کد خبر 447690

تزریق ۴۵۰میلیارد تومان تا دو هفته آینده به منطقه ۲ آزادراه تهران ـ شمال

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه منطقه ۲ آزادراه تهران ـ شمال اردیبهشت ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود گفت: ‌تلاش می‌کنیم تا ۲ هفته آینده ۴۵۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد باقر نوبخت در حاشیه بازدید از منطقه 2 آزادراه تهران ـ شمال گفت: این آزادراه با مشارکت مالی ‌دولت و بنیاد مستضعفان در حال احداث است.

وی افزود: سال گذشته همین ایام بازدیدی از منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال داشتیم و توافق کردیم که همت شود این پروژه تا پایان سال 98 افتتاح شود که این افتتاح انجام شد.‌‌

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: امروز برای منطقه 2 آزادراه به طول 22 کیلومتر تامین منابع مالی و پیشرفت پروژه در حال بررسی است.

نوبخت افزود: منطقه 2 حدود 16 کیلومتر تونل دارد و بقیه هم پل است. تونل بزرگ البرز به طول 6.4 کیلومتر در این منطقه تقریبا تکمیل شده است.

وی ادامه داد: طبق برآوردهای این منطقه برای تکمیل 3 هزار میلیارد تومان منابع لازم دارد. دولت و بنیاد برای منطقه 2 تاکنون 900 میلیارد تومان پرداخته اند و 2 هزار و 100 میلیارد تومان دیگر باقی مانده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: تلاش می‌کنیم تا یکی دو هفته آینده مبلغ 450 میلیارد تومان به عنوان سهم دولت به منطقه 2 آزادراه تزریق کنیم.

نوبخت تاکید کرد: اگر این پروژه یک روز هم زودتر افتتاح شود، موجب رفاه مردم است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین بخش منطقه 2 تونل 6 هزار و 400 متری است که از آن عبور کردیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: پیش بینی می‌شود این پروژه در اردیبهشت 1400 یا اولین زمان در نظر گرفته شده افتتاح شود.

وی بیان داشت: منابع مالی دولت محدود است اما سازمان برنامه و بودجه با نظر دولت اولویت‌بندی کرده است که طرح‌هایی که با توجه به سرمایه گذاری آنها در اولویت است امسال بهره برداری شود.

نوبخت گفت: ‌تلاش می‌کنیم در منطقه 2 یک خط را آماده کنیم و از جاده موجود (قدیم) برای تردد لاین دیگر استفاده شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: با تکمیل منطقه یک مسیر آزادراه 2 ساعت کوتاه‌تر شد و با اتصال منطقه 2 آزادراه عبور و مرور برای مردم آسان‌تر می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر