کد خبر 499749

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

ابتکاری که به انحصار رسید/ رانندگان و مسافران معترض به اسنپ و تپسی

چند سالی است که دو شرکت تاکسی آنلاین در کشور آغاز به فعالیت کرده‌اند؛ هرچند فعالیت این شرکت‌ها می‌توانست فضای رقابتی را در حمل و نقل شهری ایجاد کند، اما اکنون با ایجاد انحصار باعث اعتراض مسافران و رانندگان شده است.

اقتصادآنلاین سیده زهرا محمودی؛ در سال‌های گذشته در صورتی که افراد تمایلی به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و خودروهای شخصی نداشتند، مجبور بودند جهت حمل و نقل درون شهری از تاکسی‌ یا آژانس‌های مسافربری استفاده کنند؛ اما مدت‌هاست که استفاده از آژانس یا تاکسی‌ها دیگر رایج نیست و تاکسی‌های سنتی با ورود دو غول استارتاپی در حمل و نقل آنلاین به حاشیه رفته است و دو شرکت تپسی و اسنپ فضایی انحصاری در بازار حمل و نقل ایجاد کرده‌اند؛ فضایی که نه تنها دیگر مجالی برای رقابت راننده تاکسی‌ها باقی نگذاشته است، بلکه سایر استارتاپ‌هایی که در این حوزه آغاز به فعالیت کردند را نیز از دور خارج کرد.

شکل‌گیری تاکسی‌های اینترنتی در دنیا

ریشه ایجاد تحولی بزرگ در حمل و نقل آنلاین به سال2009 و آمریکا باز می‌گردد؛ البته که پیش از آن نیز در چین چنین امکانی برای درخواست تاکسی‌های آنلاین فراهم بود اما نقطه شروع چیزی که اکنون ما به عنوان تاکسی‌های اینترنتی می‌شناسیم به حدود 12سال پیش باز می‌گردد؛ در آن سال اوبر وارد بازار شد. اوبر اپلیکیشنی بود که به وسیله آن مسافران درون شهری امکان داشتند تا به وسیله اینترنت درخواست تاکسی دهند. مسافران می‌توانستند از طریق اوبر تاکسی دریافت و با ارسال لوکیشن خود به راننده و همچنین دریافت مشخصات خودروی او، با قیمتی پایین‌تر به مقصد مورد نظر برسند.

اوبر به سرعت مرزهای خاستگاه خود یعنی کالیفرنیا را درنوردید و در سایر کشورها و قاره‌ها از آن استقبال و این ایده در بسیاری از کشورها پیاده شد. اوبر پس از چند سال فضایی انحصاری ایجاد کرد و این انحصار در سال2014، سبب اعتراضات گسترده رانندگان تاکسی در شهرهایی چون برلین، لندن، پاریس و... شد؛ جدال‌ها و اعتراضات مقابل اوبر و انحصاری که ایجاد کرد همچنان ادامه دارد؛ اما نکته حایز اهمیت رسیدن ایده اوبر به ایران است که در ادامه این گزارش به آن خواهیم پرداخت.

اوبر در ایران با نام‌های اسنپ و تپسی

مدت زیادی از فراگیری اوبر در اروپا نگذشته بود که اسنپ و تپسی به ترتیب در سال‌های93 و 95 وارد ایران شدند و بازار آژانس‌ها و تاکسی‌های درون شهری را به حاشیه راندند. اسنپ از همان روزهای نخست ورودش، به علت هزینه پایین‌تری که برای مسافران نسبت به تاکسی‌ها و آژانس‌ها داشت، مورد توجه و استقبال آن‌ها قرار گرفت و با معرفی آن از سوی مسافران به یکدیگر، بین مردم شناخته شد و امروز کمتر کسی است که اسم این دو شرکت را نشنیده و یا از خدماتشان استفاده نکرده باشد.

از سوی دیگر نیز بسیاری از افراد که شغلی نداشتند، به عنوان راننده جذب این پلتفرم شدند و این موضوع آغازی بر شناخته شدن این اپلیکیشن از سوی عامه مردم به عنوان راننده و یا مسافر شد. با گذشت زمان، دامنه فعالیت این برنامه به شهرهای دیگر کشور نیز رواج یافت.

همزمان با رشد و شناخته‌شدن این برنامه‌ها و نیز مقبولیت و محبوبیت آن‌ها در بین مردم، واکنش و اعتراضات رانندگان تاکسی به این پلتفرم‌ها آغاز شد و آنان اسنپ و تاکسی را متهم به کرایه پایین، به خطر انداختن امنیت شهروندان و خدمات ناایمن متهم کردند. همزمان با این اعتراضات، تعدادی از نمایندگان مجلس و... از اسنپ و تپسی حمایت کردند و گفتند نباید خللی در فعالیت این دو شرکت ایجاد شود؛ این پلتفرم در همه دنیا وجود دارد و باید بستری قانونی و رقابتی برای فعالیت آن‌ها فراهم کرد.

در همان روزهایی که نمایندگان از فعالیت این دو شرکت حمایت می‌کردند، دوم اسفند95، عده‌ای از رانندگان تاکسی در مقابل مجلس تجمع کردند و با غیر قانونی دانستن فعالیت این دو شرکت، فعالیت آن‌ها را غیر قانونی عنوان کردند. پس از این موضوع جدال همچنان ادامه داشت و نمایندگان نیز مخالفتی با فعالیت این دو شرکت نداشتند؛ همه آن‌ها بر ایجاد فضای رقابتی تاکید داشتند؛ رقابتی که هرگز ایجاد نشد و در نهایت به انحصار رسید.

انحصار حمل و نقل درون شهری در دست اسنپ

هرچند نمایندگان بر ایجاد فضای رقابتی تاکید می‌کردند، اما در اواخر سال96، اسنپ بن بستی برای رقابت ایجاد کرد؛ افرادی که راننده اسنپ بودند، امکان رانندگی در پلتفرم آنلاین دیگری را نداشتند؛ همچنین رانندگان پلتفرم‌های دیگر نیز برای راننده شدن در اسنپ باید از شرکت مقابل خارج می‌شدند؛ البته این قانون پس از مدتی منتفی شد و رانندگان امکان ثبت نام در اپلیکیشن رقیب را داشتند. این موضوع سبب شد شرکت‌های دیگر اسنپ را به انحصار طلبی متهم کنند و در آذر97، شرکت‌های تپسی، الوپیک و ماکسیم نامه‌ای اعتراضی به رییس جمهور در این خصوص نوشتند و خواستار برخورد با انحصارطلبی اسنپ شدند.

این فضای انحصاری فقط برای رانندگان نبود؛ در سوی دیگر ماجرا، مسافران نیز رانندگان کمتری در اختیار داشتند و امکان انتخاب شرکتی که قیمت و خدمات بهتری ارایه می‌دهد را نداشتند؛ چرا که در آن زمان، اسنپ کمی گران‌تر از شرکت‌های دیگر بود و فعالیت در اسنپ منفعت بیشتری برای رانندگان داشت؛ در آن زمان برخی می‌گفتند شرکتی که اول آمده شناخته‌تر خواهد شد و طبیعتا انحصار را نیز در دست می‌گیرد؛ درحالیکه در آمریکا که ایده اصلی این استارتاپ از آنجا آغاز شد، هم اوبر فعالیت دارد، هم لیفت و هم جونو و هیچ ممانعتی برای رانندگان وجود ندارد و آن‌ها می‌توانند به صورت همزمان از هر 3سرویس استفاده کنند.

عدم نظارت و بررسی بر انحصار اسنپ سبب شد شرکت‌های تازه و نوپا نتوانند جان بگیرند و در همان ابتدا از دور رقابت ارج شوند؛ هرچند تپسی هنوز هم به فعالیت خود ادامه می‌دهد و دیگر برای مردم شناخته شده است، اما از شرکت‌های دیگر خبری نیست و نتیجه این انحصار چیزی جز شکست سایر شرکت‌ها نبود.

گرانی در نتیجه انحصار

اواخر بهار سال جاری و پس از پایان تعطیلی‌های ناشی از شیوع کرونا، به یکباره این دو شرکت افزایش قیمت داشتند؛ البته افزایش قیمتی با سبک و سیاق متفاوت. تپسی به طور کل قیمت‌ها را بالا برد؛ اسنپ نیز در ساعات ترافیک اقدام به افزایش قیمت‌ها کرد؛ به این معنی که در زمان‌های عادی اسنپ به صرفه بود و در ساعات ترافیک نیز تپسی.

افزایش قیمت این دو شرکت اعتراض مسافران را در پی داشت؛ آن‌ها می‌گفتند برای مسیرهایی که همیشه تردد داشتند، اکنون باید هزینه‌ای دو یا سه برابری بپردازند و با این شرایط اصلا برایشان به صرفه نیست که از تاکسی‌های اینترنتی استفاده کنند اما باتوجه به شیوع کرونا چاره‌ای ندارند؛ اما رانندگان در آن سوی ماجرا چیز دیگری می‌گفتند؛ آن‌ها معتقد بودند که با وجود افزایش قیمت‌ها هم سود چندانی نمی‌کنند؛ چرا که وعده‌هایی که در خصوص اعتبار بنزین به آن‌ها داده شده بود، به طور کامل محقق نشده و مجبورند با بنزین آزاد مسافر را به مقصد برسانند.

هرچند اسنپ و تپسی تحولی بزرگ در حوزه حمل و نقل درون شهری ایجاد کردند و به موفقیت‌های زیادی نیز دست یافتند، اما به علت عدم تنظیم‌گری مناسب فضای انحصاری در آن ایجاد شد؛ فضایی که سایر شرکت‌ها را از دور خارج کرد؛ انحصار هیچ گاه به نفع مصرف‌کنندگان نبوده و در این مورد نیز مسافران و رانندگان تنها افرادی هستند که متحمل ضرر خواهند شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۱۱

  کجاش انحصاره؟ تو هم بلدی برو اپلبکیشن بزن و مشتری جذب کن.

 • ناشناس
  ۱۱۰ ۵

  درست است که اسنپ با قیمت کمتر جذب مسافر میکند ولی چنین قیمتی در حال حاضر بروز و توجیح اقتصادی برای راننده ندارد و در این میان راننده مغبون است

 • سلطان
  ۳۲ ۶۷

  از بس که تاکسی های تلفنی ظلم کردن خدا خیر اسنپ و تبسی بده

 • حمید
  ۲۰ ۲

  با سلام،
  اول تعریف مسئله : آژانس خودرویی است که از سوی مسافر بصورت دربستی درخواست می‌شود یعنی اگر یک نفر هم هست باید کرایه 3 نفر را بدهد چون بعضی از مسافران. احتمالا این گزارش در راستاي تامین منافع این دو شرکت ظالم و بره برداری نوین تنظیم شده؛ متاسفانه انصاف در بین مردم کمرنگ شده، عزیزان نیک میدانید طی چند ماه اخیر همه ی اجناس 3 الی 4 برابر شده، تسلیم شدیم و به آن عادت کردیم. طبیعتاً روی هزینه تعمیر و نگهداری خودرو و هزینه زندگی راننده هم تاثیر منفی دارد. هزینه ها 4 برابر شده ولی کرایه 30 تا 40 درصد آنهم فقط در ساعات خاصی تغییر کرده.از اسلامشهر تا دریاچه چیتگر 22 هزار تومن یعنی هر نفر حدود 7500 در صورتی که کرایه تاکسی تا آزادی نفری 12 هزار تومن است!!!! ؟؟؟؟ ببخشید یعنی حمالی مفت برای شرکت و مسافر

 • معترض
  ۱۶۶ ۱۳

  باسلام قانون اسنپ قانون فقط به نفع مشتری است راننده قربانی

  • ناشناس
   ۲۷ ۰

   باسلام واقعا درحق رانندگان ظلم میشه بااین قیمت های هجومی قطعات بخوای حساب کنی تهش چیزی نمیمونه دیگه از سره ناچاریه و گرفتاری این کارم خواهشا یه درصدهم به فکر راننده باشید.این گرونی واین کرایه ها

 • سید رحمان موسی زاده موسوی
  ۱۳۸ ۶

  سلام من راننده اسنپ هستم همه‌ی ما حمال اسنپ و مسافرا هستیم بعنوان مثال تو شهر بابل بیشتر تماسها داخل شهری هستن و مبلغ تعیین شده از طرف اسنپ 4-500تا 5500 تومنه پولی که دست گدا هم بدی نمیگیره بخدا مسافرا با خجالت و شرمندگی وجه رو پرداخت میکنن معلوم امتیاز اسنپ دست کیه ؟

  • مجید
   ۲۰ ۹۳

   مگه چاقو زیر گلوت گذاشتن و اجباری گفتن بیا؟

 • ناشناس
  ۲۶ ۷۵

  الان همه تاکسی ها آژانسها خودشان در اسنپ وتپسی فعالند اعتراضات دروغه

 • علی
  ۱۴ ۱۳۴

  دقیقا بعد از عید و گرونی بنزین اسنپ قیمت هاشو 2 برابر کرد در صورتی قرار بود این کارو نکنه

  • بینام
   ۱۲۴ ۱۲

   شما داری اشتباه میکنی من خودم راننده اسنپم قیمتها تغییری نکرده فقط زمان شلوغیه خیلی زیادقیمتهاتغییرمیکنه

 • مریم
  ۱۷ ۲۱۵

  رانندگان اسنپ و تبسی یک بدی دارند که هیچ موقع پول خرد ندارند بقیه پوات رو بدهند اگر 16000 هزار بوده 20000 تومان بهشون میدی میگه پول خورد ندارم همون 20 تومان رو میبره

  • ناشناس
   ۲۳۵ ۱۵

   آره، تو که راست میگی. مسافر اگه پونصد تومنش هم دست راننده باشه، اونقدر صبر میکنه تا بگیره

  • جعفر
   ۸۱ ۴

   من همیشه به مسافرها گفتم هزینه سفر رو از طریق اپلیکیشن یا کارت به کارت واریز کنن. اکثر مسافرها از یک پونصدی نمیگذرن خوب ماهم پونصدی از کجا بیارییم الان گداهها هم کمتر از هزارتومن پول خرد ندارن بانکها هم پونصدی به کسی نمیدن

  • ناشناس
   ۴ ۲۶

   با سلام و خسته نباشید.والا بقران گرون شده من مسیری ک 3ساله میرمو میام فاصلش ن زیادشده ن ترافیک داره ولی قبلا 9تومن بود همیشه الان شده 15تومن جالبه ک هی میگین افزایش پیدا نکرده.اگه قبلا اسنپ ب مسافر تخفیف میداد الان نمیده.بعداز گذشت 6ماه ب من تخفیف خورد و 9تومن بود هزینه سفر هیچ راننده ای قبول نمیکرد ب محض اینکه تایم تخفیف تموم شدو شد همون 15تومن ب ثانیه نکشیدراننده ی محترم قبول کرد.والا اینقدم ماشینها کثیفو بو میده وقتی اعتراض میکنیم ب راننده میگیم بهش برمیخوره.ما هیچ لااقل برا خانوادتون ارزش قائل بشین لطفا.

  • سعید
   ۷۹ ۳

   هیچی مسافر اسنپی ندیدم که از پونصد تومنش بگذره تو میگی راننده ۱۶ تومن و بیست تومن بر میدارند😐😐😐😐من ۱۴ رو ۱۵ گرفتم سه بار زنگ زدن بهم که مسافر اعتراض کرده

  • ناشناس
   ۳۹ ۸

   کیف پول اسنپ رو شارژ کن راحت ازش کم میشه مشگلی هم نداری

  • ناشناس
   ۵۷ ۳

   اقا وقتی گزینه اعتباری گذاشتن واستون و قبل انجام دادن سفر میدونید کرایه تون چقدره پولو خرد کنید و به اندازه کرایه تون پول بدین راننده مگه دستگاه اسکناس چاپ کنی داره پول خرد چاپ کنه

  • حسن
   ۶۱ ۳

   هرکی درخصوص گرانی قیمت کرایه اسنپ اعتراض میکنه فقط ۱ بار حساب کنه بدای رفتن به مقصدش از دم در خونش تا مقصدش بدون اینکه قدمی راه بره چقدر باید کرایه تاکسی بده بعد ببینه کرایه اسنپ و تپسی بیشتر یا کرایه گذری؟ تازه کنسلی و کولر تو گرما و تمیزی و نوکری برای مشنری بماند؟ یکی پول نقد میده ، یکی کارت به کارت میکنه، یکی سیستمی میزنهو ... تازه هنوز پول نگرفته کمیسیون اسنپ و تپسی ، هزینه تعمیرا توقطعات به کنار

  • رضا
   ۴ ۲۷

   سلام من از کسی ک اسنپ درس کرده تشکر میکنم چون واقعا زندگیمو با اسنپ درس کردم

   هرکی بگه خوب نیس کرایش کمه یا اینده نداره خودش نمیخاد درس کارکنه
   ی روز ۸ ساعت کارکن مواظبه ماشینت باش یواش برو یواش بیا اهسته برون بزار هم خدا ازت راضی باشه هم مسافر تا بتونی ی در امد خوب داشته اشی

   روزانه۸ ساعت کارکن اگه ب در امد نرسیدی بعد بگو اسنپ خوب نیس یا کرایش کمه

   بازهم تشکر میکنم از مسئول اسنپ و پرسنل اسنپ

  • ناشناس
   ۷ ۱

   شما دیگ خیلی عقب افتادی الان دیگ یا کارت ب کارت میکنن یا حساب اسنپ رو شارژ میکنن خیلی کم ادمی مث شما پول نقد میدهدو اونم تا ریال اخر رو پس میگیره و یا از قبل خورد اماده کرده

  • ناشناس
   ۴ ۱

   بزرگترین مشگل درحال حاضر چی پی اس هستش که اشتباه زیاد دارد نه بانشان می شود کارکرد نه بابلد هردو مشگل دارند چرا کاری انجام نمی دهید

 • ناشناس
  ۱۴۰ ۴

  اسنپ با تپسی فقط کرایه یک نفر یا دونفر حساب میکنن درصورتی که دربست ماشین کرایه ۴ نفر را باید حساب کنن اصلا صرف نیس واسه راننده ب نظر من این اسنپ و تپسی ب سوده مسافره ب ضرر راننده .راننده بده تو خط کار کنه ۴ برابر اسنپ کار میکنه که بنده الان کار میکنم بهتره از اسنپ

 • امیر
  ۱۲۷ ۱۰

  کجا قیمتا دو برابر شده. کورسی هم حساب کنی یک چهارم هم نمیشه

 • ناشناس
  ۱۱ ۰

  ۱۰هزارنظرهم بدیم فایده نداره.تاکی حمالی تاکی شاهددزدی دولت باشیم تاکی میخواین سرمردم روگرم بکنید.کاسه صبربردم داره لبریزمیشه.اون موقع دیگه هیچ کسی جلودارملت نیست.فقط سرمردم روگرم بکنید پول بنیزن پول یارانه خرج ماروبدین به لبنان یمن عراق

 • ناشناس
  ۱۲۴ ۹

  همش دروغه کرایه ها در حد گدای کردن است

 • امیدزاده
  ۹۳ ۳

  سلام چرا سهمیه بنزین نمیدین... بااین کرایه ها کم اصلا نمیصرفه لطفا پیگیری کنید

 • محمد
  ۱۰۸ ۲

  با سلام تمام مشکلات که مسافر دارد قبول ولی ایا مشکلات رانندگانم مورد توجه قرار میگیره ایا کسی هست از این دو شرکت درباره کمیسیون ۲۰درصدی سوال بکنه کجای دنیا ۲۰درصد کمیسیون میگیرن به داد رانندگان برسید نه بنزین نه امتیازی نه امنیت شغلی

  • محمد
   ۴۷ ۲

   سلام اسنپ و تپسی فقط به فکر گرفتن کمیسیون 20 درصدی خودشونن واصلا به فکر راننده نیستن، فقط جلب رضایت مسافر براشون اهمیت داره

 • ق ر
  ۸۵ ۳

  قیمت فقط ساعت بیک بالا هست ولی بیشتر ساعتها قیمت ها بصرف نیست و پایین است ، بنده از اوایل سال ۹۵ در اسنپ تمام وقت فعال بودم ولی ۴ ماهی فعالیت ندارم چون بخاطر گرانی وسایل و قطعات خودرو کار کردن بصرف نیست .

 • سیدمصطفی
  ۷۷ ۳

  من راننده تپ سی هستم از مهرشهر کرج تا رضوی مشیریه ۸۰۰۰۰تومان کرایه زده میشه ساعت ۱۰شب کمیسیون تپسی و عوارض شهرداری و هزینه سوخت واستهلاک ماشین رو حساب کنید ببینید راننده سود میکنه یا مسافر به همراه تپ سی

 • علیرضا
  ۸۴ ۶

  بااین شرایط گرانی قطعات ودستمزد فقط وفقط بنفع مسافر است

 • عادل نبویان
  ۸۱ ۳

  ای کاش یک نفر پیدا میشد واز قشر رانندگان زحمت کش که در این وضعیت بیماری پالودگی شدید هوا و گرانی لوازم و قطعات خودرو ...... در حال انجام وظیفه و خدمت رسانی به همشهریان و جامعه هستند دفاع میکرد چون این قشر زحمت کش در بدترین شرایط جانبرکف . سرمایه در وسط . روزی ۱۰۰هزار تومان هم خرج ماشین میکنند تا کمک به سیستم حمل ونقل کرده باشند اما بسیاری از این افراد حتی بیمه هم نیستند

 • حسنی
  ۸۲ ۳

  سلام خودتونو الاف این رانندگی و اسنپ و بقیه نکنید، همشون یکیه، من بودم الاف چند وقته نمیرم، هر روزم پیام طرح میده، جز اینکه ماشینت اوراق بشه هیچ صرفه ای نداره، نه آینده داره ن شغل ب حساب میاد، ماشین اصطحلاکش زیاده، بیست درصدم اینا بگیرن چی میمونه با اون مسیر، گاهی روزا انقدر نرخ پایین میداد ک ادم پشیمون میشد کار کنه،
  درکل به این کار دل نبندید ک آینده نداره
  اینا ب فکر درامد خودشوننن

 • H Ft
  ۷۱ ۲

  فقط برای مسافراخوبه.چون میری درب منزل سوارمیکنی ومیبری درب منزل پیاده می‌کنی.وبرای شرکت اسنپ واپسین هم که عالیه ۱۶_۱۷درصدکمیسیون میگیرن که اندازه آژانس‌های قدیم کمیسیون میگیرن.ماراننده هاهم ازروی ناچاری کیلومتری ۴۰۰تومن مسافران راجابجامیکنیم.که بیشترپدرهابچه ی خودشونو بااین مبلغ جایی نمی‌برد...اسنپ وتپسی اگرراست میگه کمیسیونشوکم کنه.

 • ناشناس
  ۶۵ ۳

  مسخره ترین شغل اسنپ و تپسی من راننده هستم حتی پول بنزینی که آزاد میزنم هم در نمیارم.اینقدر ناوگانش بی در و پیکره که سهمیه بنزین ماه جدید رو هم کشیدن بالا

 • ناشناس
  ۴۱ ۷

  سلام
  بنده راننده استپ هستم برای ما قیمت بیشتر میاد ولی وقتی مسافر رو قبول میکنیم ب جز 1۸ درصدی ک استپ کمیسیون از کرایه بر میدارم دو سه هزار تومان هم اضافه بر میدارم و هیچ کسسسی هم جواب گو نیست
  مرگ بر آمریکای ضالم

 • قاسم
  ۶۰ ۴

  کمیسیون که از راننده‌ها مگیرن خیلی زیاد است و این به ضرر راننده‌ها هست

 • عباس
  ۴۴ ۴

  فقط مشکل گرانی بنزین نیست استلاک ماشین هم سه برابر شده طوری شده که نه به مسافر و نه به راننده میصرفه هردو ناچاریم

 • ناشناس
  ۴۹ ۵

  واقعا راننده خر کاری میکنی چیزی براش نمیمونه

 • ناشناس
  ۵۱ ۱۸

  ما که کیف میکنیم یکی مفت اینور و انور ببره کی بدش میاد من خودم تاکسی زرد دارم اگه کاری دارم با اسنپ می رم چون کرایه اش یک چهارم کرایه من که میگیرم اگه کرایه ۲۵ تومان باشه اونها اسنپ ۶یا ۷ تومان میگرن......عشقی منی اسنپ😅😅😅😅😅😅

  • علی
   ۱۷ ۲

   شعورت در همین حده شما راننده تاکسیها قبل از این خون مردم رو تو شیشه کرده بودید متاسفم برای چنین افکاری که داری

  • ناشناس
   ۰ ۲

   آقا اگر نمی صرفه چرا کار میکنید پس این همه ماشین که دارن کار میکنه کی هست آقا خدایی تو مسیر حرکت میکنید یه موقع میبینی پنج هزار تومن کار نکردی سه کیلو متر راه رفتی شما هزینه سفر قیمت پایین نبین همه مسیر اینجوری نیست خدا رو شکر

 • موافق
  ۵۳ ۹

  عشقی منی اسنپ مفت ببر ثواب کن من که کیف میکنیم پول بنزینشون نمیشه چطور میصرفه نمیدونم 😁😁😁😁

  • بدبخت
   ۳ ۰

   اخه عزیزان با این گرانی بی درو پیکری مملکت که هیچ کدوم از بالایها به فکر مردم مخصوصا طبقه مستضعف نیستن .مجبوریم با همین کرایهای کم وکمسیون بالا ومسافرای که وقتی سوار میشن مثل یه هتل پنج ستاره بهشون برسی تا مقصد واینقدر گزینه در اختیار مسافر قرار دادن که رئیس جمهور امریکا نداره سرتو بخرونی امتیاز منفی
   و در این نابسامانی که شرمنده زنو بچه‌ها وخرجو مخارج زندگی نشی مجبوریم مجبوریم .😢😢😢

 • راضیم
  ۵۳ ۳

  اسنپ ماهه ارزون کرایه شون از پفک چی توز کمتره.....چی توز شده ۷ تومن اسنپ هنوز ۴یا ۵تومان

 • مرتضی
  ۵۳ ۳

  کرایه چرخی بازار و ترمینال و راهن و ... از کزایه اسنپ و تپسی بیشتره
  باور نمیکنید امتحان کنید

 • ناشناس
  ۶۱ ۳

  فقط به سود مسافر است راننده بدبخت و بیچاره شده است و نابود و فنا میشود

  • سعید
   ۴ ۱

   سلام،من راننده تاکسیم،هیچ جای دنیا به غیراز تاکسی حق بردن مسافرو نداره،جزایران،الانم ۲تاشرکت اومدن ملتوانداختن به جون هم،مارانندگان تاکسی باکلی شرطوشروطوامتحان اومدیم،راننده شدیم،بدون هیچ مزایایی،ماشینامونم قسطیه،حالایک عده از گرده راه رسیدن دارن کارماروبدون،هیچ شرط یاپیش شرط انجام میدم نه کارنامه،نه مالیات شغلی،نه حکم خط،نه شارج،نه ۶ناه۶ماه معاینه،نه گشت تاکسیرانی،نه.......،چیزدیگه،هیچ مزایایی هم نداریم،اسمش سازمان تاکسیرانیه،ولی خونه سازمانی نداره،بیمه هم که روهوا،حالاشمابگیداین شهربااین همه مسافرکشی تاکسی میخادچیکار؟مارانندگان تاکسی نمادین هستیم،طرف مستقیم با تاکسی میره،دربستشوبااسنپ،کرایه بایداصطحلاک پرهزینه خودرو،وحقوق راننده حساب بشه،تقسیم برکیلومترباشه،غیرازاین حرومه،هم برای راننده،هم مسافر،وسلام

  • علی
   ۲۲ ۲

   سلام من ۵ماه تواین کارکردن هم ازلحاظ مالی ضرر کردم هم روحیتم داغون شد ،،ببخشیدگدای بهترازاین کاره

  • ناشناس
   ۱۱ ۶

   آزانسها زحمت شبانه روزی کشیدن هزینه کردن ولی این دوشرکت اومدن همه چیز خراب کردن

 • ناشناس
  ۱۷ ۳

  انائیکه که ناراضین چرا سوار میشن ' کسی التماس کرده اگه نمیصرفه وب با همون آژانس برین ویا دربست بگیرین اونوقت تفاوت را احساس میکنبن

 • ناشناس
  ۱۸ ۳

  اگه وضع اقتصادی ایران حدافل مثل کشورهای همسایه مان بود هیچ کس توی اسنپ کارنمی کرد بااین کرایه ولوازم یدکی ولی ازمجبوری وبیکاریه

 • میلاد
  ۱۷ ۳

  اسنپ یه نو برده داری الکترونیک راه انداخته.ما راننده شدیم برده اسنپ.چرا این شرکت مثل تپ سی که کرایه آنلاین پرداخت میشه لحظه ای پرداخت نمیکنه.پول رو انقدر تو حساب کاربری نگه می داری.که همه پول بعنوان کمیسیون ازبین میره.اخر شب هم یه مقدار از پول رو هم تو حساب کاربری قفل میکنن.بعد ما راننده می مونیم با حوض خودمون.کسی هم نیست پیگیر باشه.

 • علی هستم از شیراز
  ۱۵ ۲

  با سلام بعضی مو قعها اینقدر کرایها پاین که نمی تونیم کار کنیم یعنی ثابت نیست در ضمن چرا شرکت اسنپ رانندگانی که متاهل هستنند و هیچ گونه کاری جز اسنپ ندارنند چرا بیم تا مین اجتماعی نمی کنند چرا به فکر ماها نیستنند

 • محمد
  ۱۴ ۲

  با همه این مشکلات کرایه پایین فقط اسنپ هوای مسافر رو داره مسافر اگه دروغ بگه راننده رو مسدود میکنه اصلا هوای راننده زحمت کش رو نداره به خاطره اون چند ساله که نتونسته رانندشو حفظ کنه برای جذب راننده همیشه پول میده برا جذبش کنه راننده هم یه مدت میبینه داره بهش ظلم میشه ول میکنه

 • ناشناس
  ۱۲ ۲

  اسنپ وتپسی از شرایط اقتصادی حاکم و.وضع بیکاری سوع استفاده می کنند.

 • ناشناس
  ۱۵ ۲

  خیلی کمسیون اسنپ زیاده حداقل کم کنید تو رو خدااصلا صرف نمیکنه کار کردن

 • مهدی اشکانی حرفه
  ۲ ۱

  دوست عزیز،من۱سال راننده تمام وقت اسنپ هستم.فرمول اسنپ اینه،مسیردورسوارکن که ازاونطرف هم خالی برنگردی...بافکرودقت کارکن،روزی۳۰۰تومن کارمیکنی،۲۵۰تومن خالص خواهدماند.روزی۵۰بزاراصتحلاک خودرو،۲۰۰صافی میمونه.۲۵روزکارکن.جمعه هااستراحت کامل.من راضی هستم.ولی این فرمولش هست.عمل کن پشیمون نمیشی.مثلاتهران به کرج.کرج به تهران.تهران پردیس،پردیس به کرج...بروخونه....۳۰۰تا۳۵۰تومن...خدابرکت.تنبلی نکن.همه جاهمینه.هرجابری میخواد۲ ،۳تومن حقوق بده،حمال طرف هم میشی.همین کارو بکن...خداروزی خوب بهت میده...من روزی۴۰۰هم کارمیکنم...ولی میانگین۳۰۰روگفتم.به خدامیشه،ولی توکل به خداو بافکرودقت سرویس بگیر

 • داود
  ۱۷ ۱

  اگه به فکر راننده بودن لاعقل بیمه تامین اجتماعی رانندگان را انجام میدادن

 • میدانی
  ۱۰ ۱

  ٢٠ درصد کمیسیون چرا بنزین نصف نه تعمیرگاهی نه طرح ترافیک نه لوازم یدکی نه دفترچه ارزاق نه بیمه ایی نه حمایتی از مسولین ونه حمایتی از دولتمردان چیزی برآی راننده تاکسی اینترنتی تمی ماند فقط حذف کمیسیون وکمک دولتمردان مثل سایر تاکسی های زرد وشهری ففط

 • رضوی
  ۳ ۰

  من یک خانم هستم و راننده این دو شرکت همه چیز ب نفع مسافرا من کتکم خوردم از ی آقای عراقی زنگ زدم شرکت میگه مشاجره کنی با مسافر بلاکی پول کرایه رو میرن مسافرا نمیدن زنگ میزنی شرکت میگه چون شماره کارت دادی کاری از ما ساخته نیس با چیزای مسخره از زیر مسئولیتشون شونه خالی میکنن مسافرو باید تو پذیرایی خونه سوار کنی ببری تو آشپزخونه مقصد پیاده کنی طرف کوچش بن‌بست بوده دو قدم تا ماشین من فاصله داشته گفته برو سه تا کوچه اونورتر دور بزن بیا داخل میلان سوارم کن ب شدت ناراضی هستم از عملکرد این دو شرکت کرایه ها پایین استعلاک و هزینه ها بالا کی میخواد واقعا ب داد ما برسه پورسانتاشونم که پدر آدمو در میاره منفعت طلب هستن ب شدت این دو شرکت

 • ناشناس
  ۱۰ ۱

  خدایش همون تاکسی دربست کنید آن کمیسیونی که آقا زاده هه می خورند بدید به همدیگر

 • محمود
  ۱۳ ۲

  سلام بارها شده مسافر بردم بقیه پانصد یا هزارتومان خودشون نمیدهند

  • ناشناس
   ۱ ۱

   متاسفانه پشتوانه این دو شرکت معلوم نیست چه نهادی که دولت هماز اونها حمایت میکنن باکمیسیون ۲۰درصد وبه دروغ تو رادیو پیام مدیرعامل اسنپ گفت برای کنسلی ۵۰۰تا۲هزار میدیم العان بدلیل نبودشغل وسواستفاده کارفرماها ونبود نظارت وقتی هم شکایت میکنی طرف کارفرمارو میگیرن میگن توبفکرخودت باش چکارداری کارفرما بابقیه چکارمی کنه العان بااین خرج گرون لوازم خودرو وقیمت ماشین این کرایه ها ۱چهارم تاکسی خطی نیست وباگدایی هیچ فرقی نداره چراکسی به پول بنزین ۳برابر وحساب نکردن کیلومتر لوازم یا کمسیون اعتراض نداره مسافرکنسل می کنه بعد ۲۰ دقیقه شرکت پولشونمیده وبه دروغ تو بوق کورنا میکنه میگه میدیم کرایه میاد پائین روز تعطیل و۱شب حتی به اندازه پول بنزین نیست دقیقا انگارماشینتو گذاشتی وسط ومیخوری درضمن فقط وفقط از روی بدبختی ونداشتن شغل مجبور کار با اسنپ هستیم وسلام کار سراغ دارید تماس بگیرید.

 • رضا
  ۱۱ ۱

  سلام کی گفته رانندگان اعتراضی ندارند با این اوضاع گرانی قطعات اصلا با ماشین کار کردن نمی صرفه ولی چه کنیم که مجبوریم

 • رررررر
  ۸ ۱

  اصلا هم ابتکار نبود یه الگو برداری از کشورهای پیشرفته بود کرایه ها هم واقعا کمه

 • ناشناش
  ۸ ۲

  سلام اسنپ خوبه ولیییی من ۴ماه کارمیکننم بنزین بهم نمیدن همش وعده دروغ میدن

 • ناشناس از همدان
  ۱۰ ۱

  نمن راننده اسنپ هستم بیکار هستم ۲فرزند دارم بیمه ندارم درامدی از هیچ جا ندارم چقدر بنزین ۳۰۰۰ هزار تومانی بزنم مسافر ۴۰۰۰ هزار تومانی سوار کنم بخدا الان دو هفته هست کار نکردم

 • امیر
  ۱۲ ۱

  اسنپ و تپسی از اول مسافر و بد عادت کردن طرف از این سرشهر تا اون سر شهر با 2500 میرفت تازه در خونه سوار میشه در حالی اگه با اتوبوس هم میرفت کرایه بیشتر بود تازه بیاد سر ایستگاه وایسه به هر حال فقط فقط به نفع مسافر است بعد مسافر کلکم میزنه مسیرشو رو نقشه کوتاه میزنه که کرایه کمتری بخوره

 • رحیم مشهد ی
  ۹ ۱

  برای رانندگان صرف نمی کند بلکه از روی ناچاری دارد باشرکتهای اینترنتی کارمی کنند

  • ناشناس
   ۲ ۱

   واقعا کرایه ها خیلی پایین است واز بنزین هم خبری نیست اگر مسافر به دروغ زنگ بزند راننده زحمت کش را از کار بی کار میکنند اینقدر ستم نکنید خدا را خوش نمیاد.

 • ناشناس
  ۸ ۱

  من راننده اسنپ همدان هستم بنزین ۳۰۰۰ میزنم ماشینم تک سوز هست ترافیک غیره ترافیک نداره شب روز برف باران نداره دور همدان باید بزتی کیلومتر ماشین بره بالا برای ۴۰۰۰ هزار تومان دیگه کار نمی کنم ۲تا فرزند دارم شغل دیگه ای ندارم بیمه هم ندارم شدیم چوپان بی مزد

 • ناشناس
  ۳ ۱۶

  یک زمانی اگر ازیک مسافر اژانس ۵۰۰تومان بیشتر میگرفتن شکایت میکرد وتعزیرات دوملیون جریمه میکرد الان اسنپ سه برابر کرایه واقعی میگیرد پشتیبانی هم میشود

 • سهیل
  ۱۳ ۱

  ب خدا راننده های اسنپ از روی ناچاری کار میکنن‌فقط سودش میرع تو جیب شرکت ن پول بنزین در میاد ن پول اصطحلاک لعنت ب بی عدالتی

 • رضاشونم
  ۱۴ ۱

  اسنپ کجا گرون کرده تپسی ندارم خبرم ندارم ولی اسنپ چپ و راست داره میکنه تو پاچه راننده بحث فقط بنزین نیستش چشم دوختید بهش بحث قطعات و اجرتهاست که زیاد شده اون مسافری که ادعا میکنه اسنپ زیاد میگیره ۲روز با اژانس بره اونوقت میاد دست راننده اسنپ رو میبوسه

 • ولی الله سیفی
  ۱ ۰

  در دنیا امروز هرکی به موقعیت کاری خودش فکر می کند چه اسنپ باشد یا تپسی و این را میگویند استعمار نوین چون نه زحمت تی برایشان دارد چون راننده اسنپ کار میکند کمیسیون ۲۰ درصدی را آنها میگیرند اگر راست مگویند ۵۰۰۰هزار دستگاه ماشین صفر بخرند بدهند دست جوانان بیکار کار از راننده خودشان کارگری را روزانه از رانند ه بگیرند اجرت یک روز راننده را بهش بدهند ظرف یک ماه شرکت شان ورشکست میشود به هرحال هم مسافر راضی باشه هم راننده به هرحال هرچیزی زمان نی دارد مثال هست، ان که شیران را کند روباه مهاج احتیاج است احتیاج باسپاس

  • ناشناس
   ۰ ۰

   یک حساب ساده_ کمترین کرایه ۴۰۰۰ تومان ۸۰۰تومان کمیسیون مقدار مصرف بنزین با در نظر گرفتن استارت زدن پشت چراغ قرمز موندن حال موندندتا مساف عزیزم بیاد وکیفیت بنزین نیم لیتر صرف میشه پس ۱۵۰۰هم بنزین تا الان جمع شده۲۳۰۰استهلاک ماشین هم بگذریم از کرایه میمونه۱۷۰۰ خدای به شیشه پاکن های سر چهارراه چند میدن آقایان صاحب تاکسی اینترنتی امیدوارم مسافرا ودیگران این مطالب رو بخونندوفکری برای قشرراننده که ماشین شخصی یعنی پلاک سفید داره انجام یشه موفق باشید

 • وحید
  ۹ ۱

  اسنپ و تپ سی و تمام تاکسی اینترنتیها کلاه بردارند

 • مهدی
  ۱۱ ۰

  سلام من راننده اسنپ ،تپسی ام خیلی کرایها پایینه با این اوضاع اصلن ضرره واسه راننده، هیچ گونه تسهیلاتی ام واسه ماها نداره بخدا ظلمه تورو خدا دست هر مسئولی هست رسیدگی کنه هر چند اینجاکسی به فکر قشر ضعیف نیست

 • سعید
  ۳ ۲

  هرکس ازاین استپ و امسال ایناحمایت میکنه،حرفش،وکارش کارشناسی نیست،فقط به خاطراینکه،مفتی اینطرفواونطرف بره،واین وضعیت برای تهران در آینده غیرکنترله،چه ازنظرترافیک،چه الودگی،چه هرج ومرج،واخرهم دیگران کسایی که از شهرهای دیگه اومدن تهران دیگه نمیرن،وباعث تورم،حتی درزمینه مسکن میشوند

 • ایمان
  ۷ ۱

  من خودم راننده اسنپ در بوشهر هستم،از این ور شهر نا اون طرف شهر دربست 15 هزارتومان است اما با اسنپ با کسر کمیسیون 9 هزارتومان میشه گاهی وقتها هم 8 هزارتومان،
  کلا اسنپ گذاشتم کنار،فقط حمالی واسه شرکت و مسافر میکنی،دوباره برگشتم به تاکسی تلفنی سابق،درآمدش از اسنپ بیشتر است،

 • اکبر جهانشاهی
  ۱ ۰

  برای ایرانخودرو و سایپا چرا انحصار محسوب نمیشه؟
  هر چیزی که منافع به شخص داشته باشه انحصاری و ننفعت برای دولت.....ـ

 • آتیلا
  ۱ ۰

  با سلام.من خودم اول شروع کار راننده اسنپ شدم و وقتی دیدم دقیقآ داره از من سوءاستفاده میشه ازش خارج شدم.این دوستانس که میگن نمیصرفه من نمیفهم چرا موندن.اینها خودشون دارن سواری و بیگاری به اسنپ میدن.اگر یک اتحادی شکل بگیره که متاسفانه در ایران اصلآ وجود نداره این اسنپ نمیتونه اینطور از راننده بیگاری بکشه.بخدا آژانس خیلی برای راننده بهتر و به صرفه تره نه هزینه استهلاک نه عوارض نه بیگاری اینطوری میکشه از راننده ها.مقصر خوده راننده هان که موندن و دارن با این کرایه ها کار میکنن.بطنید بیرون بابا.

 • حسین
  ۱ ۷

  مشکل اصلی اینه که وقتی درخواست ماشین میدیم راننده اوکی میده و بعد ۵یا۱۰دقیقه راننده انصراف میده چون راننده همزمان در اسنپ وتپسی عضویت داره و سرویس با هزینه بالاتری توی مسیر گیرش میاد.و این معطلی میشه برای مسافر که دوباره درخواست جدید بده برای ماشین.اگر این مشکل حل کنن خیلی خوبه

  • ناشناس
   ۲ ۰

   بز عکسش هم خیلی هست
   مسافر تو هر دو اپلیکیشن درخواست میده، هر کدوم زودتر رسید با همون میره، اون بدبخت دیگه هم میرسه زنگ میزنه به مسافر، میگه من یک ماشین دیگه رفتم
   بد بخت راننده کلی مسیر اومده تا برسه به مسافر
   حالا تو باشی چکار میکنی
   راننده هم حق داره

 • محمد حسین شفاهی
  ۲ ۱

  اون شرکتهای دیگر امسال اسنپ که نتوانستن باقی بماند چون ناشی بودن بخصوص از اپلیکیشن مزخرف شأن

 • ناشناس
  ۷ ۰

  واقعا قیمتها در اسنپ و تپسی برای راننده کمه و صرف نمیکنه ، حیف بنزین

 • حسین مرادی
  ۶ ۰

  اسنپ برا من تشویقی داده بود
  تمام سفرها را انجام دادم
  الان پولمو نمیده زنگ میزنم پشتیبانی هر کدومشون یه جواب میده
  اخه این چه کار یه داری مردم و فریب میدی

 • نامشخص
  ۴ ۰

  برای راننده با این کرایه کم واقعا نمی صرفه استعلاک ماشین حساب نمیکنن ودرسدی که اینو خودش بر می داره زیاده

 • کوروش صغیر
  ۳ ۰

  این مقاله ها راه به جایی نمیبره...
  لطفا برای حل مشکل راننده ها تحقیق کنین که سود میلیاردی روزانه این دو غول استعمارگر راننده
  تو جیب کی میره و چرا باید ۲۰ درصد کمیسیون بگیرن؟
  طبق کدام قانون و مصوبه؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۴ ۰

  من راننده اسنپ هستم چرا اسنپ مبلغی راکه میزنه هم بیست درصد میگیره هم از کرایه کم میکنه تازه طی مسافر طی شده بنزین کمتری میده

 • بهمن
  ۰ ۲

  اتفاقا ما به عنوان مسافر که همیشه از اسنپ راضی بوده ایم . به عنوان راننده هم ، فرزند بنذه در این زمانه که کار پیدا نمی شود ، به عنوان راننده اسنپ کار می کند و درامدش از خود من که کارمند یازنشسته دولت آن هم با سی سال سابقه و تحصیلات عالیه هستم و سابقه مدیریتی هم دارم ، بیشتر است . خا ودر ومدز موسسین این شرکت را بیامرزد که تحولی ذر حمل ونقل شهری ایجاد کرذند در غیر این صورت امروز دیگر تاکسی سوار شدن و اژانس گرفتن هم آن قدر گران می شد که به ناچار از سبد هزینه بسیاری از خانواده ها حذف می گردید.

 • محمد نصرالهی نیا
  ۲ ۰

  لعنت بر این چند شرکت رقیب که باعث شده من راننده تاکسی اون ابهت خودم رو از دست بدم، و دیگر این که باید یک شرکت ناظر کل وجود داشته باشد که مثلاً هیچ شرکتی نباید نرخ را پایین تر از این حد بزند تا به دیگر کسب و کارهای حمل و نقل نیز آسیبی نرسد!

 • ناشناس
  ۴ ۰

  من تو اسنپم اصلا رازی نیستم خیلی ارزونه همش ۴تومن یا ۵ تومان ول کنید

 • محمد رضا
  ۳ ۱

  من 4سال اسنپ هستم توشیراز بهيچوجه کرایه‌هاش بالا نیست اسنپ پول بنزین ماشینم در نمیاد چه برسه به لنت، روغن، لاستیک و..... راننده اسنپ برده شده همین وبس

 • ناشناس
  ۴ ۰

  مسافر هیچ ضرری نمی کنه ..کسی که همیشه متضرر هست راننده هست .پراید که قیمتش شدن ۱۳۰ میلیون و لنتش شده ۲۰۰ هزار تومان چیزی جز بدبختی مصیبت برای راننده نیست.
  اینجا سود فقط برای شرکت هست و مسافر.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  سلام

  خدایی خیلی ظلم در حق راتتده بااین همه گرانی......!

  لوازم یدکی بعد بنزین آزاد من که دلم به حال رانندها میسوز

  بنده خدا چقدر مسافرکشی بکنه تا یک شانه تخم مرغ بخره

  اسنپ فقط به نفع شرکت مسافربنده خدا راننده ماشین له میشه

  چراشرکت از کمیسیون خودش کم نمیکند؟؟

 • امیرام
  ۱ ۰

  فکر کن بچه ات تو این شرکت های تاکسی اینترنتی کار کنه خوب اگه بهترین شغله چرا بچه هاتون تو این کار نیستن مدیران تاکسی اینترنتی اخه بیا حساب کن دیگه ۲۴ ساعته جوابگو شکایت مسافرین هستید حساباشو غیر فعال میکنید ۲۰ درصد فوری کم میکنید این سیستم ب کلی مشکل داره باید اصلاح شه اما بعید میدونم بعدش کار کنه من یک راننده استرس خور مسافرانم هستم وقتی با ۶ ۷ تومن سفر میکنن هزارتا هم حرف میشنویم خوب من موندم چرا چرا چرا

 • ناشناس
  ۶ ۰

  همه چیز هزار برابر شده هیچ کس صداش درنمیاد اما یریال بیاد رو کرایه همه صداشون درمیاد قیمت کرایه اسنپ واقعا مفته فقط به نفع مسافره راننده از ناچاری کار میکنه

 • امیر
  ۸ ۰

  من چند روزی هست از بی کاری در اسنپ کار میکنم در قم از جمکران تا خیابان اذر کرایه میزنه 5500 تومان که بسیار پایین است و حتی پول یک نوشابه نمیشه حالا بعد از 20 درصد کمیسیون که همان لحظه از حسابت کم میکنن و عوارض شهرداری پول سوخت و لاستیک و روغن موتور و استهلاک خودرو را حساب کنی یک چیزی هم باید از جیب بدهیم کرایه اسنپ خیلی پایین است. و نمیصرفه همین مسیر اگر تاکسی دربست بگیری از 20000تومان پایینتر نمیان اخه چرا به ما اینقدر ظلم میکنن

 • محمد حسین سنگتراش
  ۸ ۱

  من راننده اسنپم بعضی از مسافرها اگه 500 تومان خورد نداشته باشی به جاش ازت 1000 تومان میگیرند ما هم که نمیخواهیم مدیون مردم باشیم کرایه که نمیصرفه از اینطرفم متضرر میشیم کرایه باید رند باشه 5000 یا 10000 یا 15000 یا....

 • بنده خدا
  ۷ ۰

  درکل کل راننده های اسنپ نباید برای شرکت کار کنند تا شرکت تکلیف راننده هارو روشن کنه که راننده‌ها بصرفه باشه براشون کار با اسنپ

 • محمدرضا
  ۰ ۷

  تاپسی شکایت داشتم اصلا دنبال نکرد شب سرد زمستانی زن و بچه مردم کنار خیابان کاشتن کار درستی نیست

 • محمد
  ۶ ۱

  داداشای گلم.اگه نمی صرفه خواهشا نرین.این دولت فقط به فکر جیب خودشه.خودمون کردیم.

 • ناشناس
  ۵ ۰

  اسنپ وتپسی همش به نفع مسافرو خود شرکت اسنپ و تپسی است راننده اینجا قربانی

 • ناشناس
  ۴ ۰

  کار کردن در تپ سی واسنپ چیزی جز برده کشی نوین نیست

 • رستگار
  ۵ ۰

  بنده راننده استپ هستم آخه برای ۴۰۰۰هزار تومان می ارزه استارت بزنی شرکت تورم نمی بینن

 • پرواز
  ۵ ۰

  راننده اسنپ بودن بردگی مدرنه

 • Saeed
  ۵ ۰

  من خودم راننده اسنپ هستم ولی بخدا اصلا صرف نمیکنه برای راننده

 • ناشناس
  ۵ ۰

  حیف از ایران این همه سود جو و فرصت طلب ریختند و هر گونه سو استفاده ازما میکنند این اسنپ دیگه گندشو درآورده والسلام

 • صالح
  ۵ ۰

  سلام.من حدودنزدیک ب۳سال هست که هم برای اسنپ هم برای تپسی کارمیکنم.تازمانی دولت ومسئولین نخواهندگرانی وتبرم راازبین ببرند.نه مقصرمسافرونه راننده ایس که با افزایش قیمت بنزین وروزبروزبالارفتن لوازم یدکی واقلام مصارف زندگی تحت فشارزندگی میکنند.

 • حبیب
  ۵ ۰

  فقط اسنپ و تپسی و مسافر سود میبرن
  اگه راست میگن درصد پورسانت و 5 درصد بیشتر نگیرن

 • راننده اسنپ
  ۴ ۰

  خدا میدونه چه جوری از گلوشون پایین می ره کرایه پایین کمیسیون بالا آخه اون کشوری که باعث بانی یه همچین چیزی بوده اینقدر کمیسیون نمیگیره تازه سهمیه بنزین ما که بما نه

 • Nnn
  ۷ ۰

  تنها راهش اینه که مسیرهای ارزون رو قبول نکنی

 • میتی تلنگی
  ۴ ۵

  اقا مسافر که میبینه واسش به صرفه نیست درخواست ماشین نده...راننده که میبینه سود نداره کار نکنه...چرا ما مردم همش تو حاشیه هستیم چرا چرا

 • ناشناس
  ۵ ۰

  مسافر کشی فقط جلوی گدایی رو میگیره با این کرایه ها_ و اینکه این همه هزینه میکنی ماشین میخری انگار فرقون خریدی- ماشین نیس که گاریه- چهارروز مافر کشی کنی باید چند برابر خرجش کنی

 • سید رضی میرقاسمی۰
  ۶ ۰

  حدود یکسال کار نمی کردم الان یک هفته هست مجددآ شروع کردم میبینم کرایه نسبت به گذشته هیچ فرقی نکرده پس تکلیف این همه گرونی لوازم یدکی وغیره ...... چی میشه

 • رسول
  ۲ ۱۱

  من خودم آژانس دارم تو گرگان نرخ اسنپ از کرایه اژانس هم بیشتره درضمن کمیسیون اسنپ ۲۰ درصده درصورتی که من از راننده روزانه ۱۵ تومن کمیسیون میگیرم حداقل درامد راننده هم تو اژانس من ۲۵۰ تومنه وخوشبختانه ورود اسنپ تاثیری روی روند کار ما نزاشته هم مسافرم رضایت داره هم راننده هام یه چندتا راننده بی انظبات هم داشتم که رفتن اسنپ دارن یک خط در میون کار میکنن

  • ناشناس
   ۹ ۰

   هیچکس نمیگه ماست من ترشه . موفق باشید

  • ناشناس
   ۱ ۰

   دروغ زیادی هناق میاره.زیاد دروغ نگو شما صاحب های آژانس که انگار میلیونری ان به راننده رحم نمیکنید همش دنبال سود خودتون هستیت

 • محمد نامجوفر
  ۵ ۰

  کار در اسنپ هیچ سودی ندارد و راننده گان بعد از مدتی کنار می کشند چوه قیمت های اسنپ با تورم جامعه سازگاری ندارد و قیمت های آن مربوط به پنج سال پیش است جای تعجب است برای عده ای که می گویند قیمت ها تاکسی اینترنتی نباید گران شود مگر قیمت خودرو و لوازم یدکی و دستمزد مکانیک و روغن ماشین هر چند ماه یکبار گرون نمی شود و کالاها و خدمات مرتب بالا نمی رود این چه فکری است

 • ناشناس
  ۴ ۱

  سلام برای مسافران نسبتا خوب است اگر سهمیه بنزین داده شود برای راننده بدنیست شایدبصرفه

 • ناشناس
  ۷ ۰

  سلام، صاحبان اسنپ و تپسی ی مشت آدم عوضی هستند، که راننده رو حمال خود و مسافر ميدونند.

 • ناشناس
  ۵ ۰

  همش از سر ناچاریه که با این دوتا شرکت کار میکنیم....امیدوارم هر دو ور شکست و به روال قبل برگردیم

 • حسن
  ۵ ۰

  سلام یکی از حل کردن این مشکلات =کمیسیون و باید کم کنن ...والا ۵ درصد هم برا اسنپ و تپسی زیاده

 • ناشناس
  ۱ ۰

  اسنپ و تپسی دوتا غول خون خوار هستن ک خون راننده ها رو میمکن تا خودشون روز ب روز بزرگتر بشن

 • حمید
  ۶ ۰

  سلام ببخشید من راننده اسنپ هستم بعضی مسافران 2یا3خانوادگی اسنپ میگیرند مثلا میگند در اخر مهمانی اعظم خانم من اسنپ میگیرم وبعد کرایه نصف میکنیم با هر کدام با یک بچه کرایه خطیش میشود 15هزار تومان بعد اسنپی میشود 8هزار تومان اونم از درمنزل تادر منزل خدا را خوش نمیاد

 • سعید تیزرو
  ۶ ۰

  اسنپ برای راننده هیچ گونه صرفه اقتصادی نداره با 20 درصد کمیسیون و کرایه پایین من الان چند وقته با وانت کار میکنم طرف 500 کیلو بار میزنه، نیم ساعت طول میکشه بار بزنه نیم ساعت طول میکشه خالی کنه بعد باید بارشو تو وانت بچینی کلی زحمت بکشب ببندی بعد یه مسیر 25 کیلومتری را قیمت میزنه 56500 ، بنزین و کمیسیون را کم کنی آخرش 25 هزار تونم نمیمونه، با گاری کار کنی خیلی بهتر از اسنپه، افغانی هایی که تازه اومدن ایران میرن کارگری از راننده اسنپ بیشتر درآمد دارن

 • یاحق
  ۶ ۰

  رانندگان عزیز اسنپ و تپسی
  باید همه گی جمع بشیم و جلوی مجلس اعتراض به قیمتهای مفت و کمیسیون بالا که برمیدارن و بنزینی که کامل نمیدن بکنیم.ما هم زن و بچه داریم اینجوری که نمیشه سرمایمون رو بذاریم و خودمونو داغون کنیم سود خیلی کمی ببریم که اونم در آینده خرج ماشین کنیم

  • بهنام
   ۱ ۰

   راننده گان اسنپ و تپسی این جریان حرفا بدر نمی خوره باید اعتراض کنیم و سرویس نبریم حد عقل یک روز در کل ایران تا بداد خودم نریسیم کسی به داد ما نمیرسه

 • ناشناس
  ۵ ۰

  راننده بیچاره است،مجبوره ازناچاریه،قیمتها زمان شلوغی بالاتر عوضش تو ترافیک بنزین ازاد میسوزه،پول خرد که میگن بندرت کسی میگذره از بقیه اش اگر خرد نداشته باشی
  بخدا از ناچاریه ناچاری،به شایعات گوش ندید تحقیق کنید لطفا...

 • ناشناس
  ۴ ۰

  بدبخترین قشر رانندگان استپ هستند من راننده استپ هستم گفتند لاستیک ثبت نام کنید ما لاستیک تعاونی میدهیم وقتی ثبت نام کردیم ومبلغ را پرداختیم متوجه شدیم آزادم همین قیمتو میدم به هر حال هرچه زنگ زدیم گفتند لاستیک نیست دوماهه نه پول ما را پس میدم نه لاستیک وقتی هم میگیم پول ما را پس بدید میکنم چند درصد کم میشه

 • امین
  ۶ ۰

  با این هزینه ها لوازم و اجرت و سنجیدن تعداد بالای2نفر نشستن در ماشین، شاید در پیک شلوغی، کرایه 20%بیشتر شده باشه، غیر از این تایم،مبلغ کرتیه عوض نشده

 • ناشناس
  ۷ ۰

  اینا فقط دارند از نداری و بی شغلی مردم سو استفاده میکنند بدبخت راننده ای که فقط داره خودشو ماشینو اوراق میکنه

 • ناشناس
  ۳ ۰

  با سلام، با این همه تورم و گرانی قطعات یدکی و همچنین دستمزدها کرایه‌ها خیلی پایین میباشد، گاهی اوقات آدم پشیمان میشه از گرفتن کرایه، ترجیح میده صلواتی سوار کنه.

 • ارسلان
  ۱ ۰

  بخدا داریم حمالی میکنیم آقای سردبیر بیا جاهامون عوض کنیم نشستی پشت میزت با کلی حقوق از افزایش دروغین کرایه ها میگی 10 ساعت توی خیابونا بچرخ بعد نظر بده درسته کرایه ها به دخل و خرج نمیرسه اما باز دمشون گرم که هستن برای یه فوق لیسانس شغل آبرومند تریه...

 • عباس
  ۲ ۱

  سلام من یک کاربررانند هستم یکی حساب کنه بگه
  مانده روزانه رانندگان اگر برای هرکسی فقط ده هزار باشه ضرب برسه ملیون کنید ببیند خاوری چقدر مضلوم جمیعا رانندگان برای حلال خورا باصدای بلند میگم جواب خداروشکر چی دارید بدید

 • ناشناس
  ۶ ۰

  اینو فقط به نفع مسافروخود اسنپ هست ماشینت داغون میشه خیلی از مسافرها مخصوصا جوانها اسنپ واسشون شدن یه بازیچه راحت یه سفر میزنن وراننده بعد طی مسافت باترافیک وبدبختی راحت لغو سفر میزنن یا گوشی رو جواب نمیدن یا گوشی روازدسترس خارج میکنم راننده شده بازیچه دست مسافرهای بیکار همه ضررهانصیب راننده میشه

 • ناشناس
  ۶ ۰

  باید حداقل استهلاک وخرج ماشینو جوری پوشش بدن که من نوعی دلگرم بشم ولی....

 • مجتبی
  ۴ ۰

  من موتورسواراسنپ وتپسی بودم ودیدم دارم استسمارمیشم خاموش کردم وبه حمالی وآینده تاریک پایان دادم

 • مسعود
  ۵ ۰

  کرایه ها نسبت به تورم حاکم برجامعه تازه خیلی کم هم هست

 • غلامحسین
  ۱ ۰

  کار راننده های این دو شرکت شده کار کرد ن خر وخوردن یابو حتی بعضی مسیرها از کرایه خطی ها هم کمتره وکسی نیست نظارت کند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خدا نابود کنه هم اسنپ وهم تپسی رانندها مگه راهی دیگه هم دارن برای کار کردن مجبور هستن

 • مهدی
  ۶ ۰

  سلام بخدا اسنپ وتپسی خیلی به نفع مسافره ما هم‌چون شقلی نداریم ودرامدی نداریم مجبور هستیم کار کنیم

 • احمد
  ۶ ۰

  خداوکیلی خجالت بکشید با این شغلی که درست کردید ،با این لوازم گرون و کمیسیون بالا ،فقط برا مسافر خوبه مفتی اینور و اونور میرن

 • راننده
  ۵ ۰

  رانندگی شغل زلیل شده از طرف دولت محترم و زیاده خواهی. مسافر وصاحب بار من الان در خونه نشستم پای چپم درد میکنه

 • سمانه
  ۶ ۰

  با سلام کاری به افزایش قیمت ندارم ولی خودتون حساب کنید استهلاک ماشین گرون شدن لوازم یدکی و بنزین باعث میشه که راننده های اسنپ هم معترض بشن برای کرایه پایین کسی راننده ها رو مجبور به مسافر کشی نکرده ولی وقتی کار نباشه و راننده مجبور باشه با مدرک دانشگاهی برای امرار معاش با این وضع گرونی مسافر کشی کنه ظلمه که اینجور درموردشون حرف بزنی لطفا جانب حق رو بگیرید

 • علی
  ۴ ۰

  سلام.ما رو زمین راه میریم و مسافر جابجا میکنیم اسنپ و تپ سی از طریق گوگل مپ مسافت ما رو حساب میکنن و قیمت کرایه میدن.اصلا عقلانی نیست این طرز حساب کردن. کمیسیون باید زیر ۷ درصد باشه.کلاهبرداری شدید اسنپ داره فریاد میزنه.جالب اینجاست صدا و سیما هم به هیچ عنوان پیگیر این موضوع نشده و نمیشه و نخواهد شد.یک نزول خور حرامی فاسد هستن.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  چی تو این رژیم انحصاری نیست

 • ناشناس
  ۳ ۱

  سودش میره تو جیب دولت...ولا همه رو بدبخت کردن

 • ح
  ۱ ۰

  سلام.من راننده اسنپ وتپسی بودم الان هم توهردوتا هستم ولی کار نمیکنم به خاطرگرونی لوازم یدکی وبنزین وهزاربدبختی دیگه ...رفتم توکارپخش واسه شهرستانهاخیلی ازاسنپ وتپسی بهتره...واقعااونایی که ازدرآمداسنپ وتپسی راضی نیستن برن دنبال یه کاردیگه کسی که ماشین زیرپاشه راحت میتونه کارگیربیاره...اگه راننده هابااین قیمتهای کم مسافرجابجانکنن مجبورمیشن کرایه هاروزیادکنن...واقعامیصرفه یه صفحه کلاج پرایدعوض کنی یک میلیون نیم تموم میشه ..چهارتا لاستیک پراید۲تومن ...یه روغن ۲۰۰تومن بنزین ۳تومنی بعدبری مسافر۱۰تومنی جابجاکنی ...تواین ترافیک وشلوغی تهران ..بعداز همه بدتریه سفر۱۰تومنی میخوای ۱۰دقیقه توترافیک بری ۱۰دقیقه هم وایسی مسافرتشریف بیاره ۳۰دقیقه هم باترافیک توراهی واسه ۱۰ تومن بعدمسافرفکرمیکنه بااین ۱۰هزارتومنش هم راننده وهم ماشین روخریده

 • ناصر
  ۱ ۰

  سلام بنده راننده اسنپ هستم اولامتاسفم واسه اون راننده ای که ازاسنپ دفاع خودشیرینی میکنه واسه این شرکت‌ها سودیک سفر40درصدتوجیب شرکت و40درص به مسافر و20درصدبه مسافرمیرسه ورانندگان اسنپ تنها نقش کودکان کارراایفامیکنن شمادرنظربگیریدیه کرایه 4000 تومن که20درصدش اسنپ به جیب مبارکش میزنه چندش گیرراننده میاد آنوقت همان کرایه4000تومنومسافرباید 7تا8هزارتومن به آژانس وتاکسی بپردازه پس به راننده گان اسنپ بگیدخسته نباشید(کودکان کار)

 • رحیم
  ۳ ۰

  سلام فعالیت راننده تپسی رابه عهده دارم نرخ کرایه درطی روز قربونش برم خیلی گرم نیست اما اما فقط کرایه درزمان اوج شلوغی ترافیک بالا میره که انوقت باز هم چنگی به دل نمی زنه ،جمعا سپاس راضی کننده نباشه ناراضیم نیستیم

 • اسنپ مکار
  ۱۳ ۰

  چرا وقتی مارانندها مسیری میریم اولش زده مثلا ۲۵۰۰۰وقتی پایان سفرمیزنی ۲۱۵۰۰این دیگه ازسمت اسنپ پدر سوختگی وحرامخواری اسنپه لطفا قیمترو اول دقیق به راننده نشون بدین تا مارانندها باخاطرجمعی سفرقبول کنیم.

 • فرشید
  ۱ ۰

  من یه ماه اسنپ کار کردم ولی حضرتعباسی فقط بسود صاحب این شرکته من نمیگم خون ملت رو تو شیشه بکنن و کرایه چند برابر بشه ولی کسانی که ماشین دارن فقط میدونن خرج ماشین چقدر سرسام‌اور شده و هزینه نگهداری چقدر بالا رفته خب راننده بدبخت نه بنزین بهش میدن نه هیچ کمکی و بارها نزدیک مسافر بودم کنسل شده و اسنپ پولی به راننده نمیده طرف لوکیشن میده میری اونجا تلفنی راهنمایی میکنه که بازم یه مسیری رو بری که به مسافر برسی راننده بدبخت چکار کنه اگه نره و کنسل کنه ضرره و اسنپ هم شاکی میشه خلاصه تو این خراب شده ملت فقط به کرایه و قیمت نون حساس شدن واسلام ،در حالیکه کسانیکه ماشین دارن و خبر از خرج ماشین دارن هم دستشون میلرزه برا پول کرایه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  با سلام جدیدن راه دیگری هم پیدا کردن من راننده اسنپ هستم زمان واریز سهمیه بنزین متوجه شدم که این دوره برای من واریز نشده تماس گرفتم با اسنپ به من گفتن تخلف سیستمی داریز برای همون برای شما واریز نمیشه در صورتی که شماره موبایل من در لیست کسانی که سهمیه بنزین نریختن نبود پس این سهمیه من کجا رفت

 • مهدی ملکی
  ۱ ۰

  آقا مثل من نرید اگه همه نرم این شرکت ها جمع میشه

 • محمد
  ۱ ۰

  سلام من یساله اسنپم اولاازپارسال ارزونترشده دومابنزین هرماه دیرتروکمترمیریزن سومااونی که میگه ارزونه قبول نکنیدبی پولیه وگرونی راننده مجبوره کاردیگه بلدبودیابودمیرفت دیگه اینام که سواستفاده میکنن میبینن راننده مجبوره.درضمن کیلومتراشونم کمه مثال میزنه ۲۰کیلومترمیبری ۲۵کیلومترمیشه.

 • رضا
  ۲ ۰

  درود چزا از درصد بالای کمیسون اسنپ نگفتید به اصطلاح ۱۵ درصد ولی با عوارض مسافر که از جیب راننده کسر میشه و.. حدود ۲۰ درصد خوب از کرایه ۲۰ هزار تومنی ۴ هزار برای اسنپ و تپسی
  بعد مسیر رفت برای راننده تا رسیدن به مسافر بعضی وقتها ۴ کیلومتر این هم محاسبه نمیشه
  لغو سفر توسط مسافر که شایداز نوع ماشین خوشش نمیاد مثلا پراید دوست نداره حتما پژو و کلاس بالاتر باشه هم به ضرر راننده خدایی اگر نظر منو منتشر نکنی ظلم کردی

 • کیا
  ۱ ۰

  من راننده اسنپ هستم بخدا هیچ پولی نمیمونه واس ما با این کرایه ناچیزی ک اسنپ میزنه الان شما ببینید لوازم یدکی چقدر قیمتش رفت بالا ی سفر 10تومن ک اسنپ میزنه 2تومن خودش برمیداره 100تومن عوارض شهرداری میگیره میمونه7تومن....بعد حساب کنید بنزین3تومنی اصطلاک ماشین و پول ک بابت ماشین دادیم کاری از صب تاشب خودمون میکنیم اندازه ی کارگر ساختمانم نداریم خلاصه ی سفر10تومنی اخرش واس راننده 3تومن میمونه یعنی مسافر از اینطرف شهر میره اونطرف شهر ب3تومن حالا خودتون قضاوت کنید....بدبختر از راننده اسنپ هیچ کی نیست

 • حسین
  ۳ ۰

  هرچقدر کار کنم ۲۰درصد برای شرکت ومالیات ،یعنی مسیر ۶۰هزار تومانی را۳۵۰۰۰ تومان نرخ میزنه اونم کمیسیون ومالیات کسر میشه ۲۸۰۰۰ تومان برای ما میمونه، که پول استهلاک وبنزین هم درنمی یاد،ناچاری.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  رانندگان تاکسی که شب ساعت هشت و در مواقع بارندگی با آرامش خاطر از کنار مسافران پیاده و منتظر در کنار خیابان عبور میکنند چرا باید اعتراض داشته باشند؟ واقعا در شرایطی تاکسی ها بود و نبودشان برای مسافر مانده در زیر باران و برف تفاوتی ندارد.

 • راننده
  ۱ ۰

  هفته پیش یک سرسیلندر تعویض کردم برای پژو ۴۰۵ بادست مزد مکانیک شد پنج میلیون وپانصد هزارتومان جلو بندی کامل ۱۲۰۰۰۰۰ هزار تومان تعویض دوتا کمک ۱۳۰۰۰۰۰ هزار تومان تعویض سرپلوسها ۱۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان تعویض روغن ۲۵۰۰۰۰ هزارتومان تعمیر جعبه فرمان ۱۲۰۰۰۰۰هزارتومان بیمه ماشین با۴ سال تخفیف ۲۲۰۰۰۰۰ هزار تومان قیمت لاستیک ندارم فعلآ مسافر برده ام تهرانسر ۴۸۰۰۰ هزار تومان از ونک از تهرانسر زده تهرانپارس ۲۲۰۰۰ هزارتومان واقعآ انسافه

 • علی
  ۰ ۱

  مملکت همه شدن برده اسنپ

 • مسافر
  ۱ ۰

  از مانی که اسنپ و تپسی آمده کرایه ها کمتر شده درصورتی که قبلا با آژانس باید سه برابر تاکسی های آنلاین کرایه پرداخت میکردیم

 • بهمن
  ۱ ۰

  من راننده اسنپم.جدیدا مد شده مسافر۱ مسیر میزنه ولی دوس داره تو مسیر همه کاراشو انجام بده و به مقصدش برسه.توقع مسافرا زیاد شده

 • مهدی
  ۱ ۰

  سلام چرا بهبهان اسنپ نداره تمام شهرستان های اهواز اسنپ داره بجز بهبهان جالبه که بهبهان ۲ تا پالایشگاه گاز داره کارخانه سیمان داره نیروگاه برق داره شرکت نفت داره ولی اسنپ نداره

 • احمد
  ۱ ۰

  دوشرکت فقط به نفع مسافربه ضررراننده

 • رسول
  ۱ ۰

  سلام و درود.تجربه سه سال کارکرد شبانه روزی.بدبختک بودم بدبختر شدم تو اسنپ و تپسی.خودم و ماشین قبلیم و این ماشینم.هیچ وقت بصرفه نبوده و نخاهد بود

 • ناشناس
  ۰ ۳

  قیمتاشونوخیلی بردن بالامسیری ک قبل ب 10الا12میرفتیم روالان میزنه 22تا28هزارتومن.چ خبره مگه چقدربنزین میسوزه مگه چقدراستکاک ماشینه همیشه من تپسی میگرفتم ولی حالاک میبینم افزایش قیمتهای نجومی داشته دیگه نمیگیرم زودترمیزنم بیرون 1000تومنم میدم ب اتوبوس رفت وبرگشتم میشه کلا2000. والاازهمه جافشاربه مردم چ خبره

 • مهدی
  ۱ ۰

  اسنپ باید کمیسیونش را کمنر کنه تا برای راننده هم بصرفه باشه

 • سعید
  ۱ ۰

  سلام بنده ساکن خرم ابادلرستانم شهرستان ماهیچگونه بازارکاریافرصت شغلی نداره یا باید سرمایه دارباشی یابایدمهاجرت کنی یامسافرکشی بنده بالاجباریکساله که راننده اسنپ هستم و به جرات میتونم بگم که رانندگی برای اسنپ چیزی جزء بردگی نیست که هم ماشینت درب وداغون میشه هم ازنظرروحی تخریب میشی وهم ازنظرمالی روزبه روز ظعیفترمیشی تازه وجهه اجتماعی ادم هم پایین میاد،وقتیکه شغل انسان رانندگی اسنپ باشه روزانه به تعدادسرویسهات بایدازمسافریکه گاها هم سن نوه ادمه قضاوت بشی خلاصه اینکه هرکی کوچکترین زمینه شغلی دیگه حتی عملگی رو داشته باشه وتن به رانندگی اسنپ بده کاملا در اشتباهه و خیلی زود متوجه اشتباهش میشه ،از ناجوانمردی دست اندرکاران مجموعه اسنپ متاسفم انشااله که حق راننده های بینوا خرج دوا دکترتون بشه و عاقبت بخیری نصیبتون نشه که به یاری حق نصیبتونم نمیشه چراکه استعمارگری عاقبت نداره

 • ناشناس
  ۱ ۰

  شغل مردم رو ازشون گرفتن اکثر اونایی که تو اسنپ کار میکنن همگی تا دو سه سال اخیر صاحب یه شغل بودن ولی چون کار و زندگیشون رو ازش گرفته این دولت مجبورن بخاطر امرارو معاش زندگی این کارو کنن . نمونش خود من که بعد 20 سال ماشین داری که حتی تو زندگیم یه نفر به عنوان مسافر تو ماشین نشسته الان باید برم مسافر کشی مدرن

 • رامین
  ۱ ۰

  خداوکیلی کمیسیون ۲۰ درصدی زیاده و به ما رانندگان ظلم میشه
  اونم بنده که ماشینم تک سوزه
  حداقل کرایه رو افزایش بدین
  تو ایران تنها چیزی ارزونه کرایه ماشینه

 • امیرمحمدپور
  ۱ ۰

  با سلام .من نزدیک یک سال ونیم به طور مستمر راننده اسنپ بوده ام وبیش از۲۰۰۰هزارسرویس موفق بااین شرکت داشته ام اما الان یک سال است که حساب کاربری ام رابه دلیل میانگین امتیازپایین مسدودوقطع همکاری دایم شده وعملا ۵۰درصد از درآمدخودازدست داده ام وبه خاطرانحصارطلبی این دو شرکت .متاسفم که اینطوری امثال من اینجوری برخوردوظلم شده وانگارونه انگار راننده فعال شان بوده ام

 • هوشنگ صادقی
  ۱ ۰

  کلا نه به سود رانندگان اسنپ هست نه مسافران فقط به سود شرکتهای اینترنتی هست مسافر میگه کرایه بالاست و راننده میگه کرایه خیلی پایینه چون با این گرانی هنوز کرایه ها افزایش نیافته

 • مهدی
  ۰ ۱

  اسنپ و تپسی من قبلا استفاده میکردم ولی دیدم با وجود کرایه کم ماشین های بسیار کثیف و راننده هایی بی اخلاق دارند به همین خاطر و برای سلامت خودم ترجیح دادم کمی بیشتر کرایه بدم و ایمن و سلامت و تمیز و با خولق و خوی بهتر در محل کارم حاضر بشم

 • ناشناس
  ۰ ۱

  فکر کنم شرکتهای اسنپ وتپسی بعداز کرونا دیگه جمع کنند وبروند.مسیری که من با مترو یا اتوبوس باهزارتومان می رفتم وخیلی هم سریع تر می رسیدم اسنپ ازمن پنجاه هزارتومان گرفت می گم چه خبره میگه ترافیکه.برای شهری مثل تهران که همیشه ترافیکه.فقط برای شهرستانها خوبه نه برای تهران که به بهانه ترافیک کرایه را چندبرابر کردند.به نظر بنده همان با مترو واتوبوس بریم به صرفه تره.چه خبره دو قدم راه پنجاه هزارتومان.مگه درامد ما چقدره.اینجا هم بخور بخور شده.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  من چند ساله ازاسنپ استفاده میکنم خیلی ازش راضیم

 • محمد
  ۱ ۰

  سلام به همه رانندگان عزیز و گرامی خسته نباشید ناراحتی کردن فایده ای ندارد نرود میخ آهنی در سنگ واقعا فایده ای ندارد فایده ای ندارد برای شما رانندگان عزیز آرزوی صبر و بردباری از خداوند متعال دارم وبرای مسئولین شدیدا متاسفم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام میشه یکی به من بگه که شرکتهای اسنپ وتبسی چه خدماتی چه کاری برای رانندگان انجام میده که اول کمسیون بعدشم عوارض کم میکنه سرمایه مال ما سودش توجیب اقایون

 • بابک
  ۰ ۱

  ای بمیرن با این کرایشون داخلی 3500اخه کجای دنیا هست یاازتبریز به مراغه میزنه80هزار....

 • سیدمحمودموسوی
  ۱ ۰

  من راننده اسنپم.ازسال۸۵کلاشغلم مسافرکشی بوده.ازموقعی که داخل اسنپ شدم هنوزبدون پول خوردنبودم.توی پولای من ۵۰۰تومنی هم هست.هرکی۵۰۰تومن روبخشیدکه بخشیدولی هرکی میخواسته دادم..کم هم نیاورد.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  والا بقدری حق کمسیون بالاست که فقط یه سهم ناچیز میمونه واسه راننده ، اسنپ و تپسی کمیسیون رو کم کنند ،همون ده درصد کنن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چرا کسی نمگوید کمیسیون 17درصد تمام ازانسها 10ال15درصد ازاونطرف عوارض شهرداری شده کار کردن جیب انها راپر کردن اینهمه سگ دو زدن اخرش بری پمپ بنزی و با چندر غاز که نه پول یک کیلو گوشت یخی یا یک شانه تخم مرغ با این لوازم یدکی وتورم فقط باید دوید اونوقت ی سری توی پشتیبانی نشستن امتیازراننده رابالا وپایین میکنن بعد رادو اسنپ وسیم کارت لوازم جانبی موبایل طرح میدن هرکسی بنفع راننده کار نمیکنن بیان به درددل اسنپ وتپسی و گوش کنن اخر یک جفت لاستیک بالای یک میلیون جلوبندی بالای ششصد هزار تومان تاکی بدوی بااین کرایه اینها را تعمیر کنی بقیه لوازم فبها

 • ناشناس
  ۲ ۰

  چطور از افزایش دو سه برابری حرف میزنید در حالی که دیروز از سه راه تهرانپارس تا حوالی میدان عدل مسافر بردم برای کرایه ۲۰ هزار تومنی و حدود یک ساعت توی ترافیک بودم؟ بعید میدونم نویسنده به عمرش سوار تاکسی اینترنتی شده باشه

 • ناشناس
  ۴ ۰

  کرایه های اسنپ خیلی کمه. مسافر بخواد همین مسیر رو با تاکسی خطی بره باید 2 برابر پول بده تازه کلی هم معطلی و پیاده روی داره. اسنپ برای کسی خوبه خودش کار شخصی دداره یه مسیر رو میخواد بره مسافر ببره. فقط تو این شرایط سرف داره

 • وحید
  ۳ ۰

  اونایی که میکن کرایه دوبرابر شده به چیزایه دیگه هم نگاه کنن ببینن چند برار شده. نمیدونم چرا ایرانیها انقدر به کرایه ماشین حساسیت دارن. همه چی ده برار میشه کسی صداش در نمیاد ولی کرایه ماشین تا گرون میشه همه شاکی میشن

 • ناشناس
  ۳ ۰

  اسنپ کلاهبردار

 • ناشناس
  ۴ ۰

  لطفا حداقل قیمتی را برای اسنپ در نظر بگیرید مثلا ورودی ۱۰ تومان بعد به نسبت مسافت کرایه محاسبه شود و این ۳ و ۴ تومان هم جمع شود لاقل برای شغل رانندگی یه پرستیژ قائل شوید چیپس ۲۰ گرم ۷ هزار تومان

 • ناشناس
  ۰ ۲

  س

 • راننده
  ۶ ۰

  سرتو بگیر بالا اسنپ به قول یکی از هم وطنان که کامنت گذاشته میگه چیپس پفک شده ۷۰۰۰ هزارتومان کرایه اسنپ همچنان ۴۰۰۰ هزارتومان

 • حسین
  ۳ ۰

  من راننده اسنپ اصلا نمیصرفه مجبوری میرم خیلیا سرکار میزارن پول میخان بدن انگار جون ب عزارئیل میدن

 • Mahsa
  ۲ ۰

  بیچاره راننده ها کرایه دوبرابر شد اصطحلاکش 8 برابر

 • مهدی
  ۳ ۰

  با سلام من هم راننده اسنپ هستم هم تپسی و ۲۴ سال که یا مدیریت آژانس بودم یا راننده آژانس یک سوال کاش نمایندگان محترم که اسم نمایندگان مردم رو یدک کش میکنند قد سر سوزن به فکر بیمه رانندگان بودن تا امثال من توی جامعه اسلامی نباشند من ۴۲ سالمه و تحت هیچ بیمه ای نیستم و متاسفانه متاسفانه میدونم زدن تین حرفها فایده نداره چون ما از کسانی که غذای خوب میخورند و همیشه سیرو پور هستند توقع داریم که (جسارت نباشه به تمام عزیزان خودم رو عرض میکنم) دنبال حال خراب ما و شکم گشنه ما باشند از من و امثال من گذشت ولی کاش روزی هیچ ادمی در ایران و دنیا بدونه بیمه نمونه

 • ناشناس
  ۴ ۱

  عزیزانی که کیف پول اسنپ رو شارژ میکنید تا حالا فکر کردید که چه سود میلیاردی رو به اسنپ و تپسی تقدیم میکنید بدون اینکه به شما خدماتیبدند مرگ بر اس نپ مرگ بر تپسی مرگ بر ظالم

 • ناشناس
  ۴ ۰

  چای دو غزال ۳ سال پیش ۱۷۰۰۰تومن بود الان شده ۱۳۰۰۰۰ چرا کسی چیزی نمیگه حدود ۸ برابر. فقط گیر دادید به کرایه اسنپ

 • علی
  ۳ ۰

  من راننده اسنپ تواردبیل هستم ببینین اسنپ چقد ظالمه هنوزم که هنوزه کرایه های ۳۵۰۰ تومنی رو جمع نکرده و انقد راننده براش بی ارزشه که اصلاً اهمیتی نمیده که رانندش چجوری با اینهمه گرونی داره سروکله میزنه ولی خداروشکر خیلی از راننده ها هم سرویس های باقیمت پایین رو تحریم کردن و نمیرن

 • ناشناس
  ۵ ۰

  سلام چندتامشکل داریم اول اینکه مبدا سرویس رودورازمکانی که هستیم میگیره که بعضی اوقات تامیرسیم مسافرلغومیکنه که راننده بدبخت باید ضررشوببینه بعدش پورسانت کرابه خیلی زیاده واقعا اگه بااستعلاکوهزینه های ماشین حساب کنی یعنی مفتی کار میکنیم لطفا یکم به فکر راننده بدبخت باشیدممنون

 • احمد
  ۰ ۰

  مگر راننده مجبوربه احمق باشه سرمایشو هزاره در اختیار دیگران بدون هیچ سودی

 • احسان
  ۰ ۰

  یادمه تاکسی ها فکر می کردند سلطان خیابونند، یک دربست می خواستی بگیری با دلار ۶۰۰ تومان چهل هزار تومان می گرفتند، طوری هم رفتار می کردند که کس دیگه نیست تو رو ببره، نمی خوای نخواه. اسنپ و تپ سی خوب تعادل برقرار کردند.
  الآنم شرکت جدید می خواد بیاد باید زحمت بکشه، مثل تپ سی، یک مدت اسنپ سکان دار بود، تپ سی با گرفتن مشاوران خوب، خوب تونست به بازار برگرده.
  شرکت دیگه ای هم می خواد بیاد باید با فکر نوین بیاد، من مسافر دلیلی نمی بینم اسنپ و تپ سی رو ول کنم سراغ شرکت جدید برم.