{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 430917

رئیس فراکسیون پاسخگویی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید در چارچوب یک نظام اجتماعی توسعه یافته و ساماندهی منابع، اقشار آسیب پذیر مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی بختیار ، با اشاره به بیانات اخیر رهبری مبنی بر ضرورت ایجاد رزمایش گسترده مواسات برای یاری رساندن به افراد کم‌بضاعت و نیازمندان، بیان کرد: در شرایطی که مردم از لحاظ معیشتی وضعیت اقتصادی مناسبی نداشتند، کشور ما با مشکلی دیگر به نام ویروس کرونا روبرو شد که شرایط را برای اقشار آسیب پذیر سخت تر کرد و این قشر را در تنگناهای معیشتی قرار داده است.

وی در ادامه اظهار کرد: ما شاهد بودیم که از همان روزهای ابتدایی، مردم و خیرین به میدان آمده و در سراسر کشور ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده تهیه کرده و به صورت رایگان در اختیار مردم قرار دادند حتی برخی از منازل به کارگاه تولید ماسک تبدیل شد.

نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وجود نیروهای خودجوش مردمی برای کمک به نیازمندان در کشور بسیار ارزشمند بوده و ما در هیچ کجای دنیا نمی بینیم که مردم با ایثار و به صورت جهادی در بحران ها با هم همدل شده و دست به دست هم دهند. باید قدر این حرکت را دانست و از پتانسیل مردمی استفاده کرد. مردم همواره در صحنه هستند اما دولت می تواند در این حوزه سیاست گذار باشد.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه تاکید کرد: دولت باید کار را ساماندهی کرده و بستر لازم را برای کمک خیرین و مردم فراهم کند و کمک های مردمی را مدیریت کند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: از دیگر اقداماتی که باید از سوی دولت و مجلس انجام شود، ایجاد نظام اجتماعی توسعه یافته است. در کشورهای توسعه یافته یکی از ابعادی که به آن توجه شده توسعه اجتماعی است یعنی دولت خود را موظف می داند تا به اقشار آسیب پذیر جامعه نظیر سالمندان، معلولان، جانبازان کمک کرده و از آنان حمایت کند.

بختیار در پایان تصریح کرد: در کشور ما نیز باید یک متولی یا یک نهاد مشخص برای حمایت از اقشار آسیب پذیر به ویژه جانبازان، معلولان و افراد نیازمند شکل بگیرد و مجلس نیز سال به سال در بودجه منابعی را برای این نهاد به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر در نظر بگیرد. باید در چارچوب یک نظام خاص و ساماندهی منابع، اقشار آسیب پذیر مورد حمایت قرار گیرند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری