{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 433161

اجرای مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان از سوی دولت، با گلایه بازنشستگان به ویژه فرهنگیان مواجه شده و آنها نسبت به تبعیض در نحوه اجرای این مصوبه ناخرسند هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان، از اولویت‌های دولت در سال جدید است و به همین منظور تصمیماتی در خصوص تغییر میزان افزایش حقوق این قشر در سال جدید از سوی سازمان برنامه و بودجه گرفته شد که بخشی از این تصمیمات به خصوص در ارتباط با میزان تغییرات حقوق کسانی که در دو سه سال اخیر بازنشسته شده‌اند، مورد اعتراض این قشر قرار گرفت.

محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه‌ و بودجه چندی پیش از افزایش حقوق بازنشستگان و همسان‌سازی حقوق آنها خبر داد و گفته بود: ۴ کمیته ویژه برای پشتیبانی و رفع مشکلات مختلف بازنشستگان از جمله مسائل معیشتی و درمان تشکیل شده و آثار تزریق ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در پرداختی فروردین‌ ماه مشاهده خواهد شد.

وی هدف از این تصمیم را بهبود معیشت و عدالت در پرداخت حقوق بازنشستگان بیان کرد و افزود: بایستی آثار تزریق ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار همسان‌سازی بازنشستگان در پرداختی‌های فروردین‌ماه بروز داشته باشد.

همچنین مدیرعامل صندوق بازنشستگی نیز اعلام کرده بود: ابتدا قرار بود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تخصیص یابد که با پیگیری‌ صندوق، با افزایش حدود ۲ برابری به ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید.

 اکبر افتخاری افزود: امسال میانگین افزایش حقوق بازنشستگان کشوری ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود و حداقل حقوق بازنشستگان این صندوق با سنوات کامل ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

اما این افزایش حقوق و همسان سازی به مزاج بخشی از بازنشستگان به ویژه فرهنگیان خوش نیامد، زیرا آنان معتقدند هدف این طرح که رفع تبعیض و رعایت عدالت بین شاغلان و بازنشستگان بود که تحقق نیافته است.

نادیده گرفته شدن بازنشستگان 

یکی از فرهنگیان بازنشسته استان یزد در این زمینه گفت: بودجه‌ای که برای افزایش حقوق بازنشستگان در سال جاری از طرف سازمان برنامه و بودجه اختصاص یافته، تحت هیچ عنوان نمی‌تواند پاسخگوی انتظارات بازنشستگان باشد و این قشر امسال هم کما فی السابق نادیده گرفته شدند.  

محمدآقایی با گلایه از نحوه همسازی سازی حقوق بازنشستگان از سوی دولت افزود: در ماده ۶۴ قانون خدمات کشوری رابطه نسبت افزایش حقوق و مزایا و فوق العاده‌های مستمر مواد قانونی ۶۵، ۶۶ و ۶۸ قانون خدمات کشوری و قانون مدیریت کشوری با عبارت "به بازنشستگان و مستمری بگیران نیز به همین میزان تعیین می‌شود" در قسمت موخر آن مقرر شده بعبارتی هر گونه افزایشی که در مستمری ثابت اعمال شود، باید بازنشستگان نیز به همین میزان از آن برخوردار شوند.

وی اظهار داشت: طبق این حکم قانونی در هر زمانی که برای شاغلان افزایشی در حقوق مستمر صورت می‌گیرد، دولت موظف است این قانون را برای بازنشستگان نیز اجرا کند.  

این فرهنگی ادامه داد: رفع تبعیض و نابرابری و ایجاد هماهنگی پرداخت‌ها بین بازنشستگان و شاغلان به صراحت، در بند ج ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم  توسعه، بخاطر افزایش تا ۵۰ درصدی امتیازات فصل ۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری و در بند الف ماده ۵۰ مذکور و ماده ۳۰ برنامه ششم توسعه تصویب و تصریح شده است.

آقایی اضافه کرد: طبق مصوبات کمیسیون مشترک مجلس که دولت مانع تصویب آن در اصلاح لایحه ۱۰۹ قانون مذبور از مهر سال ۹۸ شده، بر اساس آن دولت مکلف می‌شد اگر به شاغلان ۱۰۰ هزار تومان افزایش بدهد ۹۰ درصد این مبلغ  نیز به بازنشستگان افزوده شود که متاسفانه این مصوبه به قانون اجرایی تبدیل نمی‌شود، تا ابهامات قانونی رفع و عدالت در پرداخت‌ها ایجاد شود.

دولت بازنشسته ها را فراموش نکند

وی تصریح کرد: بنابراین باید آنچه برای یک شاغل افزایش پیدا می کند، ۹۰ درصد آن به بازنشسته هم تعلق بگیرد و ما بازنشستگان اصلا تنگ نظر نیستیم که چرا حقوق شاغلان افزایش یافته، زیرا در این شرایط اقتصادی وضعیت حقوقی آنها هم خوب نیست امادولت در این اوضاع و احوال نباید بازنشسته‌ها را فراموش کند.

این فرهنگی بازنشسته مدعی شد: در ۱۹ اسفندماه ۹۸ نامه‌ای تحت عنوان بررسی تسری افزایش تا ۵۰ درصدی حقوق بازنشستگان همانند شاغلان با نظر رئیس جمهوری از سوی دکتر واعظی برای بررسی و اقدام لازم برای دکتر نوبخت ارسال شد که هنوز رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در این زمینه اقدام لازم را انجام نداده و این موضوع باعث تضییع حقوق بازنشستگان شده است.

وی اضافه کرد: پس از دستور رئیس جمهوری، دکتر نوبخت اعلام کرد که برای افزایش حقوق بازنشستگان و همسان سازی حدود پنج هزار میلیارد تومان اختصاص یافته که آنرا به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسانده‌اند که این اعتبار ۲۵ درصد اعتبار لازم برای همسان سازی است، بنابراین این مبلغ نمی‌تواند پاسخگوی انتظارات یک میلیون و ۳۸۱ هزار نفر بازنشسته کشوری باشد.

آقایی با اشاره به افزایش ناچیز حقوق بازنشستگان افزود: در این افزایش بازنشسته‌ها را به گروه‌های مختلف یک تا پنج، پنج تا هفت، هفت تا ۱۱ ، ۱۲ تا ۱۶ و ۱۷ تا ۲۰ تقسیم کردند که به گروه الف (یک تا پنج)  ۵۰ درصد افزایش تعلق گرفته اما تعداد آنها بسیار کم است و اکثریت قریب به اتفاق را گروه‌های ۱۲ به بالا تشکیل می‌دهند که از اقشار تحصیلکرده کشور هستند.

وی اضافه کرد: واقعا بازنشستگان به ویژه بازنشستگان فرهنگی مانده‌اند با این حقوق کم چگونه معیشت زندگی خود را با این تورم اداره کنند و این که گفته می شود میانگین حقوق به سه میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسیده که با میزان تورم، سنخیتی ندارد.

مستمری فرهنگیان بازنشسته باید افزایش یابد

یکی از فرهنگیان بازنشسته، با گلایه از حمایت‌های تبعیض آمیز نسبت به فرهنگیان بازنشسته کشور گفت: تکلیف دو سه موضوع باید مشخص شود. اول اینکه چرا سنوات ما بعد از یک‌سال داده می‌شود، آن هم نه یک‌جا مثلا سال قبل کسی که مهر ۹۷ بازنشسته شده‌، نصف حقش را مرداد ۹۸ داده‌اند و نصف آن را آخر شهریور یا اوایل مهر ۹۸ پرداخت کرده‌اند.

این فرهنگی که خواست نامش فاش نشود، افزود: در احکام صادر شده، اصلا همسازی حقوق بین شاغلان و بازنشسته رعایت نشده است.

وی اظهار داشت: از مسوولان کشوری می خواهیم که بازنشسته ها را مورد توجه قرار دهند زیرا این حقوق کفاف زندگی آنها را نمی دهد و ما با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشتیم.

این فرهنگی تصریح کرد: اگر این همسازی در مورد بازنشسته‌ها صورت گیرد در آینده کارمندان شاغل کنونی با مشکلاتی که امروز ما دست پنجه نرم می‌کنیم، مواجه نمی‌شوند. 

قانون همسان سازی به صورت نصفه نیمه اجرا شد

یکی از اعضای کانون بازنشستگان آموزش و پرورش استان یزد مدعی شد که قانون همسان سازی مستمری فرهنگیان بازنشسته به صورت نصف نیمه اجرا شده و بخشی از مشمولان این قانون از مزایای آن برخوردار نشده‌اند.

ن . میرزایی ادامه داد: بخشی از این قانون نیز به اشتباه اجرا شده به عنوان مثال کسانی که بازنشستگی آنان به قبل از سال‌ ۹۵ می‌رسد، افزایش چشمگیری را در حقوق شاهد بوده‌اند و این در حالی است که بازنشستگان سنوات ۹۸ و ۹۷ از کمترین میزان افزایش حقوق و در حد ۱۵ درصدی که امسال دولت حقوق کارکنان را افزایش داده برخوردار شده اند.

وی مدعی شد: کسانی که با سابقه کاری ۲۰ و ۲۵ سال در سال‌های قبل از ۹۵ بازنشسته شده‌اند، برای رسیدن حقوقشان به میزان تعیین شده، شاهد افزایش چشمگیری بوده‌اند، اما افرادی که ۳۰ سال بیمه پرداخت کرده‌ و در دو سه سال گذشته بازنشسته شده‌اند تنها در حد افزایش سنواتی، حقوقشان افزایش یافته و عملا این قانون هیچگونه مزیتی برای آنان ایجاد نکرده و بیشتر به نفع کسانی شده که با سابقه کم بازنشسته شده‌اند.

اجرا نشدن قانون در همسان‌سازی حقوق بازنشسته

رییس کانون بازنشستگان استان یزد هم گفت: در زمینه همسازی حقوق بازنشستگان قانونی به خوبی اجرا نشده و بسیاری از فرهنگیان در این زمینه ناراضی هستند و خواسته اصلی بازنشستگان اجرای درست قانون است.

امیر حسین رادمنش افزود: طبق ماده ۶۴ قانون مدیریت خدمات کشوری که در این قانون در زمینه حقوق و مزایای بازنشستگان گنجانده شده، این قانون از سال ۹۰ تاکنون اعمال نشد و موجب تضییع حق و حقوق بازنشستگان به ویژه فرهنگیان شد.

رادمنش ادامه داد:  از طرفی بر اساس ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه، مصوب سال ۹۵ دولت وظیفه رفع تبعیض و ناهماهنگی پرداخت بین کارمندان شاغل و بازنشسته را برعهده دارد اما با پاس دادن مجلس و دولت و تعلل هفت ساله در اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری، ریاضت ناعادلانه برخلاف قانون اساسی و جاری کشور بر بازنشستگان تحمیل شده است. 

وی افزود: از رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تقاضا داریم که برحسب تبصره سه قانون بودجه سال ۹۸ در جهت رفع این نارضایتی‌ها و تضییع حقوق و برچیدن شدن بساط بی عدلتی دستور دهند با هماهنگی مراجع ذیربط، نسبت به تامین بخشی از مطالبات صندوق بازنشستگی کشوری از دولت، از طریق مکانیزم فروش اموال مازاد دولتی و سهم این صندوق که ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان برآورد شده به این صندوق پرداخت شود.

رادمنش تصریح کرد: با تحقق این امر می‌توان بار مالی بخشی از همسان سازی حقوق بازنشستگان سنوات مختلف را از محل این اعتبار تامین کرد چراکه بودجه کشور و به دلیل نداشتن منابع کافی برای همترازی حقوق باعث بحران اقتصادی و معیشتی برای بازنشستگان شده و رفع ناعدالتی را به تاخیر انداخته است.

بر اساس اعلام کانون بازنشستگان استان یزد تعداد بازنشستگان این استان  ۳۸ هزار نفر است که از این تعداد ۱۷ هزار نفر  فرهنگی هستند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۷ ۰

  سلام همسان سازی نبود بنده بازنشسته هستم و قید شده همسان سازی شما صفر ریال است آیا این همسان سازی است که یک ریال در همسان سازی به ما اضافه نشده خیلی نارضی از این همسان سازی هستیم

 • نژادی
  ۱۳ ۱

  سلام ما بازنشسته های مهر ۹۸ هیچ چیز عایدمان نشد وفاصله ی حقوق من با همکار شش ما قبل بیش از ۳ میلیون شده تا دیر نشده اقدام فرمایید که فردا در پیشگاه خداوند باید جوابگو باشید

 • م.ح
  ۱۳ ۱

  احسنت به این بازنشسته آبرومند. اگر خدایی باشد که بشنود این همه درد و رنج را، حق شما مظلومین را از این مسئولین پلید خواهد گرفت قطعا مقامی که به شاه وفا نکرد به اینا نیز وفا نخواهد کرد.

 • ناشناس
  ۹ ۱

  تنهاچیزی که اهمییت نداره نظرماهاست

 • علی
  ۶ ۱

  باعرض سلام .متاسفانه وضعیت ما بازنشستگان لشکری که در سال ۹۸ بازنشسته شده ایم نیز همینطور است ،که فرهنگی بزرگوارمون گفته اند .همسان سازی و افزایش ۵۰ درصد درمورد ما اجرا نشد.الان حقوق ما که با درجه افسر ارشد بازنشسته شده ایم از افسر آن جزء و درجه داران سالهای قبل کمتر است .

 • ناشناس
  ۴ ۰

  با تشکر از مسئولین محترم که پیگیر همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان هستن لازم به ذکر است همسان سازی برای بازنشستگان قبل از ۹۵ هم لحاظ نشده .

 • ناشناس
  ۱۴ ۰

  سلام من ۱۸ آذر ۹۸ با حقوق چهارمیلیون تون در آموزش وپرورش با ۳۰سال سابقه به عنوان مدیر کار کردم بازنشسته شدم الان آقای نوبخت می گه حقوقشان زیاد است همسان سازی صفر می باشه ایا این عدالت بخاطر سه ماه اختلاف حقوق مان با همگروهای خودم سه میلیون اختلاف باشه

 • علی معلم بازنشسته
  ۱۱ ۲

  بازنشسته فرهنگی شهریور ۹۸هستم نه افزایش رتبه بندی بهمن ماه شامل من شد نه همسان سازی ازآقای نوبختخواهش میکنم دستور رسیدگی دهند واز آقای وزیر خواهش داریم که پی گیری نماین باتشکر از زحمات

 • علیرضا
  ۳ ۰

  خیلی کم اضافه شده.اصلا کفاف یه زندگی ابرومندانه رو نمیده. مخصوصا برای ازدواج فرزندان بازنشستگان.

 • ع.ع
  ۹ ۱

  اصلا این همسان سازی منصفانه نیست ودر اینجا یکجانبه عمل شده است

 • ع.ع
  ۹ ۰

  سلام کجای این همسان سازی عادلانه است تعدادی ۵۰ درصد افزایش داشته باشند ولی عده ای دیگر ۱۵درصد اصلا تصمیم گیری ها درست نیست.... کجا دانند حال ما سبکبالان ساحل ها

 • صفورا سامعی
  ۴ ۱

  این مورد که همسان سازی فقط یه بازنشستگان با۳۰سال تعلق میگیره ظلمه و ضعف ناکارآمدی این مصوبات هست بابت کسر هرسال درصدی کم شود نه اینکه کلا همسان سازی قطع شود خوب خودتونو راحت کردین و راه کوتاه رو انتخاب کردین والله مدیون هستین

 • ناشناس
  ۵ ۰

  بازنشستگان قبل از سال 98کهنه هماهنگی ونه. . رتبهبندی شامل شان شده از همه بیشتر در حقشان ظلم شده و ن از فریاد بلند تراست

 • ناشناس
  ۹ ۰

  سلام سی سال بهترین عمرمان را در خدمت صادقانه برای آینده سازان کشور عزیزمان ایران ولی...نه رتبه‌بندی نه50درصدهمانندسازی هم صفر.ایااین عدالت،؟

 • ناشناس
  ۲ ۱

  باسلام واحترام:بنده فرهنگی هستم و قراردادی از جناب نوبخت خواهش میکنم خواهش میکنم به فکر ما قراردادی ها باشید والله با حقوق یک میلیون هشتصد و پنجاه تومان نمیشود زندگی کرد..والله گرفتار هستیم مستاجر هستیم
  به فکر ما باشید

 • ناشناس
  ۲ ۰

  باسلام،آقای نوبخت آقای وزیر تو رو خدا به فکر ما فرهنگیان قراردادی باشید والله گرفتار هستیم با حقوق 1800 نمی شود زندگی کرد گرفتار هستیم مستاجر زندگیم پاشید حقوق ما رو زیاد کنید 🙏🏻🙏🏻

 • مهری
  ۹ ۰

  بازنشسته مهر 98 نه رتبه بندی دادن نه همسان سازی
  خیییلی بی وجدانی هس همسان سازی صفر
  حیف از عمرم سی سال معاون باشی آخر هیچ
  به جوان ها توصیه میکنم فرهنگی نیاشن
  خیییلی بی وجدانی وزیر

 • ف. ج
  ۲ ۱

  سلام.
  من ۲۳ بهمت بازنشست شدم. رتبه بندیم رو حذف کردن گفتن تو بازنشستگی کمی و درصدی ازش تعلق میگیره که اینم معلوم نیست. فصل دهم هم اول اسفند بود که بهم تعلق نگرفت. میگرفتم حذف میکردن. همسان سازی ۲۵ تومن!!! خب این الان اسمش چیه؟؟؟؟ منظور مسوولین واقعا چیه؟؟؟ بعد میگن به شاغلین میخوان رتبه بندی بدن دوباره... پس چطوره که اخرین حکم ما حساب نمیشه مثل سایر مشاغل؟؟؟ خب اون که کلا دیگه رفت تو فصل دهم... پس اخرین حکم من چی شد؟؟؟؟؟
  خودتون اسم اینو چی میگذارید؟؟؟؟

 • بیکار
  ۲ ۷

  ای خدا کاش که من هم یک معلم بودم
  توی رختخواب گرم شاد می آسودم
  حقوق مفت و مجانی سر برج ....

 • ناشناس
  ۳ ۲

  واقعا اجحاف وبی عدالتی دربین. شاغلین. به اوج رسیده جبران شود

  • ناشناس
   ۵ ۱

   باید کاری کرد فا صله خیلی زیاد شده.

 • بازنشسته
  ۴ ۰

  با سلام در سال ۹۴ تحت عنوان رتبه بتدی و سال۹۸ طی دو مرحله حقوق همه افزایش یافت جز بازنشسته ها پس همسان سازی بازنشسته ها با شاغل بعداز مرگ اعمال می شود

 • سعید
  ۶ ۰

  سلام فکری به حال بازنشستگان فرهنگی بکنید خیلی زندگی برا اونا سخت توی این روزگار گرونی همسان سازی و رتبه بندی شاملشون بشه آقای نوبخت شاغلا خوب حقوقشون رفت بالا
  با تشکر فرهنگی بازنشسته سال۹۸

 • س م
  ۵ ۳

  واقعا به بازنشستگان اجحاف شده وبصورت مضاعف باز نشسته سال 98 چرا!!

 • معلم بازنشسته
  ۴ ۲

  سلام-اقای نوبخت چرا قانون مدیریت خدمات کشوری برای بازنشسته ها فرهنگی مخصوصا درسال ۹۶- ۹۷ -۹۸ اجرا نمیشه فصل دهم کاملا اشاره نموده لطفا عدالت را اجرا کنید

 • س م
  ۳ ۰

  حقوق ثا بت شاغلین وبا زنشستگان را مقا یسه کنید همه نا راضی اند بخصوص باز نشسته 98 انصا ف داذید ؟؟؟

 • بازنشسته فرهنگی
  ۴ ۰

  چرا دو مرحله رتبه بندی و همچنین افزایش ۵۰ درصدی خدمات کشوری برای بازنشستگان اعمال نم شود؟؟ این خود باعث اختلاف حقوقی شده است. مگر بازنشستگان هم زمانی شاغل نبوده و خدمت نکرده اند؟؟

 • بازنشسته فرهنگی
  ۴ ۰

  در سال ۹۴ بازنشسته شده ام ، آن موقع با کسی که سال ۹۹ می بایست بازنشسته شود حقوقم زیادتر بود و الآن سال ۹۹ حقوق ایشان دو برابر حقوق من شده است. این چگونه قابل توجیه است؟؟؟

 • ناشناس
  ۳ ۰

  عدالت را رعایت کنید این ظلم است نه ممسان سازی جواب ما در قیامت چطور خواهید دادماازاین نا همسان سازی ناراضیم

 • ناشناس
  ۵ ۰

  از خدا بترسید این چه همسازی است بی عدالتی است

 • بازنشسته فرهنگی
  ۴ ۰

  عالی بود حرف همه ی بازنشسته های فرهنگی سالهای اخیر بود ولی مهم اجرا شدن آن هست .کسانی هم که به دلیلی کمتر از سی سال کار کردن درنظر بگیرند.

 • مهناز
  ۴ ۲

  خیلی بی عدالتی درحق بازنشستگان فرهنگی انجام شده با30سال خدمت در پست مدیریت و مدرک کارشناسی ارشد همسان سازی صفر شده

 • محمد
  ۱ ۱


  شما را به خدا به داد بازنشستگان تامین اجتماعی برسید
  امسال کارمندان دولت۶۵درصد افزایش حقوق داشتند
  و حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری هم همسان سازی شد
  گویا بازنشستگان تامین اجتماعی در این میان اضافه هستند! مرتب می گویند تعداد تامین اجتماعی ها زیاد است! آقا جان مگر ما حق بیمه نپرداخته ایم؟ مگر ما هموطن شما نیستیم؟ مگرما زیر بار گرانی کمرمان نشکسته است؟ بخدا بس کنید این همه تبعیض وبی عدالتی را. درست است که نه در میان دولت و نه نمایندگان و جایی دیگر پشتیبانی نداریم اما یادتان باشد ان بالا خدایی است که یاری گر مظلومان است…این همه ظلم نکنید

 • ناشناس
  ۴ ۰

  چرا به تمام بازنشستگان لشکری بدون گروه بندی کردن همگی همیان سازی شاملشان شد . ولی فرهنگیان نشد . عجب عدالتی . اگر حضرت علی هم اینجوری عدالت اجتماعی را برقرار کرده بود همین حقش بود

 • فرهنگی بازنشسته
  ۳ ۱

  بازنشستگان رو با شاغلین همسان سازی کنید الان اختلاف حقوق بازنشستگان با شاغلین 100 درصد شده در حالیکه باید 10 درصد باشه

 • بازنشسته فرهنگی
  ۵ ۰

  حقوق یک فرد شاغل با کمتر از ۷ سال سابقه با یک بازنشسته با سی سال سابقه و مدرک لیسانس یکی ش شده و در سال های آتی حتما جلوتر نیز خواهد افتاد.

 • رها صهبا
  ۲ ۰

  خودتون اسم اینکه ینفر دو ماهه بازنشست شده و اختلاف حقوقش با یه شاغل دو میلیونه و همساز سازیش ۲۵ هزار تومنه رو چی میذارید؟؟؟؟؟؟؟

 • رضا. ف.
  ۳ ۰

  من سال 96 بازنشست شدم، فقط 500 افزایش داشتم. همسان سازی صفر. واقعا ناعادلانه بود، راضی نیستم. اعتراض دارم، اما این اعتراض راه به جایی نمیبرد. چون گوش مسولین نمیشود.

 • حسن
  ۳ ۰

  دولت محترم وشخص آقای نوبخت. باسلام من نمیدانم بازنشستگان فرهنگی چه گناهی دارن که نباید همسان سازی درموردشان کامل اجرا بشه کمی به داد به مابرسید.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  یکی پاسخمنطقی بدهد بازنشست قبل ازسال 88 چرا باید از هم تاز خودش که بعد از88 بازنشسته شده.این قدر فاصله‌ی حقوقی داشته باشد

 • متین
  ۱ ۱

  بازنشستگان سال 98با بازنشستگان قبل از 88چه فرقی دارند .،که خود را محق میدانند که بیشتر باد حقوق بگیرند عدالت را برای همه اجل کنید

 • حمیدرضا
  ۱ ۰

  سلام وزیر محترم ما بازنشستگان خواهان همسان سازی با شاغلین وبیمه طلایی وافزایش حقوق براساس تورم واقعی هستیم

 • طاهریان
  ۱ ۰

  من سال ۹۲بازنشست آپ شدم با دومیلیون و بعد از شش سال حقوقم شده چهار میلیون. و‌همطراز الان شده بیشتر از هشت میلیون.....اختلاف صدرصدی ....این عدالته؟؟؟؟پول برا همه است بجز بازنشستگان فرهنگی !!!!بالاخره ما هم خدایی داریم .......

 • پری
  ۲ ۰

  ایا این همسان سازی شامل خود سال ۸۸ هم میشه یا نه؟

 • ف.ج.ر
  ۴ ۰

  سلام... من سه ماهه بازنشست شدم و حقوقم از معادل همکارم که شاغله ۲ میلیون پایینتر شده و جالبتر اینکه همسان سازی ۲۵ هزار تومن زدن واسم... الان این همسان سازیه؟؟؟

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سال ۹۵ نه همسانسازی نه همترازی.فوق لیسانس نه ۵۰ درصد واقعا با این تورم من با همکار شاغل باید ۳ میلیون اختلاف داشته باشم به چه جرمی اینکه سابقه ام بیشتره وزودتر بازنشست شدم

 • سید ایوب
  ۱ ۰

  واقعا متاسفم برای کارمندان کوتاه فکر و عقب مانده که حقوق سه تومن وچهار تومن رو زیاد می‌بینن و به تعطیلات معلمان حسادت می کنن اگه ساود دارید یه مطالعه از آموزش وپرورش کشورهای خارجی رو داشته باشید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام من بارنشسته فرهنگی هستم ازحقوقم که همسان سازی صفر میباشد ناراضیم این انصاف ونیست

 • دبیر بازنشسته
  ۰ ۰

  بازنشسته سال 97 هستم از تبعیضی که در باره همسان سازی و افزایش حقوق ها در سال جاری به انجام رسیده بشدت نارضایی خود و خانواده ام را اعلان می کنم .

 • متین
  ۰ ۰

  چرا ارزش مدرک تحصیلی در افزایش حقوق بارنشستگان معلم قبل ازسال 88 تاثیر ندارد ..از عدالت فاصله دارد.

 • عربی
  ۱ ۰

  جناب آقای نوبخت مگر قانون به صراحت نگفته اختلاف نباید بین بازنشسته و شاغلین بیش از 10درصد باشد همسان سازی صفر افزایش :15درصد معادل500تورم بیش از200درصد

 • لیلا
  ۱ ۰

  سلام خدمت بازنشستگان محترم فرهنگی که همیشه زیر خط فقر زندگی می‌کنند آقای دکتر نوبخت آیا فرهنگیان سه یا چهار سال پیش با فرهنگیان سالهای اخیر از نطر امرار معاش فرق می کنند بی عدالتی تا کجا انشاالله در محضر عدل الهی بتوانید پاسخگو باشید

 • مهرداد
  ۱ ۰

  واقعا متاسفم نمیدانم دراین مملکت چه چیزی 15درصد تورم دارد که افزایش حقوق ما با آن طراز شده است؟؟
  کمترین افزایش تورم درخوراک وپوشاک و درمان و انرژی وخدمات و...بیش از300درصدبوده .
  تبعیض ناروا
  هنر دولتمردان ما

 • نوراله
  ۱ ۰

  کاش منم با فوق دیپلم و 25 سال بازنشسته شده بودم چون همسان سازی من صفر است ولی آنها رکورد زدند متاسفم برای خودم و شما مسوولان بی عدالت پیشه که فکر میکنید کار ساقی انجام داده اید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  شعآر تا کی نداریم نداریم تا کی بازنشسته چه موقع باید لبخند رضابت بزند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  وقتی من که تازه بازنشست شدم تفاوت حقوقم با یه شاغل بالای دو میلیونه یعنی کسی دلسوز نیست؟؟؟؟ یه کار نا بلد این طرح رو ریخته ؟؟؟ و یا نه... نظارتی بر عملکرد نیست؟؟؟؟..اگه من معلم بعضیها بودم میفهمیدم خوب بهشون درس ندادم که الان به جایی رسیدن و غم مردم رو‌ نمیخورن....

 • قاسم احمدی
  ۱ ۰

  سلام نفرین بربیعدالتی وتبیض درهمسان سازی حوق بازنشستگان ظلم وستم درحق کسانی که سی سال با مدرک بالاتر ازفوق دیپلم بازنشسته شده اند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام ، من بازنشسته فرهنگی با بیست ونه سال وشش ماه سابقه ،طرح همسان سازی به بنده تعلق نگرفته، این عین بی عدالتی است.

 • رسول مرادي
  ۱ ۰

  من بازنشسته فرهنگي هستم كدام سير ازپول شماردن بيكاراست كه بخواند وكدام گرسنه وبي دندان است كه به حال من بخندد وگريه كند فقط خدارافراموش مكنيد

 • ناشناس
  ۰ ۱

  سلام، من اول مهر ۹۸ بازنشسته شدم. نه رتبه بندی شامل حال من شد نه ۵۰ درصد وهمسان سازی من هم صفر در صد
  چرا این قدر بی عدالتی؟ من فقط به خدا توکل کردم.

 • زهرا
  ۰ ۰

  سلام بیچاره من.با ۲۵ سال واندی بازنشست َشدم همسرم به علت بیماری بیکار است.وتمام هزینه زندگی به عهده من با این حقوق بازنشستگی...تازه مستاجرم هستم.

 • رضا بنانی
  ۰ ۱

  من کارشناس پرستاری با سی سال کار وحقوق زیر چهار ملیون طرح همانند سازی شامل حال من نشد عاقبت انقلابهای فریبنده به پرستاران این است که از حداقل حقوق دیپلم شرکت نفتی زیر سی سال کار کمتر دریافتی داشته باشد پرستار القاب نمی خواهد حقش را بدهید

 • متین
  ۰ ۰

  معیار ها برای افزایش غلط است .آخر سال بازنشسته شدن چه رابطه ای با افزایش حقوق دارد .بازنسشتگان قبل در زیر بمباران در لاس درس دادند.

 • م م
  ۰ ۰

  مسئولی دیگر ضابطه ی بهتری برای مسزان اقزایش حقوق بارنشستگان پیدا نکردند،که فقط سال بازنشسته دن را درنظرگرفتند.وحالا هم تلاش مدیر برنامه ریزی رتبه بندی معلمان 98 شده

 • ناشناس
  ۰ ۱

  عدالت گ شده ایکاش ما هم نمی نده ای در مجلس داشتیم،که از حقوق معلمین بازنشسته ی قبل از سال88 دفاع میکرد میگفت که زیر بمباران حتی 5 شنبه ها هم سر کلاس بودیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مقایسه مقایسه حقوق یک بازنشسته ی 98 را با85 مقایسه کنید باشرایط مساوی اگر طلمی درحق 98 شده باز هم مدید برنامه ریزی آموزش وپرورش و وزیر بیشتر برای اینه فاصله ی حقوقشان بیشتر د تلاش کنند.

 • م ت
  ۰ ۰

  حقوق یک معلم بازنشسته با مدرک کارشناسی وگروه 15 از یک مستخدم مدرسه با هشت سال سابقه و مدرک دیپلم کمتر است.اگر کسی خواب باشد.بیدار کردنش آسان است ولی اگر کسی خودش را به خواب بزند سخت است.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به دادفرهنگیان بازنشسته مهر۹۸به بعدبرسیدکه باهمکاران ۶ماه پیش خوداختلاف فاحشی درحقوق دارنداون دنیاحتماجلوشمامی ایستندواحقاق حق می کنندوای به حالتون

 • متین
  ۰ ۰

  تا زمانی که تصمیم منطقی با توجه به ضوابط بری بازنشستگان گرفته نشود وبا توجه به زمان بازنشسته شدن به معلمان امتیاز بدهید.جون عین بی عدالتی است ،ناراضی وجود دارد وبرای شما گناه محسوب می شود .انصاف داشته باشید.

 • متین
  ۱ ۰

  امیدوارم بعد از رتبه بندی معلمان مجلس در مورد حقوق بارنشستگان با مدرک لیسانس که قبل از سال 88 بازنشست شده اند..ای جرم را ندید بگیرند وبا بازنشستگان بعد از سال 88 آهنگی صورت بگیرد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خدا آن فکر کنید .آیا سال باز نشسته شدن شاخص عادلانه ای برای ایجاد تفاوت در حقوق بازنشستگان است

 • علی آسمانی
  ۰ ۰

  جناب نوبخت می تونی برا فرهنگیانی که سال کار کردند و دوسال پیش باز نشست شدند توضیح بدی چرا حقوقشان نصف فرهنگیانی شده که ۲۸ سال سابقه دارند و هنوز شاغل هستند؟با کدامین منطق .. .

 • مريم
  ۰ ۰

  من بازنشسته اذر ٩٨ همسان سازي صفر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقای نوبخت که اصلا به فکر بازنشستگان نیست بخصوص فرهنگیان

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری