{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 432867

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه وضعیت تمام دلارهای پرداختی باید شفاف شود گفت: صرف اعلام فساد برای مردم اطمینان‌بخش نیست و باید گزارش مبارزه با فساد و بازگشت اموال به بیت‌المال را هم داد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در جلسه مسئولین عالی قضائی درباره گزارش دیوان محاسبات اظهار کرد: همه باید از «نظارت» و «شفافیت» استقبال کنند؛ نظارت‌گریزی امرناپسندی است.

وی ادامه داد: وضعیت همه دلارهای پرداختی باید شفاف شود. اعلام فساد برای مردم اطمینان‌بخش نیست بلکه باید به مردم گزارش مبارزه با فساد و بازگشت بیت‌المال را داد. پرونده‌های برخی از دریافت کنندگان دلارهای 4200تومانی در دادسرا در حال رسیدگی است و برخی دیگر منجربه صدور حکم شده و در حال اجرای حکم است.

رئیسی تصریح کرد: بارها گفته‌ایم که دولت باید اقدام به اصلاح ساختارهای فسادزا کند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ماجرای دفن جوجه‌های یک‌روزه در روزهای اخیر، با اشاره به صدور دستور به رئیس سازمان بازرسی برای پیگیری این موضوع گفت: جوجه‌کشی هم اقدام غیرقانونی بود هم غیرشرعی و غیراخلاقی؛ توجیهات برخی متولیان امر هم غیرقابل قبول و بدتر بود، این‌که چنین اقدامی رویه بوده است مطلقاً قابل قبول نیست.

وی افزود: اقتصاد سلامت بالاخص در حوزه غذا و دارو نیازمند مدیریت و نظارت بهینه است برای کالاهای کشاورزی باید به‌موقع تدبیر کرد؛ هم بر بازار تولید هم توزیع و مصرف باید نظارت شود. در سال جهش تولید نظارت و شفافیت باید تشدید شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری