کد خبر 449534

وزیر کشور: در تامین کالا‌های اساسی هیچ مشکلی نداریم

وزیر کشور با بیان اینکه شاید یکی از علل گرانیها، ضعف نظارت بر قیمت‌ها باشد، گفت: در تامین کالا‌های اساسی هیچ مشکلی نداریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز و در حاشیه پنجاه و دومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران بیان داشت: مهمترین موضوع مورد بررسی در جلسه امروز، بحث افزایش قیمت‌ها و گرانی در حوزه کالا‌ها و مسکن بود. دستگاه‌های مرتبط دعوت شدند و دلایل افزایش قیمت ارز و کاهش واردات در برخی حوزه‌ها دقیقا توضیح داده شد.

وی ادامه داد: موضوع تبلیغات و استفاده نامناسب از رسانه‌ها نیز در این جلسه مطرح شد. در تامین کالا‌های اساسی هیچ مشکلی نداریم. هم ثبت سفارش‌ها و هم واردات و تامین به گونه‌ای است که برابر با نیاز و حتی بیشتر از آن تامین شده است.

رحمانی فضلی با توجه به گزارش‌های ارائه شده در حوزه گندم، عنوان کرد: ١٠درصد افزایش خرید گندم نسبت به سال گذشته داریم. تا آخر فصل خرید، مشکلی در این حوزه نداریم.

وی با اشاره به اهمیت نظارت بر قیمت‌ها عنوان کرد: شاید ضعف نظارت بر قیمت‌ها داریم لذا مقرر شد نظارت بر توزیع کالای اساسی و خود کالا‌ها از منظر بخش خرد و کلان داشته باشیم. بجای اینکه داخل بازار و خیابان برویم و اصناف نظارت را انجام دهیم بایدزنجیره تولید تا عرضه مورد نظارت قرار گیرد. هم تعزیرات و هم حوزه حمایت از مصرف کننده دقت کنند نظارت در راس امورشان باشد.

وزیر کشور با اشاره به سیاست‌های رسانه‌ای مطرح شده در این جلسه نیز تاکید کرد: رسانه‌های ما در بیان مشکلات و مسایل واقعیت‌ها را بگویند و شرایط کشور را تحلیل و دلایل را به طور اساسی مطرح کنند و از مردم بخواهند کمک کنند تا از این مقطع عبور کنیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در حوزه مسکن نیز معاون وزیر مسکن و شهرسازی گزارشی درباره اجاره بها و قیمت فروش دادند، گفت: برنامه‌های حمایتی از مستاجران و نیز در باره ساخت مسکن از سوی بخش خصوصی دادند که امیدواریم همه این‌ها منجر به خیر برای مردم شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری