کد خبر 435319

پایان عملیات آزادسازی سهام عدالت تا قبل از آبان‌۹۹

رییس سازمان خصوصی سازی گفت: ما تاکنون فقط در انتظار اجازه رهبر معظم انقلاب برای آزادسازی سهام عدالت بودیم و حال که ایشان موافقت خود را در این خصوص اعلام کردند از امروز ادامه اقدامات لازم در این زمینه را در دستور کار قرار می‌دهیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم ، شب گذشته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با صدور ابلاغیه‌ای ضمن موافقت با درخواست رییس‌جمهور برای آزادسازی سهام عدالت و با اشاره به نقش سهام عدالت در گسترش عدالت اجتماعی و توانمندسازی خانواده‌های کم درآمد، مواردی را به عنوان امور لازم‌الرعایه در این واگذاری‌ها مورد تأکید قرار دادند و خاطرنشان کردند: دولت هر چه زودتر اقدامات مقتضی را به عمل آورد تا مردم سریعتر از منافع سهام خود بهره‌مند شوند.

علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی به آزادسازی سهام عدالت اشاره کرد و گفت: در مرحله نخست یک ماه به مردم برای تصمیم‌گیری فرصت می‌دهیم و بعد از آن اقدامات مربوط به بورس و باقی کارها در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: از فردا یک دسترسی را برای مردم آماده می‌کنیم و در اختیار آنها قرار می‌دهیم تا اعلام کنند که آیا می‌خواهند سهام عدالت در اختیار خودشان باشد و خود نسبت به سهام مدیریت و مالکیت داشته باشند  و یا به دنبال این هستند تا به صورت غیرمستقیم از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مورد معامله قرار بگیرند.

صالح خاطرنشان کرد: زمانی که به نتیجه کلی رسیدیم افرادی که بخواهند به صورت مستقیم نسبت به سهام خود مدیریت داشته باشند آن را در اختیارشان قرار می‌دهیم.

رییس سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه ساز و کار شورای عالی بورس را باید در خصوص نحوه معاملات سهام عدالت مدنظر قرار داد، افزود: ممکن است شورای عالی بورس در این زمینه محدودیت‌هایی را اعمال کند اما بعد از تصویب تصمیمات اتخاذ شده از سوی شورای عالی بورس آن را به عموم مردم ابلاغ خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: افرادی که به دنبال این هستند تا سهامشان در شرکت سرمایه گذاری استانی قرار گیرد آن را وارد ضمن ورود به بورس، در اختیار مردم قرار می دهیم که از این طریق سهام عدالت قابلیت خرید و فروش پیدا خواهد کرد.

رییس سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: تا پایان تابستان همه کارهای مربوطه به آزادسازی سهام عدالت را انجام خواهیم داد و زودتر از آبان ماه که وعده آن را داده بودیم این کار را به اتمام می رسانیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • سعیده باوی
  ۲ ۱

  من هیچ وقت سهام عدالت نگرفتم

 • صدیقه نامور
  ۰ ۰

  سهام عدالت

 • ناهید
  ۰ ۰

  ماخانوادگی سهام عدالت ندازیموبه بماتعلق نگگرفته چکارکنسم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام بنوه هیچ وقت موفق نشدم ثبت نام کنم درسایت سهام عدالت خواهسمنداست ثبت نام کنید

 • رضا نساری
  ۰ ۱

  سلام من وخانوادم تا حالا سهام عدالت نگرفتیم راهنمایی کنید

 • مریم ساعدی
  ۰ ۰

  ببخشید کسایی که ثبت نام نکردن باید چکار کنن اینو جواب بدید

 • مهرداد بهنام
  ۰ ۰

  من سهام عدالت خودم رانگرفتهام چه کارباید
  بکنم

 • حسن
  ۱ ۰

  بنده تاحالاثبت نام نکردم واسمم تو سایت نیست. کجاباید برم..چکاربکنم. کی جوابگوهست.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کسی میخواد سهام بگیرن به این شماره تماس بگیرین ۰۹۹۳..