{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 409243

وزرای خارجه ایران و پاکستان دیشب درباره مناسبات دوجانبه و اوضاع منطقه به ویژه بحث کاهش تنش در منطقه خلیج فارس در تهران به گفتگو نشستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان که دیروز بعدازظهر (یکشنبه) وارد مشهد و از آنجا به تهران آمد، شب گذشته پس از دیدار با حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو کرد.

مناسبات دوجانبه و مسائل منطقه به ویژه بحث کاهش تنش در منطقه خلیج فارس از جمله موضوعات مورد گفتگوی دو وزیر خارجه بود.

«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان در سفری به دو کشور منطقه (ایران و عربستان)‌ و در اولین مقصد این سفر، دیروز به ایران سفر کرد.

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز شنبه از سفر وزیر خارجه پاکستان به تهران برای دیدار و گفتگو با محمدجواد ظریف همتای ایرانی و سایر مقامات جمهوری اسلامی ایران خبر داده بود.

وزیر خارجه ایران صبح یکشنبه نیز برای شرکت در مراسم بزرگداشت سلطان قابوس سلطان فقید عمان و دیدار با هیثم بن طارق سلطان جدید وارد مسقط شد.

«شاه محمود قریشی» و «محمدجواد ظریف» وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان یکشنبه ۱۵ دی ماه در گفتگویی تلفنی جدیدترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پس از ترور سردار شهید قاسم سلیمانی را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار دادند.وزیر امور خارجه پاکستان شهادت سردار سلیمانی را به ملت و دولت ایران تسلیت گفت.

وزیر خارجه قطر نیز شنبه هفته گذشته 14 دی ماه و یک روز بعد از ترور شهید سپهبد سلیمانی توسط رژیم آمریکا، به تهران سفر و با ظریف و دیگر مقامات ایرانی دیدار و گفتگو کرد.

«سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران در اسلام‌آباد نیز دیروز (جمعه) در دیدار با وزیر خارجه پاکستان درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای به رایزنی پرداخت.

پس از حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان با تاکید بر اینکه کشورش بخشی از تنش‌ها نخواهد شد، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان را مامور سفر به آمریکا، عربستان سعودی و ایران کرد تا با مقامات این ۳ کشور رایزنی کند.

وزیر خارجه پاکستان قرار است پس از ایران به عربستان سعودی سفر کند و از آنجا هم عازم واشنگتن خواهد شد. براساس اخبار اعلام شده، شاه محمود قریشی دوشنبه (۲۳ دی ماه) در عربستان و چهارشنبه (۲۵ دی ماه) نیز در واشنگتن خواهد بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری