کد خبر 429887

مشورت‌های جداگانه گروه‌های کارگری و کارفرمایی برای تعیین مزد

دویست و نود و یکمین جلسه شورای عالی کار از ساعت ۵ آغاز شده است. این چندمین جلسه درباره دستمزد ۹۹ است. چندین جلسه در سال ۹۸ برگزار شد و امروز اولین جلسه در سال ۹۹ است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حاتم شاکرمی، معاون روابط کار درباره نشست شورای عالی کار گفت:  به یک توافق های کلی رسیدیم، اما در چگونگی توزیع اختلاف نظر هایی وجود دارد و منجر به این تنفس شد که گرو های کارفرمایی و کارگری جداگانه با هم توافق هایی داشته باشند.  امیدواریم امشب برای دستمزد کارگران به نتیجه برسیم.

 وی در پاسخ به اینکه به چه عددی توافق شده است گفت: باید به نتیجه نهایی برسیم اما در مجموع هدف این است که  آن چیزی که در افزایش حقوق کارمندان دولت لحاظ شده است توجه شود. 

 حمیدرضا سیفی،نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار درباره جلسه امشب گفت: از ساعت 5 این جلسه شروع شده است و درحال رایزنی هستیم. امیدواریم  ، هنوز بحث و تبادل نظر وجود دارد. در حال حاضر گروه های کارگری و کارفرمایی هر کدام جداگانه بحث می کنند.

 وی ادامه داد:92 درصد صنایع در کشور صنایع کشور است و 51 درصد اشتغال خدمات است که در حال حاضر خدمات دچار بحران شده است. باید به گونه ای دستمزد تعیین شود که بنگاهی تعطیل نشود و کارگر بتواند زنده بماند. به همین دلیل تصمیم گیری دشوار است.   

 محمدرضا تاجیک، نماینده مجمع‌عالی کارگران در شورای‌عالی کار درباره دستمزد گفت: امشب چهارمین جلسه بررسی برای تعیین دستمزد 99 کارگران است. هنوز با کارفرمایان به نتیجه نرسیده ایم. چانه زنی ادامه دارد. امیدواریم به نتیجه مشخصی در 20فرودین ماه 99 برای دستمزد سال جاری دست یابیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر