{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 440168

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از اضافه شدن گروه‌های جدید به جمع دریافت‌کننده تسهیلات کرونایی صندوق خبر داد و گفت: این تسهیلات برای شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک، شتابدهنده‌ها و تامین‌کنندگان فضاهای کار اشتراکی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان با نرخ ۹ درصد در نظر گرفته شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،  علی وحدت با اشاره به اجرای دو مرحله از حمایت‌های صندوق نوآوری از کسب و کارهای آسیب دیده فعال در زیست بوم نوآوری کشور افزود: در مرحله اول حمایت و کمک به تداوم کسب‌وکار شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک، شتاب‌دهنده‌ها و تأمین‌کنندگان فضاهای کار اشتراکی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و در مرحله دوم حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت‌های خلاق کوچک آسیب دیده بر اثر کرونا که دارای نیروی انسانی کمتر از ۵۰ نفر یا فروش کمتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ بوده‌اند، اجرا شد.

وی یادآور شد: بر این اساس تاکنون نزدیک به هزار درخواست در سامانه غزال صندوق نوآوری ثبت شده که در مرحله ارزیابی و عقد قرارداد هستند.

وحدت با اشاره به اضافه شدن شرایط جدید دریافت تسهیلات کرونایی گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت، شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق فعال در حوزه‌های گردشگری، سلامت غیر دیجیتال، صنایع دستی، اسباب بازی و سرگرمی، حمل و نقل هوشمند، دیداری، شنیداری، معماری، هنری و رسانه‌ای نیز با مصوبه هیات عامل صندوق مشمول حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی برای دریافت تسهیلات کرونا می‌شوند.

به گفته وی پس از دریافت بازخورد از ذی‌نفعان و متناسب با شرایط روز کشور، کاهش حداقل ۲۰ درصدی رتبه الکسا، تعداد نصب، کاربر فعال یا ترافیک داده آنها در دوران شیوع ویروس کرونا تا تاریخ درخواست نسبت به دوره زمانی مشابه قبل از آن و فعالیت شرکت به شرایط بهره‌مندی از تسهیلات صندوق اضافه شد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص جزئیات این تسهیلات، خاطر نشان کرد: برای شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک، شتابدهنده‌ها و تامین‌کنندگان فضاهای کار اشتراکی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و برای شرکت‌های مورد تایید دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان است که با نرخ ۹ درصد در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد. این تسهیلات با پایش وضعیت فعالیت و اشتغال شرکت‌ها طی ۶ ماه پرداخت خواهد شد. بعد از آن، ۶ ماه جهت بازیابی توان شرکت‌ها تنفس داده می‌شود و تسهیلات طی یک سال بعد به صورت اقساطی بازپرداخت خواهد شد.

وحدت تاکید کرد: در مراحل بعدی، تسهیلات و حمایت‌هایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان بزرگ و شرکت‌های فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های نوآفرین (استارتاپ) نیز در نظر گرفته شده است که به زودی از طریق وبگاه و شبکه‌های اجتماعی صندوق نوآوری وشکوفایی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

گفتنی است متقاضیان استفاده از تسهیلات شرکت‌های خلاق آسیب‌دیده بر اثر کرونا، برای ثبت تقاضای خود می‌توانند از طریق سامانه غزال به نشانی www.inif.ir اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، پیش از این صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری همزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا در روزهای پایانی سال گذشته با اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد ریال، برنامه حمایت مالی سریع از محصولات فناورانه در عرصه مقابله با شیوع این بیماری را اجرا کند و ظرف دو هفته توانست ضمن اعلام فراخوان و دریافت طرح‌ها، نسبت به تامین مالی نزدیک به ۷۰ شرکت دانش‌بنیان و فناور سازنده تجهیزات و اقلام مرتبط برای مقابله با کرونا اقدام کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری