کد خبر 523124

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

همه چیز درباره حقوق کارمندان دولت در سال ۱۴۰۰

امسال با افزایش ۲۵درصدی حقوق کارمندان دولت، حداقل افزایش حقوق ۷۰۰هزارتومان و حداکثر آن دومیلیون و ۵۰۰هزارتومان در نظر گرفته شده است این در حالی است که مقرر شده حقوق هیچ کارمندی کمتر از سه میلیون و ۵۰۰هزارتومان نباشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، سال گذشته افزایش حقوق کارمندان دولت به گونه‌ای بود که هیچ کارمندی حقوق کمتر از 2میلیون و 800هزار تومان دریافت نکند. هنگام تصویب بودجه سال جاری هم اخباری مبنی بر افزایش 35درصدی حقوق کارمندان در مجلس به گوش می‌رسید که در نهایت چیزی که تصویب شد این بود که افزایش حقوق کارمندان دولت در سال1400، بیش از 25درصد نباشد و این افزایش نسبت به آخرین حکم کارگزینی آنها درسال99 اعمال شود؛ ضمن اینکه این افزایش برای همه اعمال نخواهد شد. با افزایش 25درصدی حداقل حقوق سال 99 که دومیلیون و 800هزارتومان بود، حداقل حقوق کارمندان در سال1400، به سه میلیون و 500هزارتومان خواهد رسید.

اما براساس مصوبه مجلس میزان افزایش حقوق هیچ فردی نسبت به سال جاری نباید بیش از دو میلیون و 500هزار تومان باشد. برای مثال کارمندی که 20میلیون حقوق می‌گیرد، با افزایش 25درصدی، 5میلیون به حقوقش اضافه می‌شود در حالی که کسی که حداقل حقوق سال99، یعنی 2میلیون و 800هزارتومان را دریافت می‌کند با افزایش 25درصدی فقط 700هزارتومان به حقوقش اضافه می‌شود که چندان عادلانه نیست. به همین دلیل مجلس تصویب کرد که در سال1400، حقوق‌های بالای 10میلیون تومان به هیچ عنوان افزایش 25درصدی نخواهند داشت و فقط رقم ثابت دومیلیون و 500هزارتومان در سال1400 به حقوق این کارمندان اضافه خواهد شد. همچنین در هرصورت با این افزایش 25درصدی دریافتی کارمندان دولت در سال جاری، کمتر از 3میلیون و 500هزارتومان نخواهد بود.

بر این اساس در سال 1400، کارمندانی که سال گذشته از 2میلیون و 800هزار تا 10میلیون تومان حقوق دریافت می‌کردند افزایش 25درصدی را تجربه می‌کنند و حداقل مبلغی که به حقوقشان اضافه می‌شود، 700هزارتومان برای دومیلیون و 800هزارتومان است که به 3میلیون و 500هزارتومان می‌رسد و کسی کمتر از این حقوق را دریافت نمی‎کند و دو میلیون و 500هزارتومان افزایش حقوق برای کسانی است که 10میلیون تومان حقوق می‌گرفتند که حقوقشان به 12میلیون و 500هزارتومان در سال 1400 می‌رسد.

کسانی که بیش از 10میلیون حقوق دریافت می‌کردند فقط دومیلیون و 500هزار تومان افزایش حقوق را تجربه خواهند کرد که همان سقف افزایش حقوق کارمندان برای سال 1400 است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ramin
  ۲ ۰

  چه فرقی کرد!!؟ ضعیف ضعیف موندش! این حقوقه؟ با 3م میشه امورات گذروند؟

 • ناشناس
  ۴ ۱

  وقتی مسولین ومدیران ونمایندگان حقوق بالای 20 میلیون میگیرن چی میفهمند که گرونی چیه زندگی چیه پشت خمیده وشکسته چیه امیرالمونیین میدونست چون خودش با مردم زندگی میکرد مردم از مسولین هیچ انتظاری نداشته باشید اونا فقط صندلیشون چسبیدن از دست ندن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  پس مردم عادی چکارکنند

 • alireza
  ۱ ۰

  فقط مشخص نیست با این نرخ تورم و با این کسری بودجه سنگین چطور حقوق افزایش دادن!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وقتی حقوق مااینه چرابرای داشتن شغل دوم کارمندان کشوری ولشکری ازسوی ارگان ها ممانعت ایجادمیشه چراواقعا

 • واقع بین
  ۰ ۱

  من که بالای ده تومن نمیگرم، ولی بسیار تحلیل مضحکی است. حتی از این مضحکتر همسانسازی حقوقهاست. کسی که با زحمت زیاد و تلاش وافر در موقعیت اجتماعی بالاتری قرار گرفته باید حقوق و رفاحیات بیشتری رو تجربه کنه.
  دست از این رابین هود بازی ها بردارید.
  اگر کشور قانون درستی داشته باشه، رانت و چپاول نباشه همه چیز درست پیش میره ....

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مثلا اونی که ۲۰ میلیون حقوق میگیره ۵ملیون اضافه میشه یعنی هرچه حقوقش بیشتر باشه بیشتر افزایش پیدا میکنه بعد اون بدبخت ۷ میلیون حقوقشه به ۱۰ میلیون حقوقش نمیرسه خیلی نامردیه

  • ناشناس
   ۰ ۰

   شما قیمت‌ها رو کنترل کنید نمیخواد برای اضافه کردن حقوق چونه بزنید چون فایده نداره اگر 20 میلیون هم حقوق بدید باز در آخر برامون یک میلیون هم نمیمونه تا آخر برج اون بدبخت بیچاره که اصلآ حقوق ندار چکار کنه