{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 431163

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن اشاره به وضعیت ساخت و ساز مدارس در این روزها و تعطیلی فعالیت های عمرانی بویژه در پروژه های بزرگ از تصویب بودجه ۴۸۰۰میلیارد تومانی نوسازی مدارس برای سال ۹۹خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی مهر، درباره وضعیت تخصیص بودجه و فعالیت های عمرانی و مدرسه سازی در این روز ها که کشور گرفتار بیماری کرونا است اظهار کرد: سال عمرانی ما ماه چهارم هر سال است. خوشبختانه اعتبارات ما در خرداد ۹۸ تخصیص یافت و ما به موقع میان استان ها توزیع کردیم.

وی افزود: استان ها نیز با پیمانکاران قرارداد منعقد کردند و بخش قابل توجهی از استان ها فعالیت های عمرانی شان را پیش بردند. اما فعالیت های عمرانی بویژه ساخت و سازهای بزرگ بعد از شیوع بیماری تعطیل شده اند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه از این فرصت استفاده کردیم و یکسری اقدامات جزئی مانند تعویض ایزوگام پشت بام مدارس و دیگر تعمیرات جزئی و تجهیز مدارس را انجام دادیم گفت: همچنین طراحی نقشه ها و کارهایی که امکان انجام آن در دفاتر فنی وجود داشت نیز صورت گرفت اما واقعیت این است که پروژه های ما نیز مانند دیگر عملیات عمرانی کشور اکنون تعطیل است.

رخشانی مهر افزود: امیدواریم اوضاع هرچه سریعتر رو به بهبودی برود.

وی همچنین درباره بودجه سال ۹۹ نوسازی مدارس گفت: خوشبختانه روند رشد اعتبارات عمرانی نوسازی مدارس که از سال ۹۶ کلید خورد همچنان با شیب مناسبی تداوم دارد و این افزایش ادامه دار است.

وی افزود: اعتبارات عمرانی ما در سال ۹۶ حدود ۸۴۰ میلیارد تومان بود و در سال ۹۷ به حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان رسید. این روند رشد را برای سال ۹۸ نیز داشتیم و بودجه نوسازی به ۲۹۰۰ میلیارد تومان رسید.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اعلام اینکه برای سال ۹۹ نیز بیش از ۴۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب در پیوست یک قانون بودجه داریم اظهار کرد: این بودجه جدای از ردیف های متفرقه است. با این بودجه می توان اتفاقات خوبی را رقم زد. این رقم از بودجه پیشنهادی وزارتخانه بیشتر است و رشد خوبی پیدا کرده است.

رخشانی مهر اضافه کرد: خوشبختانه درک بسیار خوبی از وضعیت مدرسه سازی در مجلس و سازمان برنامه وجود دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری