کد خبر 491754

روحانی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا؛

افزایش امید و تقویت اعتماد در میان فعالان اقتصادی/ اقداماتی درخصوص موارد تاکید رهبر انقلاب در جهت حمایت از اقشار کم درآمد انجام شد

پنجاه و پنجمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا روز دوشنبه به ریاست رییس جمهور برگزار شد و در این جلسه چگونگی اجرایی شدن رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری به شورا درخصوص راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، دبیرخانه شورا نیز گزارشی از ابلاغ محورهای ۱۴ گانه بیانات و دستورات رهبر معظم انقلاب به دستگاه های اجرایی مرتبط توسط ریاست محترم جمهور ارائه کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی درحضور رهبر معظم انقلاب و دیدگاه های مطرح شده از سوی مقام رهبری در این دیدار، گفت: شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا ظرفیت ارزشمندی است که بر حسب رهنمودهای مقام معظم رهبری می تواند طرح های موثر در اقتصاد کشور که با همکاری بدنه کارشناسی کشور و متخصصان به ویژه با بهره گیری از مساعی و کمکهای سایر قوا تهیه شده است را تصویب و موانع را از سر راه دستگاههای مرتبط کشور بردارد.

روحانی افزود: درخصوص موارد تاکید مقام معظم رهبری در جهت حمایت از اقشار کم درآمد، نظیر رایگان شدن آب، برق و گاز برای اقشار ضعیف جامعه، دولت اقداماتی را انجام داده که می تواند علاوه بر کمک به اقشار ضعیف جامعه به اصلاح الگوی مصرف در کشور بیانجامد.

رییس جمهور ادامه داد: درمورد بخش های دیگر نیز راهکار اجرایی همه موارد در دستور کار جلسه شورای هماهنگی قرار می گیرد.

روحانی در ادامه با تاکید بر موضوع امنیت سرمایه گذاری در کشور و تشویق و افزایش امید و اعتماد سرمایه گذاران و ضرورت رفع موانع سرمایه گذاری، گفت: عمده ترین راه نجات اقتصاد کشور افزایش امید و تقویت اعتماد در میان فعالان اقتصادی است و با اصلاح رفتاری و ساختاری باید سرمایه گذاری را رونق ببخشیم.

رییس جمهور افزود: همه ما موظف به حمایت و تامین امنیت سرمایه گذاران هستیم و ضروری است که طرح مدونی در این زمینه تدوین و پیاده شود و همه قوا کمک کنند تا سرمایه گذاران داخلی سرمایه خود را در داخل کشور فعال کنند.

روحانی با بیان اینکه در زمینه ارتقا و امنیت سرمایه گذاری، دولت به تنهایی نمی تواند همه شرایط را فراهم کند و نیاز به مساعدت و همکاری سایر قوا دارد، افزود: ضروری است که روسای قوای سه گانه برای رسیدن به تفسیر واحد از مسائل با یکدیگر همراهی و رایزنی های نزدیک تر داشته باشند.

رییس قوه قضائیه نیز طی سخنانی در این جلسه با اشاره به اقدام مثبت رییس جمهور در ابلاغ دستورات مقام رهبری به دستگاه های اجرایی کشور، ایجاد ساز و گار کارشناسی فراگیرتر در بررسی های مقدماتی تصمیمات شورای هماهنگی سران قوا با مساعی و مشارکت دیگر قوا را مورد اشاره قرار داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییس ی، در ادامه افزود: ایجاد سازوکاری برای پیگیری چگونگی اجرای مصوبات شورای هماهنگی سران قوا  می تواند در سرعت و تاثیر تصمیمات براساس محورهایی که مقام معظم رهبری دستور فرموده اند، موثر باشد.

رییس قوه قضائیه همچنین درخصوص موضوع واگذاری ها و تاثیر آن در ایجاد رونق تولید و فضای اقتصادی کشور، گفت: با اصلاح ساختار واگذاری  ها می توانیم امیدوار باشیم که با طی شدن روند قانونی این فرایندها، اعتماد سازی موثری درمیان صاحبان سرمایه و علاقمندان به تولید ایجاد کنند.

حجت الاسلام رییس ی افزود: در واگذاری هایی که ساز و کار دقیق واگذاری و نظارت بر آنها رعایت شده و فرایند قانونی را طی کرده اند، نتایج مثبتی را در کیفیت تولید و رونق آن شاهد هستیم.

رییس مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی در این جلسه، گفت: مقام معظم رهبری همواره تاکید بر هماهنگی سران قوا داشته اند و این بر دوش همه ماست و ما موظف هستیم با همکاری و همدلی کارها را پیش ببریم.

محمدباقر قالیباف افزود: نمونه بارز این همکاری،کمک های حمایتی برای مردم است که با همکاری دولت و مجلس به سرانجام رسید و حاصل هماهنگی میان سران قوه مجریه و مقننه بوده است.

قالیباف افزود: مطالبی که مقام معظم رهبری گفته اند تکلیف و وظیفه است و این جلسات باید سازوکارهای عملی تحقق آن را فراهم کند.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط سخت امروز همه وظیفه داریم به دولت کمک کنیم و همه باید تلاش کنیم که امور کشور پیش برود، افزود: شورای عالی اقتصادی سران قوا جایگاه ویژه ای در رفع موانع و حل مشکلات و معضلات اقتصادی کشور دارد و می تواند با اتخاذ تصمیمات موثر که با همفکری و هماهنگی قوای کشور انجام می گیرد به بهبود روند امور کمک کند.

 

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر