کد خبر 429892
به دنبال عدم توافق نمایندگان کارگری و کارفرمایی؛

افزایش ۲۱درصدی حداقل مزد کارگران تصویب شد/ افزایش ۲۱۰هزار تومانی بن خواروبار کارگران

دویست و نود و یکمین جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت،تشکل های کارگری و کارفرمایی با موضوع تعیین حقوق و دستمزد سال ۱۳۹۹ درمحل این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، نشست تعیین حداقل دستمزد سال 1399 کارگران دقایقی قبل به دلیل عدم توافق نمایندگان کارفرمایی و کارگری درخصوص درصد افزایش مزد و ورود به رأی گیری اعضا پایان یافت و در نهایت درصد افزایش مزد کارگران 21 درصد اعلام شد.

نمایندگان کارگران و کارفرمایان به توافق نرسیدند. به دلیل اختلاف بالای این دو گروه از شرکای اجتماعی در خصوص اعمال افزایش دو میلیون و 800 هزار تومان روی پایه حقوق کارگران جلسه دستمزد به رأی گیری اعضا کشیده شد و در نهایت با توجه به ترکیب شورای عالی کار، افزایش پایه حقوق کارگران 21 درصد تصویب شد.

بر این اساس حداقل دستمزد سال 99 معادل یک میلیون و هشتصد و 35 هزار تومان است. میزان افزایش دستمزد سایر سطوح نیز 15 درصد به علاوه 91 هزارتومان مصوب شد.

همچنین مبلغ بن خواروبار کارگران از 190 هزار تومان به 400 هزار تومان افزایش یافت.

ارسال نظر

 • یه کارگر مظلوم
  ۰ ۰

  با توجه با سقف معافیت مالیاتی که هر سال داره آب میره و اضافه شدن پله ۱۵ درصد از درآمد بالای چهار و نیم میلیون گمونم اون شندر غاز افزایش حقوق رو هم باید در قالب مالیات تقدیم دولت کنیم ...واقعا زحمت افتادین مسئولین ذیربط .

 • کارگر
  ۰ ۰

  😂😂😂😂😂😂

 • پیام
  ۰ ۰

  واقعا خنده داره شما باید طوری حقوق رو تنظیم کنی که همه بتونن قدرت خرید پیدا کنن نه فقط نون بخرن اجاره خونه بدن البته که کارفرما هم هیچ اشتیاقی برای کار در این اقتصاد نداره!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  برده داری نوینه دیگه