{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 411655

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی پاسخ داد:

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی در خصوص موضوع عدم اجازه دولت برای بررسی سیستمی حساب های بانکی که از سوی برخی نمایندگان مجلس و حقوقدانان مطرح شد، گفت: بررسی سیستمی اطلاعات بانکی با اجازه خود مردم است و قاعدتا افرادی که اجازه بررسی حساب های بانکی خود را نداده‌اند اطلاعات مالی و بانکی آنها نیز بررسی نشده است .

به گزارش اقتصادآنلاین، حسین میرزایی در این خصوص توضیح داد: در این فرایند خود افراد اجازه بررسی حساب‌های بانکی را می‌دهند؛  حتی گاهی امکان دارد که اجازه بازدید میدانی را هم بدهند مانند کاری که کمیته امداد، یا بعضا مددکاران سازمان بهزیستی انجام می‌دهند.

وی بیان کرد: پس از اجازه فرد، مجموع واریزها و برداشت های حساب های بانکی اعضای خانوار به صورت سیستمی بررسی و تحلیل می شود.، اما دسترسی به اینکه افراد چه شماره حساب هایی را در کدام بانک ها دارند، وجود ندارد،  بنابراین موضوع سرکشی به حسابها کاملا منتفی است.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی ادامه داد: دولت امین و صاحب اسرار و داده های مردم است؛ دولت می تواند به اطلاعات هویتی، اطلاعات املاک و اموال و سایر اطلاعات پزشکی و درمانی دسترسی داشته باشد اما بخش خصوصی و فرد اجازه دسترسی ندارد.

گالری بسته معیشتی یارانه معیشتی کمک معیشتی

میرزایی خاطرنشان کرد: در قوانین مبارزه با پولشویی وقتی می خواهید حساب بانکی ایجاد کنید یا حتی از بانک کارت هدیه دریافت کنید در بسیاری از این فرایندها، ملزم بودن خود به قوانین مبارزه با پولشویی را با ارائه اجازه دسترسی به حساب های بانکی اعلام می کنید. 

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی، تاکید کرد: اساسا اطلاعات بانکی ، یکی از بهترین شاخص‌های وسع و توان مالی یک فرد، خانوار و بنگاه اقتصادی است که به عنوان مثال، برای دریافت وام انجام می شود، بنابراین سالهاست در کشور از اطلاعات بانکی برای اعتبارسنجی افراد استفاده  می‌شود .

وی ادامه داد: قانون مبارزه با پولشویی، اجازه بررسی حساب های مالی افراد را با جزیی ترین موارد به سیستم بانکی می دهد؛ همچنین در برخی مواقع فرد در زمان، پرداخت مالیات یا گرفتن وام، گردش مالی 3 یا 6 ماهه را ممهور به مهر بانک تحویل می دهد و با این اجازه دسترسی، اعلام می کند که توان مالی دارد و می تواند تسهیلات بانک را پرداخت کند.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا استحقاق مالی افراد را بر مبنای وضعیت شاخص های بانکی نظیر گردش حساب و تراکنش های برداشت می سنجند، تصریح کرد: اولا سنجش وسع مالی افراد بر اساس مجموعه ای از داده ها نظیر اطلاعات حقوق، درآمد، اصناف، خودرو، املاک، سفرهای خارجی و غیره انجام می شود و بررسی تکمیلی وسع افراد با استفاده از اطلاعات بانکی آنها انجام می پذیرد . یکی از کارهایی که بانک ها برای سنجش و ارزیابی توان مالی و استحقاق افراد برای دریافت تسهیلات بانکی انجام می دهند، ارائه ریز تراکنش های بانکی ‌گردش مالی 3 یا 6 ماهه ممهور به مهر بانک به بانک است. بنابراین یکی از بهترین ابزارها برای بررسی وضعیت مالی افراد، استفاده‌ از وضعیت شاخص‌های بانکی است..

میرزایی تاکید کرد: پس موضوع بررسی اطلاعات و شاخص های بانکی افراد موضوع تازه ای نبوده و سالهاست در کشور از اطلاعات بانکی برای اعتبارسنجی و سنجش استحقاق مالی افراد استفاده  می‌شود.

ارسال نظر

 • بسته معیشتی یا بسته بی عدالتی
  ۰ ۰

  این قدر دروغ تحویل مردم ندید برای یه یارانه سنجش برداشت از حساب اصلا به هیچ عنوان سنجش عادلانه ای نیست من پدرم یه کارگر ساده اجاره نشینیم بهمون تعلق نگرفت اعتراض زدم بازم بهمون نداد و بازبینی را نزدم چون با تهدید و کلا منصرف شدم و دیگه فهمیدیم عدالت سنجیتون بر اساس چیه

 • مهدی
  ۰ ۰

  با ترانکش بانکی.که.نمیشه گفت طرف بهش کمک معیشت تعلق نمی گیره من هیچ کدوم از این شرایط خانه ماشین حقوق ثابت ندارم ولی زده ترانکش بالا لطفا رسیدگی بشه

 • در به در
  ۰ ۰

  من معیشتی نگرفتم شرکت در انتخابات را به 21 نفر اعضای خانواده ام حرام اعلام کردم ... علی برکت ا....

 • محرم جوادزاده خیاوی بازنشسته آموزش پرورش مشگین شهر
  ۰ ۰

  سلام آقا توحساب بانکی پول حیاط است فروخته ام

 • mohammad
  ۰ ۰

  سلام من به عنوان یک فرد بیکار که درآمدی هم ندارم وسرپرست‌ خانواده‌ هم که مادرم باشه در رختخواب‌ بیماری هست وخودم‌ چهلو‌ یک ساله‌ ومجرد‌ هستم‌ وهیچگونه‌ حساب‌ بانکی‌ وسندی‌ هم بنام‌ من نیست‌ به من تعلق‌ نگرفت‌ میخواستم‌ علتش‌ را بدانم‌

 • مطهر
  ۰ ۰

  سلام،
  وقتی کسی مثل من که مستاجر یک خونه شصت متری هستم، اون هم نه در تهران، در یک شهر کوچیک خراسان که همه خونه ها صدمتری به بالا هستند، با وجود تهدید به قطع یارانه بازهم اعتراض میکنه، حتما حقی داره که ضایع شده. هیچ گردش مالی از خانوم و فرزندم وجود نداره و خونه هم نداریم، فقط کل خونواده یک ماشین. گردش مالی که برای من زده، چرخیدن پول از این حساب به حساب دیگه خودم بوده برای کارکرد. کل پس اندازمون حدود چهل میلیونه تو این چند سال که گذاشتیم باهاش وام بگیریم برای خونه. چرا مجموع موجودی حسابهامو‌ نگاه نمیکنند که تو این چندسال زیاد نشده. اگر من این همه درآمد داشته باشم، باید موجودیمون‌ هم زیاد بشه یا یکی دو میلیون تو حساب خانوم باشه.‌ چرا نگاه نمیکنند که یه پولی از همین پس انداز اومده مثلا تو یه حساب دیگه و دوباره دو روز دیگه رفته. موجودی کل همه حسابها رو ببینند. تو رو‌خدا صدای مارو‌هم بهشون برسونید. همه مدارک هست، چرا دو کلمه نذاشتند تو سایت توضیح بدیم یا مستندات ارائه کنیم؟!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  الا لعنت الله قوم الظالمین
  دروغ گوهای پست

 • حسن قاسمی
  ۱ ۰

  کجابایدقرارداداجاره راببرم وثابت کنم مستجرم خانوا ده ۴نفره باکدا عدالت کمک معیشت میدی ثروتمندارامیدی امافقیرارانمیدی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری