{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 400145

معاون امور تعاون وزارت تعاون با اشاره به ارائه ضمانت یک میلیارد تومانی برای فعال سازی واحدهای تحقیق و توسعه تعاونی ها گفت: بهره گیری از روش ها و الگوهای نوین در بخش تعاون امری ضروری است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد کبیری، معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش بخش تعاون در تاب آوری اقتصادی کشور گفت: پیش شرط توسعه تعاون،افزایش شفافیت دراین بخش است. توسعه شفافیت قطعاً  منجر به توسعه بهره وری می شود.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه شفافیت با جلوگیری از ایجاد زمینه های انحراف یکی از کارآمدترین راه های مبارزه با فساد است گفت:  توسعه شفافیت قطعاً منجر به توسعه بهره وری در تمام بخش ها خواهد شد.  انتشار اطلاعات صرفاً به معنای شفافیت نیست و ایجاد زمینه استفاده و دسترسی مناسب از اطلاعات برای مخاطبین یکی از مقدمه های شفافیت است.

کبیری به لزوم بهره گیری از روش ها و الگو های نوین در بخش تعاون تاکید کرد و افزود:در این راستا ساختاری در قالب مرکز نوآوری و توسعه تعاونی ها طرح ریزی کرده ایم تا بتوانیم از ظرفیت استارتاپ ها که روح تعاون در آنها حاکم است برای رفع نیازهای  تعاونی ها استفاده کنیم.

وی با بیان این که سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور  بر اساس نظام خودکنترلی اعضا، با نظارت بر فعالیت‌های هیئت‌مدیره و مدیران عامل ایجاد شده است، تاکید کرد: این سامانه از بین برنده زمینه کلیه انحرافات به ویژه امضاهای طلایی خواهد بود.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  افزایش 12 برابری اهداف نظارتی با هدف افزایش نظارت عمومی بر فعالیت شرکت ها را مکمل کار سامانه جامع دانست و عنوان کرد: درکنار توسعه شفافیت، نوآوری اصلی ترین نیاز بخش تعاون است. چالش امروز ما برای افزایش رقابت پذیری و بهره وری تعاونی ها ، نوآوری در تعاونی ها است.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به منظور توسعه نوآوری، تعاونی هایی که واحد تحقیق و توسعه را در مجموعه خود فعال کنند، مشمول ارائه ضمانت‌نامه تا سقف یک میلیارد تومان بدون نیاز به وثیقه ملکی می‌شوند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری