{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 428598

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران؛

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور با اشاره به طرح «فریزمزدی» کارگران گفت:گر هزینه های معیشتی و روزمره کارگران فریز شده که مزد هم فریز شود؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، هادی ابوی، با انتقاد از بحث «فریزمزدی» کارگران گفت: کارگران با مشکلات متعددی در تأمین معاش زندگی خود روبرو هستند و این مسئله می تواند تبعات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نامطلوبی را برای جامعه به همراه داشته باشد.

 وی ادامه داد: با تعیین نشدن دستمزد کارگران در سال 98، کارفرمایان سودجو بهانه پیدا کرده اند و قرارداد کارگران را تمدید نمی کنند و می گویند تا تعیین تکلیف نمی توانیم اقدامی کنیم. این مسئله به ضرر جامعه کارگری شده است. در حال حاضر هم بحث «فریزمزدی» که از سوی کارفرمایان مطرح شده است مسئله ای بیهوده است چرا که مگر هزینه های کارگران فریز شده است که دستمزد فریز شود؟

 وی نامه ای پیرامون این موضوع به وزیر کار نوشت که متن کامل نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر شریعتمداری

وزیر محترم تعاون کار ورفاه اجتماعی واعضای محترم شورای عالی کار

سلام علیکم

با آرزوی سلامتی و رفع بلای ویروس کرونا

این روزها بیشترین تماس ها از سوی تشکلات کارگری وکارگران کشور در خصوص طرح مسئله "فریز مزدی" وانتقاد از طراحان آن با نمایندگان جامعه کارگری می باشد .

لذا حسب وظیفه تشکیلاتی بایستی عرض کنم مگر هزینه های معیشتی و روزمره کارگران فریز شده که مزد هم فریز شود؟

جناب وزیر می دانید که از ابتدای اسفند ماه برخی کارگران کشور اعم از صنعت و حرفه نه تنها درآمدی نداشته اند بلکه هزینه های روزمره آنان 30٪ و شاید بیشتر افزایش داشته ؛ پس محض رضای خدا هرچه زودتر جلسه شورای عالی کار را برگزار و به این طرح بی خود و بدتر از ویروس کرونا پایان دهید.

جناب آقای دکتر میدانیم که در تلاش هستید به کارگران کمک کنید ولی جلوگیری از طرح اینگونه مسائل بجای دلداری به کارگری که هم کارش را از دست داده وهم هیچ درآمدی ندارد واز همه بدتر هزینه های زنده بودنش افزایش یافته قطعآ دارای ثوابی هست که مسئولین نظام منجمله جنابعالی بدنبال آن هستید.

درپایان مجدداً و به نمایندگی از جمع کثیری از کارگران کشور درخواست دارم بعنوان ریاست شورای عالی کار دستور فرمائید جلسه بدون فوت وقت تشکیل گردد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سلام ببخشید مکر تو جریان ویروس کرونا کارگران ملاک بودن والا همه چی برا کارمندان رسمی اعلام شد ولی کسی خبر نداره چه به سر کارگران افتاده من تو شرکتی کار میکنم که به خاطر این جریانات شرکت رو سه ماه تعطیل کردن و فرستادن بیمه بیکاری کدوم وزیر یا نماینده مجلس با ۱۸۰۰۰۰۰ تومان میتونه زندگیش رو بچرخونه این حرفهای رو کاغذ حساب میکنید ولی در عمل یه چیز دیگه در میاد

 • ناشناس
  ۶ ۱

  كارمندان از بيت المال ميخورن . نوبت كارگر بدبخت ميشه همه چي عوض ميشه . جمع كنيد اين مملكت داري را.

 • جلیل فرخانی
  ۴ ۰

  این کارفرماهای محترم کم خون ما کارگرا را می خورن حالا این کرونا شده بلای جون ما از بی پولی بیکاری کلافه شدیم هرچی پول هست بدید به کارفرماها شاید شاید شاید البته بعید میدونم که سیر شدنی باشن

 • جلال
  ۶ ۰

  متاسفانه کارگرها برای وزیر در اولویت های اول نیستند

 • ناشناس
  ۲ ۰

  با سلام و آرزوی سلامتی برای تمام هموطنانم
  آقای وزیر باعرض سلام خدمت بزرگوارتان تو رو خدا هر چه سریعتر به فکر کارگران عزیزمان باشید که چرخه این مملکت بدست این کارگران میچرخد تو رو به هر چی اعتقاد داری قسم میدم کارگران قشر مظلوم جامعه هستند نزارید بیش از این به این قشر ظلم کنند

 • حسن
  ۳ ۰

  باسلام بحضورکارگران وکادردرمانی زحمت کش آقای نوبخت چراکارگران رابحساب نمیاری مگرخدایشان فرق داره که برای دولتی ها77درصداضافه حقوق میدهی ولی باخنده به کارگران جامعه خیانت میکنی وباکمترین درصدحقوق افزایش میدهی اون دنیایقه تورامیگیرم باچهارسرعائله 1700مگه زندگی میکنیم بس افزایش دیگه زندگی بکنیم بس است که برای قشر ضعیف خیانت میکنی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری