{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 430916

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در اکثر استان‌های کشور و در مجموع کشور روند ابتلای به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن روند نزولی داشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، ایرج حریرچی بامداد دوشنبه در حاشیه بیست و پنجمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: استان اصفهان اگر چه در کنترل بیماری به خوبی عمل کرده است، ولی ۲۰ روز است که روند ابتلای بیماری در خط افقی ثابت حرکت کرده است.

وی ادامه داد: در اکثر استان‌های کشور و در مجموع کشور روند ابتلای به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن روند نزولی داشته است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در ۶ استان نیز روند ابتلای به کرونا سیر صعودی تدریجی داشته و در برخی استان‌ها از جمله اصفهان سیر صعودی یا نزولی چشمگیری نداشته و در یک خط صاف حرکت کرده است.

وی تاکید کرد: استان اصفهان اگر چه در کاهش بیماری موفق بوده است، ولی در ۲۰ روز گذشته روند نزولی مورد انتظار را نداشته است.

حریرچی گفت: در بیست و ششمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تصمیمات خوبی اتخاذ شد و امید است با اقدامات بیشتر شاهد روند نزولی بیشتری باشیم.

وی با اشاره به سه راهبرد اصلی وزارت بهداشت در مدیریت بیماری کرونا، ادامه داد: اولین راهبرد فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند حداکثری است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: این راهبرد به این معنا است که مردم بدانند هنوز سیاست در خانه ماندن باید ادامه داشته باشد و خروج از منزل برای کار‌های غیر ضروری مثل دید و بازدیدها، مسافرت، خرید‌های غیر ضروری و امثال آن انجام نشود.

وی شناسایی بیماران بدون نشان را دومین راهبرد در مقابله با بیماری کرونا دانست و گفت: ۸۰ درصد افراد آلوده، افراد کم علامت و بی علامتی هستند که می‌توانند با جابه‌جایی این ویروس را در جامعه منتشر کنند و تلاش ما آن است که این افراد در مراحل اولیه شناسایی شوند.

حریرچی تصریح کرد: سومین راهبرد شناسایی و جداسازی افرادی است که با بیماران و افراد ناقل مرتبط بوده‌اند که این اقدام در استان زنجان به صورت آزمایشی انجام و به سایر استان‌ها نیز تسری پیدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی این افراد در خانواده، محل کار و تعاملات و جداسازی آن‌ها و قرنطینه در منزل ضروری است، زیرا اگر چنین افرادی مبتلا قطعی شوند می‌توانند ویروس را به دیگران سرایت دهند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری