کد خبر 398910

رئیس سازمان امور مالیاتی؛

درآمد مالیاتی ماهانه کشور حدود ۱۰هزار میلیارد تومان است/ ۵۰۰هزار میلیارد تومان طرح نیمه‌تمام در کشور داریم

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: میزان مالیات دریافتی ماهانه در کشور حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مجموع حقوق و مزایای پرداختی به کارکنان دولت و هزینه‌هایی مانند آب و برق در مجموع ماهانه ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور امروز در اجلاس هیئت نمایندگان اتاق اصناف ایران گفت: این سازمان باید جزئیات همه معاملات خرد و کلان را برای اجرای عدالت مالیاتی در اختیار داشته باشد. همه معاملات باید در بستر پایانه‌های فروشگاهی انجام شود.

وی افزود: میزان مالیات دریافتی ماهانه در کشور حدود ده هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مجموع حقوق و مزایای پرداختی به کارکنان دولت و هزینه‌هایی مانند آب و برق در مجموع ماهانه ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.

وی گفت: راه تحقق عدالت مالیاتی ایجاد سازوکار مالیات هوشمند و سلامت اداری است.

وی با بیان اینکه پانصد هزار میلیارد تومان طرح نیمه‌تمام در کشور داریم افزود: در بیشتر کشور‌ها تا ۹۰ درصد منابع اداره کشور از محل مالیات تامین می‌شود که در کشور ما این رقم پایین است و علت آن می‌تواند ضعیف بودن پایه‌های مالیاتی، معافیت‌ها و فرار مالیاتی زیاد باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمدی
  ۰ ۰

  دخالت دولت در اقتصاد و زندگی مردم باید به صفر نزدیک شود و هر چه این دخالت کمتر شود ، فشار بر مردم و دولت نیز کاهش می یابد ، در ضمن سود سپرده بانکی هر سه ماه یکبار ۵٪ کاهش تا قرض الحسنه و صفر شود ، دولت نیز چاپ ریال را متوقف کند و از معاملات مردم ۱۰٪ مالیات دریافت کند ، از کلیه احکام دادگستری خصوصا" اجرت المثل ۲۰٪ مالیات بگیرد .

 • محمدی
  ۰ ۰

  دخالت دولت در اقتصاد و زندگی مردم باید به صفر نزدیک شود و هر چه این دخالت کمتر شود ، فشار بر مردم و دولت نیز کاهش می یابد ، در ضمن سود سپرده بانکی هر سه ماه یکبار ۵٪ کاهش تا قرض الحسنه و صفر شود ، دولت نیز چاپ ریال را متوقف کند ، بانکها نیز در هم ادغام و شعب مازادشان فروخته شود ،

 • مهدی
  ۰ ۰

  نحوه دریافت مالیات ستانی از مردم صد در صد اشتباه است دولت مثل پدری میماند که بچه ای که خوبتر کار و تولید میکند با چوب میزند

 • محمد
  ۱ ۰

  یارانه نمیدادی و اینها را کامل میکردید
  هم در اجرا انسانها سر کار میفتند و هم استفاده و سرمایه مملکت هم دود نمیشد