{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 414588

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت:دشمن از طریق جنگ اقتصادی قصد ضربه زدن به کشور را دارد و سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی مهم‌ترین سربازان این جنگ هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مرتضی بانک دوشنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه منطقه آزاد اروند گفت: در سال‌های نه چندان دور مردم ایران به خصوص مردم شهرهای آبادان و خرمشهر در جنگ نظامی بودند اما امروز در جبهه سخت‌تری که عرصه اقتصادی است وارد نبرد با دشمن شده اند.

وی افزود: امروز در جنگ اقتصادی با دشمن هستیم و سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی مهم‌ترین سربازان این جنگ هستند و امروز مردم از فعالان اقتصادی این انتظار را دارند که برای پیشرفت کشور مجاهدت کنند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: شرایط امروز به ما این مسوولیت را می دهد که با تمام توان نگذاریم هجمه آمریکا باعث فروپاشی اقتصادی کشور شود.

وی افزود:آمریکای‌ها تصور می‌کردند با فشار اقتصادی به ایران، کشور نمی‌تواند اقتصادی پویا و اتکا به خود داشته باشد اما در شهرهای کوچک و بزرگ نشان دادیم اقتصاد کشور درحال رشد است.

بانک گفت:از سال ۹۶ تاکنون سرمایه‌گذاری داخلی در مناطق آزاد بیش از ۲،۵ برابر رشد داشته است و این مهم باعث شده تا به سرمایه‌گذاران داخلی اعتماد بیشتری کنیم و شرایط کار را برایشان فراهم کنیم.

وی افزود: باید از سرمایه گذارانی که با وجود تمامی مشکلات و در این شرایط بحرانی وارد عرصه کار شدند تقدیر کرد و دولت هم باید آماده انتقاد باشد و اگر کسی از سیاست‌های جاری گله می‌کند در تقابل با این سیاست‌ها و برنامه‌ها نیست.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

۲۳ پروژه سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد اروند با اعتبار چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و پنچ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی افتتاح و همیچنین دستگاه ایکس‌ری کامیونی روز دوشنبه با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در مرز بین‌المللی شلمچه راه‌اندازی شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری