کد خبر 433053

اعمال رتبه‌بندی معلمان از اول فروردین امسال

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان و منتخب مردم بابل در مجلس یازدهم گفت: مقرر شد رتبه‌بندی معلمان از اول فروردین ۹۹اجرا شود و آموزش و پرورش مکلف شد که قبل از هفته معلم، احکام افزایش حقوق را صادر کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علی کریمی‌ فیروزجایی دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان و منتخب مردم بابل در مجلس یازدهم درباره نتیجه جلسه مشترک نمایندگان تشکل‌ها با رئیس سازمان برنامه و بودجه که عصر دیروز برگزار شد، اظهار کرد: جلسه ما به جمع‌بندی رسید و مقرر شد رتبه‌بندی معلمان از اول فروردین 99 اجرا شود و آموزش و پرورش مکلف شد که قبل از هفته معلم یعنی 12 اردیبهشت، احکام افزایش حقوق را صادر کند.

وی ادامه داد: این اقدام در جهت برابری حقوق معلمان با سایر کارمندان دولت و ایجاد انگیزه و به وجود آمدن فضای رقابت سازنده در بین معلمان، شایسته‌سالاری و شایسته‌گزینی، صورت گرفته است.

کریمی فیروزجایی در خصوص تأمین اعتبار مالی رتبه‌بندی معلمان، گفت: منبع مالی این طرح از اختیار قانونی سازمان برنامه و بودجه است که می‌تواند 10 درصد از بودجه هر دستگاهی را از محل صرفه‌جویی و کاهش ردیف‌های دیگر، اضافه کند.

وی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای رتبه‌بندی معلمان حدود 6 هزار میلیارد تومان است، افزود: به هر پنج گروه در رتبه‌بندی یعنی مقدماتی، پایه، ارشد، خبره و عالی، رقم رتبه‌بندی تعلق می‌گیرد اما به‌گونه‌ای که بیشترین سهم را گروه‌های بالاتر یعنی خبره و عالی بهره‌مند شوند.

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان و منتخب مردم بابل در مجلس یازدهم تصریح کرد: جلسات نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان با رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه دارد و دوشنبه آینده نیز برگزار می‌شود که مسائل مختلف مانند مشکلات بازنشستگان فرهنگی بررسی می‌شود.

ارسال نظر

  • kmiz
    ۰ ۱

    سلام بازم نیروهای خدماتی فراموش شدن.سال گذاشته که نیروهای اداری ۵۰درصداضاف شدبه ماگفتن شماجزمعلمهاهستیدالان نمیدونیم جزکدام گروه ودسته هستیم برای سران واقعامتاسفم

  • سعید
    ۰ ۰

    این رتبه بندی که قرارها مجدد برقرار بشه طبق روال افزایش های قبلی آیا مشمول کسر مقرری ماه اول خواهد شد یانه چون که درحال ۹۸ یک بار مشمول این قانون شده

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری