{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 434943

مشاهدات بازار خرید و فروش لوازم خانگی نشان می‌دهد برخی از واحدهای تولیدی ۵و برخی دیگر ۲۵درصد بر قیمت محصولات خود اضافه کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شیوع بیماری کرونا در سطح کشور باعث شد تا بسیاری از بازارها در اسفند 98 و فروردین ماه سال جاری فعالیت خود را متوقف کنند. اما در طول هفته گذشته با رعایت پروتکلهای بهداشتی فعالیت واحدها آغاز شده است . در این میان بازار خرید و فروش لوازم خانگی هم فعالیت خود را شروع کرده  و  واحدهای صنفی اقدام به فروش محصولات خود میکنند.

به اعتقاد فروشندگان لوازم خانگی تعطیلی بازار اسفند ماه باعث شده بود تا فروش واحدها متوقف شود و همین امر مشکلاتی را برای آنها به وجود آورده بود اما خوشبختانه در حال حاضر بازار تا حدودی با مشتری روبه رو است که این موضوع واحدها را برای گشایش مغازه ها دلگرم تر کرده است. 

 البته فروشندگان لوازم خانگی معتقدند مردم نگران افزایش قیمت ها هم هستند و به همین دلیل خریدهای خود را انجام می دهند حتی اگر در ماه های آینده به کالایی نیاز داشته باشند امروز آن را خریداری می کنند.

اما نکته قابل تأمل در بازار این روزهای لوازم خانگی افزایش قیمت کالاها توسط تولیدکنندگان است. آنها با استناد به افزایش قیمت هزینه های تولید و عدم تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه اقدام به افزایش قیمت انواع کالاهای لوازم خانگی کرده اند. 

مشاهدات بازار نشان می دهد برخی از واحدهای تولیدی 5 و برخی دیگر 25 درصد بر قیمت محصولات خود اضافه کرده اند.  به عنوان نمونه یک لباسشویی 5 کیلویی که پیش از این 3 میلیون و 800 هزار تومان بود امروز 4 میلیون و 500 هزار تومان و یخچال دو قلوی 7 میلیون 500 هزار تومانی در بازار تا 10 میلیون تومان به فروش می رسد.

ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    بیچاره اونایی که جهیزیه باید بخرن

  • حسین کیانی مقدم
    ۰ ۰

    این قیمت ها رو از کجا اوردید ؟ وجود نداره اصلا

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری