{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 397733

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه یکی از حق‌های حاکمیت بررسی حساب‌های شخصی مردم است، گفت: از فردا پیامک های اعتراضی به عدم دریافت یارانه معیشتی بررسی و به آنها پاسخ داده خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، احمد میدری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه رویکرد دولت در توزیع بسته حمایت معیشتی، حمایت ار اقشار آسیب پذیر کشور است، گفت: این بسته حمایتی در سه مرحله پرداخت شده است. این بسته حمایتی به 24 میلیون نفر در کشور پرداخت نشده است. تا کنون نزدیک به 4 میلیون نفر اعتراض خودشان را برای پرداخت این بسته اعلام نموده اند که ما در حال بررسی اطلاعات آنها هستیم.

وی گفت: یکی از حق های حاکمیت بررسی حساب های شخصی مردم است. دولت در بررسی حساب اشخاص از آنها اجازه می گیرد. در حذف یارانه ها 270 هزار نفر به این مسئله اعتراض داشتند اما تنها 70 هزار نفر آنها اجازه بررسی حسابشان را دادند و مابقی از دریافت یارانه انصراف دادند.

میدری با بیان اینکه در بررسی حساب بانکی اشخاص هیچگونه عنصر انسانی دخالت ندارد، افزود: شیوه بررسی حساب توسط دولت شبیه سازمان امور مالیاتی کشور نیست. اساسا فردی به حساب اشخاص ورود نمی کند. بنابراین کسی اطلاعات واریز به حساب های شخصی را بررسی نمی کند.  

معاون وزیر کار ادامه داد: از فردا پیامک های اعتراضی بررسی و به آنها پاسخ داده خواهد شد. افرادی که به واریز نشدن این بسته حمایتی به حسابشان اعتراض دارند، می توانند در پیامکی اعتراضشان را به وزارت کار و رفاه اجتماعی ارسال کنند. وزارت کار طی پیامکی از آنها اجازه دسترسی به حساب اعلامی را می گیرد، در صورت که افراد این اجازه را به این وزارتخانه دادند، با بررسی حسابشان به اعتراض آنها پاسخ داده خواهد شد.

میدری با تاکید بر اینکه شیوه آزمون وسعی در بررسی اعتراضات به کار می رود، افزود: اطلاعات افراد که شامل شاخص های دارایی، درآمد و هزینه ها است، بررسی می شود. سیستم های نرم افزاری با ترکیب شاخص ها و بررسی آنها، خانوارها را رتبه بندی می کنند. در این سیستم ها بین 5 تا 10 درصد خطا دارد.

این مسئول دولتی بیان کرد: 3 نوع مالیات در کشور گرفته می شود، مالیات بر مصرف، مالیات بر سود شرکت ها و مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی. در کشور 14 درصد از مالیات از اشخاص حقیقی گرفته می شود. در آمریکا و آلمان بیش از 50 درصد مالیات از اشخاص گرفته می شود. این بدین معنی است در کشورها به جای گرفتن مالیات از تولید کننده، تمرکز را برروس اخذ مالیات از اشخاص گذاشته اند.

*آزمون وسع قدم مهمی برای برقراری عدالت مالیاتی است

میدری گفت: در ایران 37 درصد مالیات از تولید کننده ها دریافت می شود. چرا که ما وضعیت خانوارها را نمی‌توانیم رصد کنیم. در صورت رصد خانوارها اکثر آنها از مالیات معاف می شوند. این مسئله باعث می شود حداقل مزاحمت برای شرکت های تولیدی ایجاد شود. از طرف دیگر از درآمد خانوار از حدی بیشتر شد، مالیات بر ثروت آنها بسته می شود. نتیجه آن نیز رونق تولید و افزایش رفاه مردم است.

وی در پایان گفت: آزمون وسع قدم مهمی برای برقراری عدالت مالیاتی است. این کار نیز به طور جدی در دستور کار دولت می باشد.

ارسال نظر

  • حسین
    ۰ ۰

    بعد از سه روز پیامک ناقص طرح معیشت رسید...سیستم شما حتما تاییدیه دریافت پیامک را نشان میدهد ولی ماهنوز کد رهگیری نداریم فرصت هم رو به اتمام است کد 6369 هم دیگر کار نمیکند پیغام external application down میدهد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری