کد خبر 506005

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد؛

بررسی FATF در مراحل پایانی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بررسی FATF مراحل پایانی را طی می‌کند و به احتمال قوی تا پایان سال، نتیجه بررسی موضوع FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام را اعلام می‌کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محسن رضایی آخرین تحولات بررسی موضوع FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام را شرح داد.

رضایی گفت: موضوع FATF که بنا به دستور مقام معظم رهبری تمدید مهلت شد، آخرین بررسی‌هایش در مجمع دارد به پایان می‌رسد، سوالات کارشناسی که اعضای مجمع داشته‌اند هم باید از طریق پژوهشگران کامل می‌شد. قبلا کار شده بود ولی کامل نبود، هم از سوی مقامات دولتی و هم نمایندگان محترم مجلس جدید، که در حقیقت آنها این اختلافی را برای ما فرستاده‌اند، باید بررسی می شد و تقریبا می توانم بگویم که در این روزهای آخر، بررسی ها تکمیل می شود و به پایان می رسد.

وی افزود: اسفندماه فرصت خوبی است که ما در کمیسیون مشترک مجمع، که از ترکیب اعضای سه کمیسیون تشکیل شده این بررسی ها را به شور می گذاریم و پیشنهاد نهایی را تهیه می کنیم تا در صحن مجمع مطرح کنیم. احتمال قوی می دهم که تا پایان امسال، ما بتوانیم نتیجه را اعلام بکنیم.

رضایی تصریح کرد: نمی توانیم پیش بینی کنیم که سرانجام بررسی ها چه می شود. آقای دکتر روحانی پیشنهاد دادند که یک شرطی اضافه بشود که ما اطلاعات مربوط به دور زدن تحریم ها را به طرف مقابل ندهیم و این باید بررسی شود که آیا این شرط امکانپذیر است که ما همه اطلاعات را در اختیار دبیرخانه FATF قرار بدهیم اما اطلاعات مربوط به دور زدن تحریم ها را می‌توانیم در اختیارشان قرار ندهیم یا نه؟ لذا این هنوز بحث نشده است و به نتیجه نهایی در موردش نرسیده ایم.

رضایی گفت: بررسی های ما می گوید که دو فرضیه وجود دارد. بعضی ها که در اقلیت هستند می گویند می شود که اطلاعات مربوط به دور زدن تحریم ها را به دبیرخانه FATF نگوییم و اکثریت در کمیسیون مشترک معتقدند که چنین کاری نمی شود. باید منتظر باشیم ببینیم در صحن مجمع هم ترکیب اقلیت و اکثریت همین گونه است یا اقلیت و اکثریت دیگری شکل می گیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حوالی
  ۰ ۰

  ببینید شماها که عین خیالتون نیست مردم بدبخت دارو گیرشون نمیاد سفرهای مردم رو نابود کردید فقر و فساد بی داد می‌کنه یه زره هم به مردم فکر کنی یا مردم رو بمباران کنید همه رو بکشید .یا تصویب کنید هر چند مردم با کرونا می‌میرند چرا شماها هیچتون نمیشه چون شماها واکسن فایزر زدی تمام کشورهای جهان یا واکسینه شدن یا در حال واکسینه شدن هستند.لطفا دست از کشتن مردم بردارید مردم آگاه شدند .یا همه مردم رو بمباران کنید و همه رو بکشید فقط شماها . اطرافیانت بمانید یا این لایحه هار و تصویب کنید با هیچ کشوری نمیشه مراوده مالی داشت عدم تصویب این لایحه ها یعنی جنایت به مردم جنایت به خو
  ن شهدا .اگه مشکلی ندارید چرا با ایران و کره شمالی در لیست سیاه باشند.چرت بعد از چهل دو سال حکومت باید مردم نان نباشه بخورند چرا دارو نباید ت. کشور باشه چرا چرخه اقتصاد نابود شده ثروت نداره کشور پنجمین کشور ثروتمند جهان هستیم کی میخوره مردم از دست کارهای اشتباه شما به ستوه آمدند در طول این سالها فقط جنگ نه آرامشی نه آسایشی چه کار مثبتی برای مردم کردید قبلاً فقط امنیت داشتم اون هم نداریم همه چیز رو نابود کردید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جای اعتمادی در این دوره از دولت باقی نمانده...این بررسی ها را جناب رضایی منتقل کنید به دوره بعدی ریاست جمهوری...مردم به اندازه کافی تاوان اعتماد به دولت را پرداخته اند