{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 424601

براساس آمارهای مرکز پژوهش‌های مجلس، ۱۳.۹میلیون نفر از مجموع ۱۷.۶میلیون بازنشسته کشور، حقوق‌بگیر تامین اجتماعی هستند و در سال جاری به صورت متوسط ۱میلیون و ۹۰۰هزار تومان حقوق می‌گیرند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در قالب گزارشی، تعداد بیمه پردازان هر کدام از صندوق های بازنشستگی در کشور و میانگین حقوق آنها را اعلام کرد.

براساس این گزارش، میانگین حقوق بازنشستگی کشوری در سال 1398 حدود 2 میلیون و 700 هزار تومان است و تعداد بیمه پردازان صندوق بازنشستگی کشور 1.4 میلیون نفر هستند.

همچنین میانگین حقوق بازنشستگی لشکری در سال 1398 حدود 3 میلیون و 100 هزار تومان است و تعداد بیمهپردازان صندوق بازنشستگی لشکری 700 هزار نفر هستند.

به علاوه، میانگین حقوق بازنشستگی تأمین اجتماعی در سال 1398 حدود 1 میلیون و 900 هزار تومان است و تعداد بیمه‌پردازان تأمین اجتماعی 13.9 میلیون نفر هستند.

همچنین میانگین حقوق صندوق روستاییان در سال 1398 حدود 1 میلیون و 400 هزار تومان است و تعداد بیمه‌پردازان صندوق روستاییان 1.6 میلیون نفر هستند.

براساس این گزارش، تعداد کل افراد بیمه پرداز صندوق‌های بازنشستگی بالغ بر 17.6 میلیون نفر است و جمع وزنی پرداختی به آنها در صورت بازنشستگی در سال 1398 حدود 2 میلیون تومان است.

ارسال نظر

  • تقی
    ۰ ۰

    بگید حقوق اسفند برای بازنشتگان لشکری فصل دهم اجرا میشه

  • حمید
    ۰ ۰

    جمع وزنی پرداختی یعنی چه ؟ منظور وزن اسکناس است یا وزن شخص بازنشسته شده. این واژه های غیر مصطلح و من دراوردی فقط برای گول زدن و گیج کردن آحاد مردم است اگر غیراز این بود مثل آدم واژه های مشخص و ساده و قابل فهم را بکار میبردند.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری