کد خبر 472473

رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران؛

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی امسال افزایش نمی‌یابد

رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه افزایش مجدد حقوق بازنشستگان سازمان به امسال نمی رسد، گفت: دولت دست از تبعیض بردارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علی دهقان کیا، در خصوص طرح مجلس برای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، افزود: بعید می‌دانم این اتفاق در سال جاری رخ دهد و اگر هم نمایندگان بخواهند برای افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان چاره‌ای بیندیشند در بودجه سال آینده دیده می‌شود.

وی گفت: با توجه به شرایط بد اقتصادی در سال آینده وضعیت بدتر می‌شود، چرا که از ابتدای سال تاکنون چند برابر نسبت به سال گذشته با افزایش تورم روبرو بودیم. بنابراین حقوق بازنشستگان پاسخگوی نیازهای آنها نیست و اگر نمایندگان مجلس بتوانند فکری برای افزایش حقوق آنها کنند، کار بسیار خوبی انجام داده‌اند، چرا که مستمری بازنشستگان جوابگوی تورم لجام گسیخته فعلی نیست.

دهقان کیا با تأکید بر اینکه بازنشستگان مشکل پرداخت اجاره خانه دارند، ادامه داد: ۵۰ تا ۶۰ درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی خانه نداشته و مستأجر هستند و در شرایط فعلی و با این حقوق توان پرداخت اجاره حتی در جنوبی‌ترین مناطق پایتخت را نیز ندارند.

وی تصریح کرد: بهتر است دولت از محل بدهی‌های خود مشکل بازنشستگان را برطرف کند، چرا که از ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتباری که قرار بود امسال به تأمین اجتماعی پرداخت شود تنها ۳۲ هزار میلیارد تومان پرداخت شد که برای همسان سازی حقوق بازنشستگان بود.

دهقان کیا به تبعیض میان بازنشستگان تأمین اجتماعی با لشکری‌ها و کشوری‌ها اشاره کرد و گفت: بازنشستگان لشکری و کشوری از ابتدای سال تاکنون دو بار حقوقشان اضافه شده و مجدداً نیز قرار است با اختصاص اعتباری جداگانه متناسب سازی شوند که البته این قدم مثبتی برای شاغلان و بازنشستگان لشکری و کشوری محسوب می‌شود اما چرا شامل حال بازنشستگان تأمین اجتماعی نشده و نمی‌شود و این تبعیض‌ها است که باعث می‌شود بازنشستگان ما دلخور و با مشکلات شدید معیشتی مواجه شوند.

وی ادامه داد: البته گام‌های خوبی از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برای بازنشستگان برداشته شده اما کامل نشده و انتظار داریم دولت همه را با یک چشم نگاه کند و وقتی که حقوق لشکری و کشوری‌ها دو بار افزایش پیدا می‌کند، چرا برای تأمین اجتماعی‌ها این اتفاق نمی‌افتد. شرایط اقتصادی برای هیچ گروه و قشری مناسب نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مهدی
  ۱ ۰

  دولت یک زندانی چقدر در ماه برایش هزینه دارد حداقل ماهی ده میلیون تومان صبحانه میخواهد نهار میخواهد شام میخواهد جا برای خواب میخواهد نگهبان میخواهد آنوقت دولت برای یک کارگری که سی سال حق بیمه پرداخت مرده میخواهد ماهی سه میلیون تومان حقوق بدهد اصلا با هم همخوانی ندارد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام چرابازنشستگان ومستمربگیران تامین اجتماعی آدم نیستنداقای محمدشریعتمداری به در بازنشستگان ومستمربگیران تامین اجتماعی فکربکن خودت خونه وبهترین امکانات داریدبه در ومشکلات مارسدگی کنیدحقوق 1میلیون 600 کرایه خونه یاخرج خونه یابابت دواودکترخواهشنابه در ومشکلات مارسیدگی کنید

 • کریمی
  ۰ ۰

  توروخدا به داد بازنشسته های تامین اجتماعی برسید قبل از اینکه خدا به حسابتون برسه
  چقدر تبعیض میذارید بین بازنشسته ها
  از خدابترسید