کد خبر 445434

رییس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

افزایش حقوق مردم بدون افزایش بودجه/ اختصاص ۱۰هزار میلیاردتومان به بازنشستگان

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: امسال تا ۱۰ هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان اختصاص دادیم که نیاز بیشتری دارد اما بازنشستگان نگران نباشند ما به این بخش پر انرژی و فاخر کشورمان توجه داریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد باقر نوبخت صبح پنجشنبه 22 خرداد در مراسم تفاهم نامه دو جانبه جهش تولید و حوزه اشتغال در طبس گفت: سال‌های اخیر با محدودیت منابع به صورت جدی مواجه بوده‌ایم و کشور برخوردار و بزرگ ایران اسلامی امروز در محاصره و تنگنای مالی قرار گرفته است.

وی افزود: منابع کشور در دو بخش جاری و عمرانی تقسیم می‌شود و منابع جاری همچون مسائل مربوط به امور رفاهی و اجتماعی، آموزش و پژوهش، دفاع و امنیت و بهداشت و درمان است.

نوبخت اظهارکرد: ما در جمهوری اسلامی ایران معتقدیم آنچه به کارمان برکت می‌دهد تنها بازده اقتصادی نیست، بلکه برای تحقق عدالت باید به انسان‌های شریف نیازمند توجه کرد.

وی ادامه داد: برنامه سازمان برنامه و بودجه امروز در شرایط تحریم به گونه‌ای طراحی شده که می‌دانیم با این منابع چگونه کشور را اداره کنیم.

معاون رئیس جمهور گفت: طی سال‌های اخیر بدون اینکه حجم بودجه را زیاد کنیم سعی کردیم رقم را به سمت حقوق و دستمزد مردم ببریم و در سایر موارد صرفه‌جویی کنیم و از ۴۴۱ هزار میلیارد تومان بودجه سال گذشته سعی کردیم ۵۰ درصد از فوق العاده‌های فصل دهم را افزایش دهیم و حقوق شاغلین را اضافه کنیم.

نوبخت تصریح کرد: امسال تا ۱۰ هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان اختصاص دادیم که نیاز بیشتری دارد اما بازنشستگان نگران نباشند ما به این بخش پر انرژی و فاخر کشورمان توجه داریم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان هدفمند در بخش عمرانی هزینه شد، اظهار کرد: امسال تنها در فصل اول سال در طرح‌های عمرانی بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های دولت توجه به بخش ریل بوده است، افزود: بودجه ریزی ما در بخش عمرانی بر اساس عملکرد است.

نوبخت با اشاره به اینکه ۷۵ پروژه برای تحقق شعار جهش تولید در استان خراسان جنوبی پیش بینی شده است، گفت: 1200 میلیارد تومان تنها در این بخش هزینه و ۵ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

نوبخت ادامه داد: از ۹۴۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش عمرانی به خراسان جنوبی طی دو سال تا کنون ۵۴۰ میلیارد تومان اخذ شده که این مهم به دلیل پیشرفت و مدیریت خوبی بوده که در بخش‌های مختلف داشته است.

وی با اشاره به اینکه امروز توانستیم پنج هزار واحد مسکونی برای انسان‌هایی که توان احداث مسکن را ندارند در روستاها تحویل دهیم، گفت: امروز با احداث هفت هزار و ۵۰۰ پنل خورشیدی سعی داریم نرخ بیکاری این استان را کاهش دهیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه بر اساس تفاهم نامه دو جانبه جهش تولید ۳ هزار شغل در نظر گرفته شده است، گفت: امروز هر استان یک برنامه جهش تولید دارد.

نوبخت یادآورشد: تا زمانی که استان برای شکوفا کردن استعدادهای خود نیاز به کمک داشته باشد، دولت در اختیار مردم استان خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  یک ایرانی تبار ریف کرد که در اربیل عراق کارگر بوده و کارفرما یک افغانی به من می گفتند پول ایران از همه چیز بی ارزش تر است

 • بهرام
  ۰ ۰

  اقای نوربخش زیاد حرف میزنند . سه ماه از سال گذشته تکلیف حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص نیست . این در حالی هست که حقوق کارکنان دولت از اول فروردین 50% + 15% احرائی شده . منظور این گل پسر کدام بازنشستگان است . لشکری و کشوری ؟ علاوه بر تبعیض فاحش حقوق کارکنان کشوری .دولت نا محترم هر ساله وامی برای نورچشمان خود تخصیص میدهد که امسال رقم ان 7میلیون تومان است . ایشان پاسخ دهند مگر بازنشستگان تامین اجتماعی صهیونیست هستند . امریکائی هستند یا سلطنت طلب که از همه چیز محرومند ؟ چرا به کی و کجا باید پناه برد

 • مهدی
  ۰ ۰

  بازنشستگان همان کارمندان دولت هستند نه بازنشستگان تامین اجتماعی یا کارگران

 • داریوش عباسی
  ۰ ۰

  آقای نوبخت برای یک بار که هم شده به افکار عمومی فرهنگیان پاسخ دهید شما چرا بخشنامه اعمال مدارک بالانر معلمان را سال ۹۳ ملغی اعلام کردید مگر اعمال مدرک جنابعالی به یکباره در حکم حقوقی شما لحاظ شد که در حال حاضر از حقوق و مزایای اعمال مدارک شما تا دکترا سود میبرید؟؟چرا نباید مدارک ما طی بخشنامه تبعیض امیز شما لغو شود؟ خواهشا توضیح دهید به این ظلمی که به اهالی دانش افزایی عرصه تعلیم و تربیت کرده اید فرهنگیان شما را نخواهند بخشید...

 • حسن
  ۰ ۰

  سلام رزمندگان جانبازان ازمیهن دفاع کردندداوطلبانه حالا۷۵۰هزارتومان معیشت دارای فرزندفاقدشغل جالب این هست همه ازرزمندگان ایثارمیگویندولی تحقیرمیشوندبرای درمان افزایش معیشت خداکمک کندبه رزمندگان معسرحمایت کنیدرزمندگان تشکرازمجلس یازدهم