کد خبر 478775
رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه؛

۹هزار میلیارد برای تکمیل بیمارستان‌های ناتمام اختصاص یافت

رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۹هزار میلیارد ریال برای احداث و تکمیل بیمارستانهای ناتمام استانهای مختلف طی سال جاری اختصاص یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سعید جغتایی عصر سه شنبه در جریان بازدید از طرح های عمرانی و نیمه تمام شهرستان گناباد افزود: این اعتبار از محل اعتبارات کرونا تامین و پرداخت شده است.

وی با اشاره به اجرای ۸۰ هزار طرح عمرانی در بخشهای مختلف کشور ادامه داد: دولت دوازدهم با وجود مسائل و مشکلات ناشی از شیوع ویروس همه گیر کرونا توجه خاصی به اجرا و تکمیل طرح های عمرانی و نیمه تمام دارد.

رییس امور پایش، ارزشیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دولت عزم خود را جزم کرده طرحهایی که تا پایان سال جاری و یا اوایل سال آینده قابلیت بهره برداری دارند احصاء شود و بر این اساس از آبان ماه سال گذشته بازدیدهای دوره ای توسط دستگاههای اجرایی و مسوولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانها و استانداری ها و سازمان برنامه و بودجه انجام می شود.

جغتایی افزود: طرحهایی که قابلیت خاتمه دارند و یا از نظر تاثیر گذاری در فرآیند توسعه استانها و کشور وضعیت قابل قبولی دارند در اولویت تامین اعتبار قرار می گیرند و نواقصی که در برخی از این طرحها وجود دارد احصاء و در اولویت تامین اعتبار قرار می گیرند تا در موعد مقرر به بهره برداری برسند.

وی با اشاره به بازدید از طرح های عمرانی در دست اجرای گناباد گفت: طرح احداث فرودگاه این شهرستان از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است و پیگیری هایی برای تکمیل آن از محل منابع داخلی و درآمدهای عمومی شرکت فرودگاههای کشور در دست انجام است.

رییس امور پایش، ارزشیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه بودجه کشور به همراه رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی از طرحهای عمرانی و در دست اجرای گناباد شامل فرودگاه، مجتمع آموزش عالی، ساختمان جدید زندان و طرحهای بیمارستان علامه بهلول گنابادی بازدید کردند.

رییس امور پایش و ارزشیابی اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین در سفر به بجستان از تعدادی از طرحهای این شهرستان از جمله شهرک فرهنگیان، بخش داخلی در حال احداث بیمارستان آیت الله مدنی و محور مواصلاتی بجستان به  فردوس بازدید کرد.

شهرستانهای گناباد و بجستان با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت به ترتیب در فاصله ۲۸۷ و ۲۷۸ کیلومتری جنوب و جنوب غربی مشهد قرار دارند.

ارسال نظر