یارانه در این 19ماه هیچ تغییری نداشته و همه افراد از ابتدا مبالغ یادشده را دریافت کرده‌اند.

یارانه نقدی؛ دومین و آخرین یارانه خرداد

یارانه نقدی 121ماه پیش برای بار نخست پرداخت شد و پس از آن بدون وقفه هر ماهه به حساب خانوارهای مشمول واریز می‌شد؛ صد و بیست و یکمین مرحله از یارانه‌‎های نقدی در هفته سوم خرداد ماه سال جاری به حساب مشمولان واریز می‌شود. مبلغ این یارانه مانند ماه‌های گذشته همان 45هزار و 500تومان است؛ موضوعی که اعتراضات بسیاری را از سوی افراد به دنبال داشته است.

این اعتراضات به این دلیل است که مبلغ یارانه در این سال‌ها هیچ تغییری نداشته و این در حالی است که قیمت همه چیز در این سال‌ها به چند برابر رسیده است و دیگر کفاف زندگی افراد را نمی‌دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمدعلی
  ۲ ۰

  الان من چندساله که نه یارانه میگیرم ونه معیشتی قراربودبه ازتعطیلات عید ثبت‌نام کنند پس چیشد

 • ناشناس
  ۸ ۰

  خدا لعنت کنه همه ی مسولین رو که مردم رو مسخره میکنن اخه بگو بابا دنیا دو روز می خواهید کجا بروید شما که زنده نمیمونید دنیا رو بگیرید برای ما تا حالا سخت بوده گذشته ازاین به بعد هم خدا بخواد می گذره اما شما جواب خدا رو چی میدید خواهشن دیگه مسخره نکنید

 • ناشناس
  ۴ ۰

  دولت بی تدبیر سراسر ناامیدی کاری کرد دیگه نیازی به یارانه نداشته باشیم این دولت به تمامی اهدافش (فشار بر مردم واعمال ناامیدی) رسید بقول مرحوم مغروق اهدافی که ایشان داشتند ونرسیدند اقای روحانی رسید

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام از همین ابتدای .در تدوین یارانه بنزین بی عدالتی مشهود است یک نفره 55.وخانواده پنج نفره وبیشتر205هزارتومان اگرقراربه هرنفر55هزارتومن بدهند چراهرچه تعدادعائله بیشتر می‌شود مبلغ کاهش داده میشود.چرا,?

 • ناشناس
  ۴ ۰

  خدایا کی ما می توانیم با خانواده راحت گوشت و میوه بخوریم ویه زندگی راحت داشته باشیم خودت به کمک برس مگه ما از بقیه چیه مون کمه اونی داره با بچه‌هاش حال میکنه ما هم بفکر این هستیم که کی یارانه بریزن شکم بچه‌ها را سیر کنیم ای خدا

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کشک وکله سووی ( آب کله)

 • امید
  ۰ ۰

  تا چند سال دیگه هزار تومان روی یاره میدن وقتی همه چیز دوست برابر شده

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خدایش خیلی کفاف زندگیمان میده این ۴۵تومن
  تازه ازش میمونه

 • محسن دوست محمدی
  ۰ ۰

  نزدیک انتخابات هست بزار مردم خوشحال باشن واریز بشه

 • احمد رضا خسروی
  ۰ ۰

  به نظر من اگر انشالله انتخابات پر شوری به امید الله داشته باشیم از نظر مالی به ملت مخصوصا به قشر فقیر کمک کنید با تشکر.